Płyn chłodniczy wylewa się z odpowietrznika!!!KX 125 POMOCY

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
TonyDFreeStyle
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: sob, 13 paź 2007, 19:43
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostrów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Płyn chłodniczy wylewa się z odpowietrznika!!!KX 125 POMOCY

Post autor: TonyDFreeStyle » czw, 8 maja 2008, 21:46

Witam :D , posiadam kawasaki kx 125 z 97 roku , zrobiłem w nim remont czyli , nowy korbowód , tulejowanie , tłok , simeringi , łozyska na wale , uszczelki cylindra i głowicy wszystko nowe ,

Przed remątem było wszystko ok

Po remoncie zaobserwowałem że na wysokich obrotach z odpowieczniaka chłodnicy tego wężyka pod wielkim ciśnieniem wylatuje płyn . Głównie gdy motor już jedzie i wkręca sięgo na obroty , podczas postoju tylko nieznaczny wyciek ale też jest !!! .

Co do szczelności cylindra i głowicy nie moge nic zażucić wszystko jest profesjonalnie zrobione , głowica planowana , dokręcana dynometrem , uszczelnione do perfekcji .

Niewiem co z olejem w silniku ale raczej nie ma w nim płynu .

Boje się żeby motocykla nie przegrzać bo płynu wystarcza mi na jakąś godzine potem jest pusto ale uwaga podczas gdy sprawdzałem ile mi płynu zostało z ciekwaości to wyleciał płyn nie niebieski taki jak lałem tylko ciemny , możliwe że gdzieć przedostaje się olej z skrzyni

Mam pytanie czy ważne jest żeby uzywać uszczelek do silnika ??? bo ja nie włożyłęm tylko zastąpiłem silikonem ale było wszystko bardoz szczelnie zrobione chodzi mi o kartery

Co może być powodem że płyn wylatuje z chłodnicy ??????

Kolejna oznaka budząca niepokój to nadmierne "żyganie" z tłumnika CO może być powodem tego , przecierz tłok ma wspaniałą kompresje !!!

Moje podejżenie budzi tylko nieszczelność silnika na karterach ale chce się upewnić i poznać inne zdania na ten temat bo rozebrać cały silnik to jest bardoz pracochłonne .

Może to jakaś drobnostka która nie jest tak pracochłonna ????

Proszę o odpowiedź z góry dzięki

Mały24
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 38
Rejestracja: śr, 19 mar 2008, 17:53
Motocykl: YZ 250. 03r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Płyn chłodniczy wylewa się z odpowiecznika !!!KX 125 POMOCY

Post autor: Mały24 » czw, 8 maja 2008, 22:28

moje zdanie jest takie, rozebrac silnik puki jescze nic powaznego sie nie stalo i zlozyc na orginalnych uszczelkach wybacz ale na silikonie mozna skladac wsk uklad w takich silnikach musi byc bardzo szczelny. Pozdrawiam

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Płyn chłodniczy wylewa się z odpowiecznika !!!KX 125 POMOCY

Post autor: Isbi » ndz, 11 maja 2008, 21:18

mozliwe ze w karterach jest kanal w ktorym idzie plyn i na styku jest nieszczelne i sie olej dostaje w co watpie bo raczej bylby on na przodzie silnika nie w skrzyni gdzie jest olej choc glowy sobie uciac nie dam czy wogole jest takie cos tam, raczej to bedzie nieszczesna uszczelka pod glowica.... bo sie cisnienie robi i wyrzuca plyn.... a cylinder po tulejowaniu tez splanowany od gory?
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

kubas777
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: śr, 27 lut 2008, 16:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Płyn chłodniczy wylewa się z odpowiecznika !!!KX 125 POMOCY

Post autor: kubas777 » pn, 12 maja 2008, 09:53

Robiłem coś takiego ostatnio w Suzuki RMX, jeżeli uszczelka na deklu od strony pompy jest nieszczelna to olej będzie sie przedostawał do pompy wodnej, a potem do całego układu chłodzenia. Co do ciśnienia w układzie chłodzenia to zgodzę sie z Isbi'm wygląda to na nieszczelność uszczelki pod głowicą, ale podkreślam tylko wygląda. Ja bym kupił komplet uszczelek oryginalnych i zrobił jak najszybciej całe uszczelnienie silnika. Wtedy będziesz miał pewność, że silnik jest szczelny i usterka(jeśli nadal będzie) jest inna. I nie polecam silikonu, tylko jakąś pastę do składania uszczelnień np. Victor Reinz
PZDR

Autor tematu
TonyDFreeStyle
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: sob, 13 paź 2007, 19:43
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ostrów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Płyn chłodniczy wylewa się z odpowiecznika !!!KX 125 POMOCY

Post autor: TonyDFreeStyle » czw, 15 maja 2008, 20:01

Dzięki za wasze zdania ,

dziś jednak odkręciłem pokrywke od pompy , by zobaczyć co tam moze być nie tak , spuściłem płyn wyleciało jakieś 1/4 litra , lekko zabarwiony na ciemno UWAGA zo mnie zaniepokoiło to w płynie zauwazyłem mieniące się mikrokawałeczki Opiłki aluminium niewiem skąd się tam wzieły , ale mniejsza o to odkręciłem osłone sprzęgła , wcześniej jednak spuścięłm olej którego o dziwo nie było mało jakieś pół litra nawet troszke więcej ,

Zastanawiam się nad tym że mój motorek wyżuca sporo syfu z tłumnika , niewiem czym to może być spowodowane , przecież spalanie ma idealne , Niewiem czy to może być przyczyna że leje za dużo Oleju do paliwa , bo motocykl troche kopci , trzeba przyznać ale to normalne chyba w 2T , napiszcie prosze ile i jakiego oleju lejecie do paliwa i w jakim stosunku , który najlepszy??? ja używam do tej pory MOTULA do 2t

może to jest powód że wylatuje syf z tłumnika , a wylatuje go naprawde sporo na postoju po odkręceniu manetki i podłożeniu ręki do tłumnika pojawiająsięczarne kropki

Mam biały kask i jak przyjechał raz z terenu to był cały w małe czarne kropeczki od tego syfu

Napiszcie prosze co może być powodem tego że tak sie dzieje

Przecież płyn nie powodował by tego nawet pomimo że dostaje się na cylinder , on zdążył by wyparować !!! w postaci białego dymu

Niemam okazji sprawdzić motocykla bo boje się żeby nie zatrzeć maszyny albo przegrzać , a na płyn nie mam już zamiaru wydawać kasy żeby sobie wyleciał na zewnącz

pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”