ktm exc 200

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
szczuku
VIP
VIP
Posty: 261
Rejestracja: czw, 12 kwie 2007, 23:27
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: szczuku » pn, 18 lut 2008, 00:39

Rozbierz gaźnik i dokładnie wyczyść (szczególnie dysze). Może masz luz na lince od gazu? Postaraj się wyregulować w miarę możliwości. Może dostaje za dużo lub za mało powietrza.

Autor tematu
ktm exc 200
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 8
Rejestracja: pn, 11 lut 2008, 19:22
Motocykl: ktm exc 200
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: ktm exc 200 » pn, 18 lut 2008, 17:00

wyczyściłem dokładnie gażnik , na lince nie ma żadnych luzów i dalej gaśnie tylko na ssani chodzi

piasektt
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 768
Rejestracja: wt, 27 gru 2005, 11:48
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: z toru (Wrocław)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: piasektt » wt, 19 lut 2008, 10:45

To ja Ci dam rade:

Obecny motor zezłomuj i kup sobie nowy.











Masz 2 śrubki, i 5 ząbków na iglicy kombinuj! Nikt Ci na odległość gaziora nie wyreguluje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: Isbi » wt, 19 lut 2008, 10:53

luz na lince nie ma nic wspolnego z gaznikiem.... zawsze przepustnica musi byc na dole na wolnych obrotach...
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: superpimp » wt, 19 lut 2008, 15:07

ej sorka że sie wpinam ale własnie kupiłem taki motor i jest tak:
na jezdzie probnej pojezdziłem było git chodził git potem wyjezdziłem wahe do koniuszka tak że mi zgasł postał tak przez noc i teraz jest problem bo kranik był na rezerwie jak wlewaliśmy z kumpplem 5l z castrolem 98 1:50 i niewiem czy go niezalało czy coś bo kopałem jak pojebany przez godzine i nic. Wykręciłem świece no i była zalana iskra była powycierałem przedmuchałem i złożyłem.
Wyprowadziłem moto dałem ssanie i go kopie kopie i kopie coś zagadał ale top było tak jakby dzyn i zgasł odrazu. Pchałem kopałem nic znow rozkręciłem i swieca znowu mokra co to moze mu dolegac i co teraz może zła mieszanka 1:50 może inaczej lać jakieś rady regulacja gaznika cokolwiek :| no i jaką on ma miec kompresje??

PO!NT
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 91
Rejestracja: wt, 20 mar 2007, 15:18
Motocykl: CR 250r 03r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: PO!NT » wt, 19 lut 2008, 18:29

superpimp pisze:ej sorka że sie wpinam ale własnie kupiłem taki motor i jest tak:
na jezdzie probnej pojezdziłem było git chodził git potem wyjezdziłem wahe do koniuszka tak że mi zgasł postał tak przez noc i teraz jest problem bo kranik był na rezerwie jak wlewaliśmy z kumpplem 5l z castrolem 98 1:50 i niewiem czy go niezalało czy coś bo kopałem jak pojebany przez godzine i nic. Wykręciłem świece no i była zalana iskra była powycierałem przedmuchałem i złożyłem.
Wyprowadziłem moto dałem ssanie i go kopie kopie i kopie coś zagadał ale top było tak jakby dzyn i zgasł odrazu. Pchałem kopałem nic znow rozkręciłem i swieca znowu mokra co to moze mu dolegac i co teraz może zła mieszanka 1:50 może inaczej lać jakieś rady regulacja gaznika cokolwiek :| no i jaką on ma miec kompresje??
może wyczyść świece i spróbuj z kolega na popych zapalić , lub sprobuj nowa świece wkrecic
Kiedyś będzie zielony :P

Yz 250
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 25 gru 2007, 22:10
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: Yz 250 » wt, 19 lut 2008, 19:44

Odnośnie tego pierwszego wątka z tym ssaniem to może być tak że ma już mała kompresje albo jakies simmeringi poszły i silnik nie wytwarza podciśnienia żeby zaciągnąć mieszanke. Na ssaniu chodzi bo paliwo leci prosto w cylinder. Moge sie mylić z tym.

Druga sprawa z tą swiecą to teraz produkują takie świece (NGK) że po jednym zalaniu można ją właściwie do kosza wywalić. Sprawdz jaka świeca powinna być tam założona (może coś z ciepłotą świecy) Może też być tak jak miałem w yamaszce ( o tym wspomniał Grzechu mx) że mi sie wykręcała śrubka (brak spręzynki) która ustala przepływ paliwa (chyba) bo jak mi sie odkręciła to zalewała sie świeca, ale z drugiej strony moto lepiej ciągneło na wysokich obrotach bo dostawalo wiecej paliwka tylko ze potem jak moto ostygło to juz nie szło odpalić bo sie zalewał :evil: Może być też tak że z braku paliwa (bo wyjeździłes wszysto i motor postał chwile) zawiesił Ci sie pływak. Można lekko ostukać młoteczkiem gaźnik ale leciutko!!! A jak to nie pomoże to trza gaźnik rozebrać i sprawdzić płynność pracy pływaka i czy czasem sie nie rozszczelnił.

Po prostu trzeba poeksperymentować. Ja mam akurat takie moto u siebie (ktm EXC 200 2000r) rozłożone i jest w trakcie reanimacji. Po reanimacji na sprzedaz. Pozdrawiam :mrgreen:
250 2T SPRZET DO PRZEDŁUŻANIA RĄK

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: kubamtx » śr, 20 lut 2008, 11:29

Zły skład mieszanki!

Yz 250
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 25 gru 2007, 22:10
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: Yz 250 » śr, 20 lut 2008, 22:53

kubamtx pisze:Zły skład mieszanki!
Mieszanka nie ma nic z tym.

Ja leje tak około 1:40 :arrow: 1:45

I jest czysto i sie wszystko wypala.
250 2T SPRZET DO PRZEDŁUŻANIA RĄK

Grzechu_MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 304
Rejestracja: wt, 18 wrz 2007, 17:01
Motocykl: Na razie nie ma
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: Grzechu_MX » śr, 20 lut 2008, 22:54

Chodzi o ustawienie w gazniku składu mieszanki.
Moto sprzedane, zbieram kasę na następne.

Yz 250
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: wt, 25 gru 2007, 22:10
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: Yz 250 » śr, 20 lut 2008, 23:07

No fakt nie zajarzyłem :oops:

Wszystko trza przejżeć :mrgreen:
250 2T SPRZET DO PRZEDŁUŻANIA RĄK

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: ktm exc 200

Post autor: superpimp » śr, 20 lut 2008, 23:07

ok juitro bede palił bo swiecy niebyło na mscu tylko na jutro ma byc ale co widze sciągam filtr a w tej komoze miedzy gaznikiem a filtrem chyba airbox jest na dole tak z 10ml benzyny skąd??? :? Czytałem coś na forum motocyklistow ze to sie zdaza ale to było o scigach niewiem wytrzeć i zalozyc filtr czy moze coś sie zrombało :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”