Szumienie przy niewciśniętym sprzęgle. I zapieczone klocki

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Vkielon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 13 mar 2019, 16:53
Motocykl: KTM SXF 350, 2014r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Szumienie przy niewciśniętym sprzęgle. I zapieczone klocki

Post autor: Vkielon » czw, 4 kwie 2019, 19:04

Witam, otóż dziś taka nieprzyjemna sytuacja się stała, że przy odpowietrzaniu tylniego hamulca zapomniałem dokręcić pokrywy(tej duzej sruby) od pompy hamulcowej. Zgubiłem ją po drodze w lesie(pozniej ja znalazlem) ale bedac w trasie jakis kilometr od domu tak mi się zacisnely klocki że koło praktycznie nie chciało się toczyć, ale do domu dojechać musiałem, odczekałem kilkanaście minut i ruszyłem, ale musiałem ostro manewrować sprzęgłem bo prawie nie mogłem ruszyć, czułem jaki opór te hamulce stawiają silnikowi, no i po całej akcji wszystko puściło, odpowietrzyłem jeszcze raz ogarnąłem zaciski, ale jak odpaliłem zacząłem słyszeć szum co prawda słychać go z dwóch stron ale bardziej od strony kosza sprzęgłowego, szum słychać jak nie jest wciśnięte sprzęgło, jak wcisnę to przestaje szumieć (albo może troche lekko szumi, ciezko mi to odróżnić) nie zwróciłem uwagi na początku odkąd go mam(2tyg) i teraz nie wiem do końca czy to przez tą akcje czy tak już byłem, ale strzelam że to właśnie przez to wszystko bo jakoś od razu ten szum rzucił mi się w ucho.

Co to może być? Łożysko?

No i jeszcze pytanie drugie, co zrobić z tym hamulcem, zrobilem to od nowa ale po 15 minutach zacisk znowu się zacisnął i tłoczki nie odbijaja, tracza jest już troche zjedzona więc może to być przez to że po prostu już wychodzą za daleko i nie chcą wracać? Czy może zapiekł się zacisk i w tym tłoczki i teraz to nie chodzi tak jak powinno.

Dzięki za pomoc z góry.

Moto KTM SXF 350 2014r.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Szumienie przy niewciśniętym sprzęgle. I zapieczone klocki

Post autor: kris514 » czw, 4 kwie 2019, 22:09

Bardzo możliwe że doszukujesz się dźwięku który jest normalny. Przy pracy na luzie kręci się skrzynia i ona też będzie wydawać jakiś dźwięk. Jeśli chodzi o hamulec i jesteś w 100% pewien że jest odpowietrzony to po pierwsze zobacz czy regulacja stopki nie jest za bardzo wykręcona (przez co płyn nie może wrócić do zbiorniczka) jeśli to nie jest przyczyną to bardzo możliwe że będziesz potrzebował zestawu naprawczego do zacisku hamulcowego lub pompy hamulcowej (ewentualnie czyszczenie wszystkiego może pomóc)
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Vkielon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: śr, 13 mar 2019, 16:53
Motocykl: KTM SXF 350, 2014r.
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Szumienie przy niewciśniętym sprzęgle. I zapieczone klocki

Post autor: Vkielon » czw, 4 kwie 2019, 22:25

kris514 pisze:
czw, 4 kwie 2019, 22:09
Bardzo możliwe że doszukujesz się dźwięku który jest normalny. Przy pracy na luzie kręci się skrzynia i ona też będzie wydawać jakiś dźwięk. Jeśli chodzi o hamulec i jesteś w 100% pewien że jest odpowietrzony to po pierwsze zobacz czy regulacja stopki nie jest za bardzo wykręcona (przez co płyn nie może wrócić do zbiorniczka) jeśli to nie jest przyczyną to bardzo możliwe że będziesz potrzebował zestawu naprawczego do zacisku hamulcowego lub pompy hamulcowej (ewentualnie czyszczenie wszystkiego może pomóc)
Dzięki za odpowiedź, no właśnie może i się doszukuje ale jakby zacząłem słyszeć inny dzwięk niż zawsze, może się przewrażliwiłem, nie wiem.

Co do hamulców jak je ostatnio czyściłem to tłoczek bardzo ładnie wszedł na swoje miejsce wiec wydaje mi się że będzie okej, jutro się za to zabiore i zdam efekty. Ale tarcza już jest bardzo zjedzona i raczej już na niej nie będe więcej ryzykował.

Jeszcze pytanie, wiem że tak powinno być ale taki metaliczny dźwięk silnika kiedy chodzi słyszalny z normalnej odległości to normalne? Wiem że crossówki tak mają bo jednocylindrowce ale nie wiem w jakim stopniu ten metaliczny dzwiek powiinienem slyszec :D Co prawda wszystko dobrze smiga, ladnie odpala, nie dymi, biegi wchodza gładko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”