Konserwacja butów na zimę i między treningami

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kłepsik MX
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 219
Rejestracja: sob, 16 lip 2005, 20:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Sochaczew
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Konserwacja butów na zimę i między treningami

Post autor: Kłepsik MX » śr, 22 mar 2006, 15:55

Chciał bym sie dowiedziec jak chronicie buty np w zimle lub między treningami? mycie, pastowanie...??

MXrool
Rekord toru!
Rekord toru!
Posty: 1609
Rejestracja: wt, 19 lip 2005, 12:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: LDZrox, City of Pubs | 666is coming
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: MXrool » śr, 22 mar 2006, 16:03

Przed zimą myje je Karcherm by były czyste, w tym roku nie umyłem, bo mi się nie chciało :lol: . Zaraz jak się zrobi się ciepło to je wymyję pod ciśnieniem i będą jak nowe. Nastepnie jak wyschną to pastuję skórę, a plastikowe części psikam 'Plakiem' by miały ładny połysk. Potem wszystko przecieram suchom szmatką raz jeszcze i gotowe.
DOLCE & GABBANA VIP ELITE#60

Pomyk
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 631
Rejestracja: pn, 4 lip 2005, 20:56
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rzeszów/Birmingham(UK)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: Pomyk » śr, 22 mar 2006, 18:23

Ja tak samo jak MXrool.Tylko wkurzające jest to,że jak ktoś ma białe buty,i osłony na rame(aluminiowe,w moim przypadku TMV),to strasznie się od tego brudzą,taka czarna plama tak jakby :lol: ,hehe co tu zrobić??,chyba kupic osłony ramy plastikowe :D .Pzdr Kuba

hormon
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 115
Rejestracja: pt, 1 lip 2005, 02:13
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Rawicz
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: hormon » śr, 22 mar 2006, 20:54

Ja mam Białe Tech 4 od sezonu . Nie sa moze idealnie biale ale nie narzekam . Jak kupiles biale butki to przedewszsytkim uwazal bym na smary oleje itp bo przewaznie zostaje po nich plama .Pamietam jak raz latalem po wysokiej trawie , po lataniu odstawilem brudne buty do konta i za kilka dni umylem i zdziwilem sie bo zmienily kolor z bialego na zólty :/ Ale z czasem ta zolta warstwa zeszła . Przy pielegnacji butów przedewszystkim nie nalezy uzywac domestosow itp :] Jak jakas plama nie zejdzie zaraz po myciu to napewno z czasem zniknie a jak nie to pech 8) . Najlepiej jak odrazu po lataniu myjecie moto karcherem czy nawet zwyklym wezem , zlac buty woda i wszytko zaraz pusci .

A jak myjecie , a raczej pierzecie buty od wewnatrz ??. Bo ja robie tak : Gotuje wode , zalewam je od srodka , wylewam wode , wlewam ponownie dosypuje proszku , szczotka w ruch , wylewam caly syf i płucze ponownie zimna woda . [/i]
Yamaha YZ250f # 53w

Orlik
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 60
Rejestracja: czw, 3 sty 2008, 13:33
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Konserwacja butów na zimę i między treningami

Post autor: Orlik » pt, 1 lut 2008, 20:44

A jak suszycie buty?? Bo słyszałem ze jak sie stawia na zbyt ciepłych powierzchniach to skora twardnieje?? A tak po kazdej jedzie jak myje moto to zlewam woda buty i szczotka je "przelece" i sa czyste. Jak wyschna to pasty do oporu albo taki specjalny srodek ktory chroni skore przed wchłanianiem wody( nie pamietam nazwy).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”