Regulacja po wymianie sprzegla Honda CR 125 1996r.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
tom940
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: pn, 17 wrz 2018, 14:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Regulacja po wymianie sprzegla Honda CR 125 1996r.

Post autor: tom940 » czw, 10 sty 2019, 07:23

Witam, wczoraj wziąłem się za wymianę podzespołów sprzęgła, tj. tarcze, przekładki i sprężynki. Podczas demontażu gdy przechyliłem moto wypadł mi popychacz sprzęgła z kuleczką metalową i odłożyłem go na bok. Podczas składania sprzęgła po włożeniu tarcz włożyłem popychacz do środka,od strony sprzęgła włożyłem tą "zaślepkę" popychacza i do niej włożyłem tą kulkę. Niestety okazało się że klamka jest całkowicie luźna i sprzęgło nie łapie więc znowu rozkręciłem sprzęgło i tym razem włożyłem najpierw tą metalową kulkę do środka wgłąb silnika, następnie włożyłem popychacz i tą zaślepkę i skreciłem.
Sprzęgło działa, aczkolwiek musiałem na lince wykorzystać całość regulacji gwintu aby klamka nie była luźna i teraz praktycznie skonczyła mi się regulacja na lince, mogę jedynie popuścić ale to skutkuje tym, że klamka jest bardzo luźna.
Pytanie, czy ta metalowa kulka powinna być przed i za popychaczem sprzęgła czy tylko z jednej strony tak jak mam teraz? Dlaczego po wymianie musiałem tak mocno doregulować napięcie linki sprzęgła?
Patrzyłem na serwisówke, i wg. tego zdjęcia jak tak dałem kulkę to sprzęgło nie działało, musiałem dac z drugiej strony popychacza, czyli źle włożyłem i sprzęgło działa? http://i65.tinypic.com/5fhhrn.jpg

Dodano po 23 godzinach 45 minutach 3 sekundach:
Któryś posiadacz CRki może pomóc?
Nie wiem czy rozkręcać i przełożyć tą metalowa kulkę czy zostawić tak jak jest :(

OgarNee
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 21:24
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja po wymianie sprzegla Honda CR 125 1996r.

Post autor: OgarNee » pt, 11 sty 2019, 10:35

Coś musiałeś źle złożyć, jeżeli na schemacie jest tak pokazane to tak ma działać! Sprawdź dokładnie czy wszystko złożyłeś dobrze i jest spasowane względem siebie.

Autor tematu
tom940
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 26
Rejestracja: pn, 17 wrz 2018, 14:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja po wymianie sprzegla Honda CR 125 1996r.

Post autor: tom940 » pt, 11 sty 2019, 17:38

Rozłożyłem sprzęgło I tę metalowa kulkę dalem teraz poprawnie wg. Serwisowki. Sprzęgło działa, ale juz nie mogę podciągnąć regulacji na lince bo sie skończyła, a klamka ma dalej 2cm luzu.
Co tam jeszcze może być nie tak? Wrażenie jakby popychacz był zbyt krótki albo tam były 2 kulki? Linka magicznie nie mogła się wydłużyć.

Przed wymiana tarcz miałem klamkę poprawnie ustawiona a regulacja na lince była w połowie.
Prosze o pomoc, nie chce tego tak składać. Pozdrawiam

OgarNee
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 21:24
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Regulacja po wymianie sprzegla Honda CR 125 1996r.

Post autor: OgarNee » pt, 11 sty 2019, 18:58

Wymieniłeś elementy sprzęgła na nowe więc trzeba ustawić na nowo. Co masz na myśli pisząc 2 cm luzu? Lata sobie tak sama sobie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”