Kilka pytan odnosnie Yamahy YZ 426 rok 2001

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
sopel_snk
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 3 maja 2008, 13:22
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Kilka pytan odnosnie Yamahy YZ 426 rok 2001

Post autor: sopel_snk » śr, 7 maja 2008, 23:52

Witam, mam problem z olejem nie wiem dlaczego ale na szabelce pokazuje wysokooo poza skale jakies 3-4 cm wlewałem tak jak jest w ksiażce serwisowej jest to yamaha yz 426 rok 2001 , czy to ma zły wpływ jak jest zbyt duzo oleju.? Nastepnym moim pytaniem jest wyciekający olej po dłuższej jeździe , wylewa sie z rurek odprowadzających - te pod spodem , wycieknie go w sumie nie wiele z 10-15 kropel... , czy to moze byc wina oleju, ze jest poprostu za duzo.? , teraz robi się i druga plama pod moto.. tez prowdoponobnie z oleju.. i nie wiem o co chodzi.. dodam ze olej wlałem jakies 3 miechy temu a preblem jest od niedawna , jezdze przewaznie sobota-niedziela po 1-1,30 godz. Problem z paleniem tez mam ,na zimnym zeby go odpalic to graniczy z cudem :) jak go długo kopie to z kolei go zaleje (swiece mam oryg. wczesniej irydowa to poszła sie pasc po zalaniu) moto musze targac go na gore wtedy na kawałku 1 m odpali bez problemu , a jak jest gorący to pali na dotyk.., jesli byłby to łancuszek rozrządu paliłby na ciepłym.? czy raczej tez by stwarzał problemy.? Jak ktos miał podobne objawy ze swoja maszynką , prosze niech udzieli jakis wskazówek . Dzieki

zielorz
VIP
VIP
Posty: 892
Rejestracja: czw, 3 mar 2005, 20:28
Motocykl: GSXR 750 K0
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: RASZKÓW
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kilka pytan odnosnie Yamahy YZ 426 rok 2001

Post autor: zielorz » czw, 8 maja 2008, 19:06

Po pierwsze olej masz do wymiany i to odrazu ;) Olej w 426 zmieniamy co 5 - 7 mth! i tego się trzeba trzymać. Wycieka pewnie odmą bo jest go za dużo. Jak spuszczałeś olej do wymiany spuściłeś go również ze silnika ? Po drugie, nie pali bo zakładam, że masz złą technikę odpalania ;) Weź poszukaj na forum bo ja pisałem już chyba 2 razy (raz napewno) jak odpalać 426, żeby paliła od strzała! Po 3 jak ci coś nie gra jeszcze to zapraszam na pw albo do mnie na miejsce to rozwiążemy problem i przeprowadzimy wszelkie wymiany i regulacje ;)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”