Dwie sprawy: tlumik, kierunkowskazy

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Rzeninho
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: śr, 30 kwie 2008, 18:39
Motocykl: Yamaha yz250f 2004r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dwie sprawy: tlumik, kierunkowskazy

Post autor: Rzeninho » pn, 5 maja 2008, 15:57

Jestem nowym użytkownikiem Huski, więc proszę zbyt bardzo nie jechać po mnie jeśli moje pytania będą banalne. :)

1. Tlumik. Chcę go wyciszyć poprzez wsadzenie waty. Watę już mam...ale... jak ją wlożyć?
Z tego co wyczytalem to trzeba rozkrecić tlumik i wlożyć ją między tą siatkę metalową, a ściankę tlumika. i chyba źle wyczytalem, ponieważ tego tlumika nie dam rady rozkręcić. :/
Są tutaj takie "śrubki". Takie jak poniżej :)

Być może da się inaczej wyciszyć tlumik, wtedy proszę o porady.

2. Druga sprawa jest już o wiele bardziej konkretna :). Czy te kabelki widoczne na zdjęciu poniżej są kabelkami od kierunkowskazów?


Dziękuję z góry za pozytywne odpowiedzi. To forum to ostatnia deska ratunku przed zawiezieniem mojego crossa do mechanika ;/
Yamaha YZ250F Power®

jankiel
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 94
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 22:41
Motocykl: aReMZi tufifti K8
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dwie sprawy: tlumik, kierunkowskazy

Post autor: jankiel » pn, 5 maja 2008, 20:04

Rzeninho pisze:Jestem nowym użytkownikiem Huski, więc proszę zbyt bardzo nie jechać po mnie jeśli moje pytania będą banalne. :)

1. Tlumik. Chcę go wyciszyć poprzez wsadzenie waty. Watę już mam...ale... jak ją wlożyć?
Z tego co wyczytalem to trzeba rozkrecić tlumik i wlożyć ją między tą siatkę metalową, a ściankę tlumika. i chyba źle wyczytalem, ponieważ tego tlumika nie dam rady rozkręcić. :/
Są tutaj takie "śrubki". Takie jak poniżej :)

Być może da się inaczej wyciszyć tlumik, wtedy proszę o porady.

2. Druga sprawa jest już o wiele bardziej konkretna :). Czy te kabelki widoczne na zdjęciu poniżej są kabelkami od kierunkowskazów?


Dziękuję z góry za pozytywne odpowiedzi. To forum to ostatnia deska ratunku przed zawiezieniem mojego crossa do mechanika ;/
Ad 1 ) to nie śróbki tylko nity .... zetnij je/rozwierć lub zrób z nimi co chcesz byle się ich pozbyć :P Wate powinieneś już mieć (a przynajmniej powinieneś :P tyle że może być już wypalona) ma być miedzy tą dziurawą rurką a ściankami wydechu ...

Ad 2.) Moja sąsiadka wróży z kart to jak sie do niej wybiore to ci odpisze ;) Włacz kierunki i sprawdz czy masz w nich prąd ... jak jest to znaczy ze kierunki :)

Pozdrawiam

grzeniu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 227
Rejestracja: śr, 31 paź 2007, 11:13
Motocykl: Yz 250 2t 07'
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Kingston
Podziękował: 0
Podziękowania: 1 raz
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dwie sprawy: tlumik, kierunkowskazy

Post autor: grzeniu » pn, 5 maja 2008, 20:18

Tylko później przy użyciu nitownicy złącz ten tłumik do kupy żebyś nie zgubił połowy :wink:
Najlepiej to cieniutkie wiertełko i delikatnie porozwiercać.
Pozdrawiam.
Mój kanał: http://pl.youtube.com/user/gmaliszewski

Aprilia Rx 50 --> Ktm Sx 125 --> Yamaha Yz 250f --> Suzuki Rm-Z 250 --> Yamaha Yz 250

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”