Kosz sprzęgłowy Cr 250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
awok13
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 17 sty 2008, 14:03
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: awok13 » pn, 4 lut 2008, 14:27

Na początku chciałem sie z wszystkimi przywitać :) WITAM

Mam pytanie w sprawie kosza sprzęgłowego do cr 250 z 96r. Mianowicie kosz zew. ma juz troszke wyrobione ścianki (wygniecione od tarcz) czy szłoby np zreanimować kosz poprzez nadspawanie aluminium (mam dobrego specjaliste), a nastepnie jego wyrownanie do wymiarow fabrycznych??

Następne pytanie gdzie moge kupić tulejke i łożysko igiełkowe do kosza sprzęgłowego, ewentualnie na jaki koszt mam sie nastawić? Jak już tak pytam w jakich granicach kosztuje nowy kosz?

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi:)

Awatar użytkownika
EXC rider
VIP
VIP
Posty: 349
Rejestracja: czw, 19 maja 2005, 15:31
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: EXC rider » pn, 4 lut 2008, 15:02

viewtopic.php?f=3&t=5295
Tutaj masz poruszony problem zuzycia kosza sprzeglowego.

Co do ceny poszczegolnych czesci to musisz zadzwonic do jakiegos sklepu z czesciami do hondy- np tu http://www.bielbike.com.pl

Jesli chodzi o cene kosza sprzeglowego to radze rowniez dowiedziec sie o cene sportowych koszykow (cena czasami jest mniejsza niz za oryginal)

Pozdrawiam

Autor tematu
awok13
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 17 sty 2008, 14:03
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: awok13 » pn, 4 lut 2008, 15:10

Dzieki za szybka odpowiedź. Link, który mi podałeś już czytałem(jeszcze jakieś 2 co znalazłem w wyszukiwarce) Chodzi mi głównie o to czy to mozna nadspawać, bo mam juz dość duzy ubytek ( około 2-3mm) tzw luz w boki miedzy tarczami a koszem.

p.s. na tej stronie nie widze koszy sprzegłowych

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: kubamtx » pn, 4 lut 2008, 15:17

Teoretycznie jest to mozliwe ale potrzebny jest dobry spawacz i frezarka z podzielnicą. Ogołnie zabawy bardzo dużo. Mysle ze koszt spawanai i frezowania tego bedzie taki jak nowego. Szczegolnie ze pewnie luzy na igielkowym lozysku penie tez juz sa..ale to akurat b.łątwo zlikwidowac.

Autor tematu
awok13
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 17 sty 2008, 14:03
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: awok13 » pn, 4 lut 2008, 15:52

W najblizszym czasie mam zamiar sie za to wziasc! spawanie i frezowanie mam za darmo. Jaki moze byc koszt tej tulejki i lozyska igielkowego? Czy moge jezdzic z lekkim luzem na koszu i czy cos moze sie stac? Jak narazie sprzeglo dziala prawidlowo bez wiekszych problemow...

Awatar użytkownika
EXC rider
VIP
VIP
Posty: 349
Rejestracja: czw, 19 maja 2005, 15:31
Motocykl: YZ250F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: EXC rider » pn, 4 lut 2008, 18:58

Zadzwon, powiedz o jakie czesci Ci chodzi to bedziesz znal cene :wink:

ecik
VIP
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: wt, 24 sty 2006, 10:28
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: ecik » pn, 4 lut 2008, 23:18

Jeśli chodzi o to spawanie kosza to naprawdę bardzo głupi pomysł. Na dłuższą metę ci to nie pochodzi i tylko ci bałaganu pewnie narobi.
Powiedz mi skoro odlewane kosze sprzęgłowe się zużywają to dlaczego pospawany ma chodzić dobrze? Pewnie się "wyczaska" w mgnieniu oka po treningu może dwóch?

Co do łożysk dzwoń do jakiegoś sklepu co się zajmuję częściami do mx itp.

plazgut
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 454
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 00:33
Motocykl: CRF250R '06
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Sulechów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: plazgut » wt, 5 lut 2008, 03:00

Nie koniecznie ecik. Zależy jaki spawacz i zależy jakiego dokładnie materiału użyje. Czasem taki kosz może być lepszy od oryginalnego, bo spaw będzie twardszy i już nie bedzie się tak zużywał.

Ale propo nowych koszów - jakie znacie firmy, które produkują kosze sprzęgłowe (sportowe)? Ktoś pisał, że taki sportowy może się okazać tańszy od oryginalnego.

