ktm 250 gs drugi raz się zatarł ???

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm 250 gs drugi raz się zatarł ???

Post autor: acid » śr, 23 lip 2008, 10:21

Panowie mam taki ból . Robilem u gościa z allegro - ( Nick allegro Pipu , e-mail magor1@tlen.pl parthen@seznam.cz Nazywa się Zbigniew Burak ) regeneracje cylindra która obejmowała nowy nikasil i napawanie przegród między dużym oknem wydechowym a tymi mniejszymi , po prostu były popękane . Gość źle zrobił napawanie jednej przegrody , po czym nie uznał że to jest źle i kazał tak założyć . Wyjeździłem maksymalnie 5 baków benzyny i moto stracił kompresję . Po rozebraniu okazało się że tak mocno trze w 4 miejscach że tłok zakleszczył pierścienie. Zatarcie nie jest z mojej winy gdyz wiem jak dbać o moto nie utopiłem go w wodzie nigdy nie dostał żadnej wody w jakikolwiek sposób czy to z układu chłodzenia czy jak , nie myłem moto , a myłem go tylko przed rozebraniem silnika bo wcześniej nie było takiej potrzeby gdyż jeździłem jak było sucho , tylko ostatni dzień jak doszło do awari było po ulewie . Do mieszanki leje castrol r2 1:40 Filtr był czyściutki i nasączany castrolem do filtrów air twin , był cały nie miał dziur . Jeździłem sam i nie było mowy o zatarciu przez jakiś pył jak to sie zdarza jadąc za kimś w tumanach kurzu , jazda była lajtowa po polnych drogach zero katowania sprzętu . Wszystko było jak najbardziej zadbane , co jazdę wszystko sprawdzałem czy np nie brak jakiejś srubki czy płyn chłodniczy jest i takie tam . Moje pytanie co w tej sprawie zrobić ?? Gość powiedział że wina zatarcia jest z mojego stylu eksploatacji . Lecz to niemożliwe
Ostatnio zmieniony czw, 24 lip 2008, 19:10 przez acid, łącznie zmieniany 3 razy.

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm 250 gs drugi raz się zatarł ???

Post autor: plazgut » śr, 23 lip 2008, 23:31

Albo postraszyc go podaniem do sądu albo odrazu podac do sądu albo załatwic to na swój sposób (niekoniecznie humanitarny). Bo chyba wystawił ci jakiś rachuneczek prawda? Ja bym nieodpuszczał bo to nie jest 50zł.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

acid
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 330
Rejestracja: sob, 5 maja 2007, 13:52
Motocykl: Honda CRF450r .05r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm 250 gs drugi raz się zatarł ???

Post autor: acid » śr, 23 lip 2008, 23:52

Wiesz co jest taka sytuacja że cylinder przyszedł do mnie na jesien tamtego roku a ja byłem za granica i nie składałem silnika Przyjechałem w maju Cylinder załozyłem miesiąc temu Cholera jak odbierałem paczkę to wyrzuciłem to pudełko a paczka była pobraniowa Za regeneracje i tłok wiseco zapłaciłem równo 1400 zł Jak nie uwzględni reklamacji to opisze go na wszystkich forach jakie znam i nie będzie miał kutas klientów paru Wypiera sie na wszystkie możliwe sposoby a to to a to tamto na wszystko ma słowo wykręca jak kota ogonem No taki gość że nóż otwiera się samoczynnie w kieszeni

Pawel92
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: pn, 2 lut 2009, 17:24
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm 250 gs drugi raz się zatarł ???

Post autor: Pawel92 » czw, 5 lut 2009, 17:22

Witam !
Moj problem polega na tym, ze ....
Jakies 2 miesiace temu robilem nicasyl w Czechach...
Zostal zalozony nowy tlok PROXa...
na moto wyjezdzilem maxymalnie 1.5 baku..
Wczoraj sciagnalem dyfuzor i patrze, a tam na cylindrze takie rysy !! (wg. mnie)
Tlok nie jest zniszczony z tego ci widzialem z jednej strony ..
Moze to byc nagar na cylindrze, czy co ?? Ponizej zamieszczam link do zdj, na ktorym widac rysy na cylindrze .. prosze was o opinie co to jest, czy to napewno rysy, i czy powstaly z mojej winy ... Silnik skladal mi mechanik.. filtr powietrza czasto myty... mieszanka 1:30 ;]
Czekam na OPD !!
http://img440.imageshack.us/my.php?image=cylrysypl4.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”