Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
guber
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 3 cze 2018, 02:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: guber » ndz, 3 cze 2018, 02:13

Siemanko, to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość! Wiec tak motocykl to Tm Racing 125 z 1997, problem zaczął się prawdopodobnie od tego ze podczas wyskoku z hopki gdy wylądowałem pękł mi łańcuch i zblokował silnik, łańcuch wleciał nowy DID 520 lecz po ok 4 min jazdy z silnika zaczęły wydobywać sie dziwne dźwięki zgrzytania zrzeszenia, zgasiłem w obawie ze coś się rozleci lub rozsypie. Po postawieniu tm na podnośnik zacząłem obracać kołem na luzie i co któryś obrót słychać właśnie ten dźwięk, po odpaleniu słychać go na luzie i 1 biegu lecz zanika po wciśnięciu sprzęgła do końca, biegi wchodzą bez problemu, kompresja bardzo dobra i luzów na wale tez brak, dolałem oleju bo myślałem ze to właśnie przez to lecz nie pomogło, Bardzo bym prosił o pomoc, może ktoś miał taki przypadek, jak by było potrzeba mogę nagrać filmik

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: kris514 » ndz, 3 cze 2018, 09:40

Niestety ale coś Ci się stało ze skrzynią. Może to lozysko może peknkety lub krzywy wałek. Bez rozbiórki się nie dowiesz.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
guber
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 3 cze 2018, 02:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: guber » ndz, 3 cze 2018, 10:26

A może to być łożysko na koszu sprzeglowym? Kurde lipa bo znaleźć części do tm z tego rocznika się praktycznie nie da, nie zna ktoś może jakieś strony lub nie ma jakiś dojść do takowych części?

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: solaris » ndz, 3 cze 2018, 10:32

Musisz szukać na allegro części. Na pewno też coś pasuje od KTM'a.

Co do nowych czesci to:
- http://www.szustermotocykle.pl/
- http://tmracing.pl/cennik.html

Co do uzywek to widzialem, ze ten typ ma jakies czecsi do Twojego TM https://allegro.pl/uzytkownik/iwan_moto ... tm&order=m

a takze skrzynie biegow http://allegro.pl/tm-125-97r-skrzynia-b ... 57429.html dokladnie z Twojego roku 1997

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: seba8121 » ndz, 3 cze 2018, 14:15

Proponuję spuścić olej i zobaczyć w jakim jest stanie. Jak jeździłeś tą chwilę to wszystkie biegi ładnie ciągły ? Miałem kiedyś podobny przypadek i przy dobiciu rozleciał się tryb.

Autor tematu
guber
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 3 cze 2018, 02:11
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: guber » ndz, 3 cze 2018, 22:20

Olej spuściłem i są w nim drobne kawałki ząbka trybu jakegos czyli problem rozwiązany, sam tryb raczej nigdzie nie kupie, czyli pozostaje rozbiórka i zakup tej skrzyni z allegro za 700.. chyba ze z jakiejś innej crossowki podejdzie. rozbiorę i wstawię na dniach zdj tego trybu z dokładnymi wymiarami

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Zgrzytanie zrzeszenie przy obracaniu kolem na luzie w silniku oraz podczas pracy silnika Tm Racing 125 mx 1997

Post autor: solaris » ndz, 3 cze 2018, 22:51

tj pisalem prawdopodobnie podejdzie z jakiegos ktm 125 z tych lat. Ale czy znajdziesz same tryby? Ciezko raczej kupić. Najprosciej jest sprzedac cala skrzynie biegow.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”