A jeszcze jeśli chodzi o łożyska - jedź na hurtownie i powiedz jakie potrzebujesz. Najlepiej pokaż te, które potrzebujesz i podaj przy jakich prędkościach obrotowych bedzie chodzić (napewno będzie to wysoko obrotowe łożysko). W sklepach z częsciami MX możesz za takie łożysko zaplacic nawet kilkakrotnie wiecej, aniżeli na hurtowni, ale wtedy oczywiście masz pewność, że wszystko jest ok.
Obecnie: CRF250R '06, BMW K100RS, K-750
Było: Komarek :), Honda MTX 80, CR125 '97, YZ250F '03, CX500, Maico 250

kubamtx
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: wt, 11 wrz 2007, 11:31
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Busko Zdrój/Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: kubamtx » wt, 5 lut 2008, 10:18

Co do łożyska to poczytajcie temat o łożyskach. Tam jest igiełkowe czyli łożysko stanowi kosz, igiełki , koszyk i tulejka. Łożyskiem nie jest koszyk z igiełkami który sie nazywa złożeniem igiełkowym. Łożysko to całość którą wymieniłem. Jedyna metoda żeby zlikwidować tam luzy nie wymeiniając kosza sprzęgłowego to wstawienie w kosz łożysk igiełkowych cienkościennych odpowiednio dobranych czyli, trzeba dobrać średnice żeby w orginalne miejsce łożyska weszla na wcisk (albo trza ślifować na ślifierce do otworów) i dorobić nową tulejkę albo kupic orginał jesli śrecdnica wewnętrzna igiełkoweogo cienkościennego bedzie taka sama jak żlożenia.
Co do spawania to tak, dobry spaw moze byc lepszy od odlewu, a najlepszy byłby kosz cnc. A co do frezowania to pamietaj że jak chociaz o 0,1 mm bedzie któryś spaw za bardzo zfrezowany to od razu na kolejne beda działały wieksze siły i sie napewno poddadzą i wgniotą. A w najgorszym wypadku bedzie tak że jeden element moze byc przesuniety w druga stronie niż reszta czyli moze przejac całą siłę a wtedy albo pęknie albo sie wgniecie natychmiastowo.

Ja podaje wszystkie metody jakimi można to rozwiazac ale na końcu zaznaczam ze jest to bez sensu.
Kosz jak troche za nim połazisz to uda ci sie kupic za 400 zl i bedziesz mial rozwiazany problem wgniecen od tarcz i luzów na igiełce.

Autor tematu
awok13
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 17 sty 2008, 14:03
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: awok13 » wt, 5 lut 2008, 14:03

Udało mi sie zlikwigowac luz na koszu. Dalem znajomemu do dorobienia na tokarni tulejke ta ktora wchodzi w lozysko igielkowe (kazalem mu ja zrobic kilka setek wieksza, oczywiscie odpowiednio obrobiona, material dobrany i utwardzony). Luz na koszu zniknal. Jedynie zostaje ten luz miedzy koszem a tarczkami. Ale narazie wszystko dziala dobrze wiec tego nie ruszam. Jak bede mial wiecej czasu to sie tym zajme. Wogole to dzieki za dobre rady!

P.s. Jakby ktos mial w dobrym stanie ten kosz zew. to chetnie kupie - prosze pisac na PW

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: amator » śr, 6 lut 2008, 01:40

Witam ja w sprawie kosza .
Kosz jak troche za nim połazisz to uda ci sie kupic za 400 zl i bedziesz mial rozwiazany problem wgniecen od tarcz i luzów na igiełce.[/quote] No tu to duza przesada bo za 400zł kupisz dokładnie taki sam kosz jaki juz masz :lol: . Za najtańszy kosz zewnętrzny PROX do 250 tki trzeba dac minimum 8oo zł, i nie masz wyjscia tylko taki kupic bo spawanie choćby za darmo ma krótkie nogi ponieważ kosz to bardzo precyzyjna częsc znam kolegów którzy próbowali to robic . Jesli chodzi o luzy to zazwyczaj leci lozysko kulkowe pod koszem i te trzeba przede wszystkim wymienić natomiast kosz zewnętrzny musi się trochę kiwać na boki. Aha nowy kosz jest bez piasty trzeba ja przenitoeac ze starego . Zajrzyj na http://www.motoakcesoria. lub zadzwoń 12/6554200 i dowiesz sie ile kosztuje kosz 8) konieczne tez sa nowe tarcze sprzęgłowe komplet 170 zł . powodzenia

Autor tematu
awok13
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 23
Rejestracja: czw, 17 sty 2008, 14:03
Motocykl: Honda cr 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Kosz sprzęgłowy Cr 250

Post autor: awok13 » śr, 6 lut 2008, 09:31

Dzieki wielkie wszystkim za wyczerpujace wypowiedzi! Az jestem w szoku ze otrzymalem tak szybko odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Dowiedzialem sie juz wszystkiego co potrzebuj. Ewentualnie post mozna zamknac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”