jak wyglada regeneracja nikasilu

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
jamjestja
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 23:39
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: jamjestja » pn, 29 sty 2018, 15:09

Witam mam takie pytanko, otóż chcę oddać cylek na nikasil(Jeszce nie oddawałem), w auto serwisie zmierzyli mi go ale gościu nie podał mi wymiarów tylko powiedział ze jest jajo na 6 setek, moje pytanie czy musze mieć wymiary tego cylindra i na nikasil oddać go z tlokiem do którego mieli by mi "dopasować" nikasil czy podaje im wymiar do którego by mi mieli go wrócić, jak to wygląda?

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: solaris » pn, 29 sty 2018, 16:32

sklep MotoX naprawia cylindry. Ostatnio widzialem wysyłali jakąś partię do regeneracji. Cylek trzeba pomierzyć średnicówką (3 punkty) i dobrać odpowiedni tłok. Jeżeli nikasilu juz nie ma albo jest przetarty to trzeba go regenerować.

Autor tematu
jamjestja
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 23:39
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: jamjestja » pn, 29 sty 2018, 16:42

No właśnie co znaczy dobrać odpowiedni tłok, dajmy nato cylek mam 68.02 i jest wsadzona ostatnia selekcja tłoka 67.96, a pierwsza selekcja to 67.94 wiec oddajac na nikasil nałożą mi go tyle żebym mial 68.00 i mógł wsadzić spowrotem pierwszą selekcje(67.94)? Czyli dobraniem tłoka nazwami byśmy co? Poprostu powrót do pierwszej sel.?

Edit: Ale skoro gościu który mi to mierzył powiedział ze środek jest o 6 setek szerszy niż górny i dolny punkt pomiarowy to musiało sie tego nikasilu zetrzeć 6 setek😛 Znacie jakaś stronie ktora miała by w ofercie wszystkie selekcje tłoka do YZ 250 2003r.?

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: kris514 » pn, 29 sty 2018, 19:33

Zadzwoń do sklepu motox, tam Ci wszystko wytlumaczą. Tak regeneracja przywraca pierwszą selekcję tłoka.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: amator » pn, 29 sty 2018, 21:15

jamjestja pisze:
pn, 29 sty 2018, 16:42
No właśnie co znaczy dobrać odpowiedni tłok, dajmy nato cylek mam 68.02 i jest wsadzona ostatnia selekcja tłoka 67.96, a pierwsza selekcja to 67.94 wiec oddajac na nikasil nałożą mi go tyle żebym mial 68.00 i mógł wsadzić spowrotem pierwszą selekcje(67.94)? Czyli dobraniem tłoka nazwami byśmy co? Poprostu powrót do pierwszej sel.?

Edit: Ale skoro gościu który mi to mierzył powiedział ze środek jest o 6 setek szerszy niż górny i dolny punkt pomiarowy to musiało sie tego nikasilu zetrzeć 6 setek😛 Znacie jakaś stronie ktora miała by w ofercie wszystkie selekcje tłoka do YZ 250 2003r.?
Potwierdzam Twój wywód. Na cylinder jest nakładana nowa powłoka nikasilowa i następnie szlifowana jest do rozmiaru nominalnego w danej marce silnika i danym roku modelowym. Jednakże u Ciebie coś jest nie tak jak trzeba . Dla jasności najlepiej podaj mi numer ramy żeby ocenic po VIN'ie dokładny rok produkcji . W motocyklu Yamaha YZ 250 od rocznika 99- 18 nominalny cylinder ma srednicę 66,40 (a taki masz motor) . Srednice 68,00 były w rocznikach 88-98.
Z tego co piszesz u Ciebie jest własnie 68,... Więć albo ktoś zrobił przekręt na roczniku (wałek) i sprzedał ci starszy motor niz myslisz albo cylinder był roztoczony na większą średnicę i nikasilowany (robi sie tak w celu zwiekszenia pojemności), albo masz wstawioną tuleję i ona była juz kilka razy szlifowana . Poniżej link do strony gdzie znajdziesz wymiary cylindrów tłoków do wszystkich motocykli. W razie czego pomogę na PW.

Autor tematu
jamjestja
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 23:39
Styl jazdy: Cross Country
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: jamjestja » pn, 29 sty 2018, 21:52

O kurde, dzięki wielkie za tak rozległą odpowiedz ale nastąpiła pomyłka, mój błąd ponieważ ja pisałem tylko przykład wpisałem w google cyl do yzety i bodajże ze strony gmoto wziąłem przykładowe wymiary tłoka a resztę liczb zmyslilem tylko tak żeby spasowanie bylo na 0.06mm chodziło o dokładne wytłumaczenie czy dobrze to rozumiem na czym polega regeneracja nikasilu, cylinder mam jescze nie zmierżony(tzn gościu nie podał mi wymiarów tylko pomierzył ze mam jajo 0.06mm)na 100% mam 2003 sprawdzałem po vinie z tej stronki:
https://www.motorcyclespareparts.eu/yam ... refix.aspx
Mam tez serwisowke do tego modelu i roku i jest dokładnie tak jak mówisz z tymi wymiarami, ale sparawa wygląda tak ze na necie nie ma tłoków o tych wymiarach A66.352-355 B66.356-359 i analogicznie tak dalej

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: amator » pn, 29 sty 2018, 22:51

Oczywiście że sa tłoki takie jakich potrzebujesz tyle że dokładność ich srednicy jest brana do 2 miejsc po przecinku a nie 3 jak podaje srewisówka . Nominał to 66,35 , następnie 66,36; ,37; ,38. Na potwierdzenie link http://www.pro-x.com/search/?search-bra ... OW+RESULTS. Osobiscie pomogę ci w doborze i zakupie tłoka . Proszę o kontakt na PW, pozdrawiam

juriy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 19
Rejestracja: czw, 22 gru 2016, 00:08
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 2 razy
Status : Offline

Re: jak wyglada regeneracja nikasilu

Post autor: juriy » śr, 31 sty 2018, 19:56

do regeneracji niklu na butlach, patrz tutaj: www.galvanokompozit.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”