Tunning wydechu w Yamaszce

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Daiman
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 238
Rejestracja: czw, 9 lis 2006, 22:16
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Płock
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tunning wydechu w Yamaszce

Post autor: Daiman » wt, 22 sty 2008, 22:26

Znaczy sprawa wygląda tak, że ja nie chce się za bardzo wymądrzać, bo mechanikiem nie jestem i się po prostu na tym nie znam. To co napisałem wiem z doświadczenia. Żeby osiągać optymalne rezultaty, wszystko musi ze sobą współgrać. Tak jak z silnikiem - co z tego, że założymy np. jakieś tuningowe filtry, dające więcej powietrza, jeśli nie wyregulujemy na nowo gaźnika ? (może to nie jest jakiś super przykład, ale przesłanie chyba jasne :) ) Jeśliby wybierać co jest ważniejsze między końcówką i kolankiem, to wydaje mi się, że jednak kolanko ( i w 2T i w 4T ). Ale i ona na niewiele się zda, jeśli będzie nieodpowiednia końcówka.

Isbi
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 968
Rejestracja: czw, 24 lis 2005, 12:59
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Myslenice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tunning wydechu w Yamaszce

Post autor: Isbi » śr, 23 sty 2008, 09:57

troche sie mylisz z tymi kolankami bo jak ktos ma np WRke np ja... zmieniam samo kolanko a koniec zostawiam i to mi gowno daje bo w koncowce sa przegraody ktore i tak nie puszcza wiecej spalin a mam zmieniano konsowke na DOMA a kolanko oryginalne i jest spora roznica.. po za tym kolanko tuniingowe chyba rozni sie tylko materialem wykonania jeszcze zalezy jakie bo nie ktore maja wieksza rednice a niektore mega bombe...
LiFe FoR RiDe
Bike: WSK Wyczynowy sprzet kaskaderski, 450ccm, 50 osiolkow i wogule ogien z żupy

superpimp
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tunning wydechu w Yamaszce

Post autor: superpimp » śr, 23 sty 2008, 11:37

nierozbierałem kolanka 4t no bo poco to ciąc :wink: ale niewiem czy tam w środku wogule coś jest. Więc jak poprzednik myśle że w 4t końcówka jest ważniejsza wiadomo jak któs ma $$$$$$$$$ to lepiej kupić cały układ :wink: a w 2t w kolanku są jakieś przegrody czy cos i głownie to sie tu oplaca wymieniać :)

Sokół
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 36
Rejestracja: czw, 18 maja 2006, 20:00
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Tunning wydechu w Yamaszce

Post autor: Sokół » śr, 23 sty 2008, 12:33

W dyfuzorze motocykla 2T nie ma żadnych przegród. Jak nie masz pojęcia o czym mówisz to nie zgaduj. :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”