Yamaha wr250f 2004 - czerwone kolano wydechowe

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
degie
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 24 mar 2018, 14:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Yamaha wr250f 2004 - czerwone kolano wydechowe

Post autor: degie » sob, 24 mar 2018, 14:20

Witam wszystkich mam dziwny jak dla mnie problem odpalam moją maszynę pochodzi z minute na wolnych obrotach i kolanko grzeje się do czerwoności nie mam zielonego pojęcia co to moze byc... ogólnie pali za pierwszym chodzi jak bajka tylko te kolanko mnie martwi nigdy wczesniej tak nie było co prawda stał 2tyg bez odpalania ale to nie powinno miec nic z tym wspólnego Yamaha wr250f rok podajże 2004 z góry dzięki! :violin:
Ostatnio zmieniony sob, 24 mar 2018, 17:15 przez Martin KTM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Proszę o pilną pomoc :)

Post autor: wicherek666 » sob, 24 mar 2018, 17:34

Witaj. Generalnie każdy układ wydechowy nagrzewa się dość mocno i nie jest no nic nadzwyczajnego. Tytanowe kolanko w mojej Yoshimura RS4 po odpaleniu na zimno na biegu jałowym w całkowitej ciemności po pewnym czasie nabiera słodkiego wiśniowego koloru (wtrysk). Jeśli w przypadku Twojego motocykla jest inaczej. Proponuję czyszczenie oraz regulację gaźnika, kontrolę oraz korektę luzów zaworowych. Sprawdź filtr powierza oraz filtr paliwa (o ile taki masz).

Awatar użytkownika
Krolikx
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 86
Rejestracja: sob, 28 sty 2017, 11:36
Motocykl: Kawasaki Kx 125-->Yamaha Wr450
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pilną pomoc :)

Post autor: Krolikx » sob, 24 mar 2018, 18:54

Ja tak miałem w wr450f 2003, kiedy była do wymiany uszczelka pod głowicą, kolanko nagrzewało się do tego stopnia że stopiło mi błotnik przedni i osłone chłodnicy, do tego nie szło jechać na motocyklu bo parzyło w nogę.

Ernest
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: pn, 5 lut 2018, 23:11
Motocykl: crf 450 r
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pilną pomoc :)

Post autor: Ernest » sob, 24 mar 2018, 22:06

Wygląda na uboga mieszankę paliwowi powietrzna. Po synchronizacji i ustawieniu gaźników w hornet 600 dwa kolanka wydechowe wypolerowane grzały się bardziej, do czerwoności a gdy ostygły robiły się aż białe z temperatury.

dziubalson
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: pn, 25 lip 2016, 21:20
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Proszę o pilną pomoc :)

Post autor: dziubalson » pn, 26 mar 2018, 15:17

wyreguluj skład mieszanki na wolnych obrotach śrubą od powietrza. Duże nagrzewanie świdczy o ubogiej mieszance. Po dłuższym postoju mogła zajść nalotem dysza wolnych obrotów. Zmiana nawet minimalna wymiarów otworu powodować może zubożony skład mieszanki. Ale ogólnie mówiąc w crossówkach na wolnych obrotach jest dość ubogo i to seryjnie tak mają. Jedyna kombinacja to zmiana dysz i regulacja. Oczywiście gdy sprawdziłeś inne możliwe przyczyny (uszkodzenia). Druga przyczyna to zły luz zaworowy szczególnie na wydechu.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Yamaha wr250f 2004 - czerwone kolano wydechowe

Post autor: Majster128 » pn, 26 mar 2018, 21:35

Uboga mieszanka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”