Dt 125 dławienie.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Szymon1325
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: śr, 18 maja 2016, 17:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dt 125 dławienie.

Post autor: Szymon1325 » śr, 24 maja 2017, 21:38

Witam, DT 125 dławi się po szybkim otwarciu przepustnicy np jadę na 1 lub 2 powoli i dodam gwaltownie gazu to robi buuu ( jakby zalewało) dysze to 240 i 30, czyściłem gaźnik, zmieniałem ustawienie iglicy, regulowałem zawór wydechowy i dalej to samo, zawór membranowy też sprawdzałem listki membrany trochę nie dolegały ale je wyregulowałem i stykają idealnie, remont robiony około 700 km , sprawdzałem też lewe powietrze psikając dezodorantem w okolicach gaźnika i króćcach i obroty nie wzrastały a na rozgrzanej jak dawałem ssanie to gasła czyli tak jak powinno być. Dodam że stało się to nagle po myciu motocykla Karcherem, szybciej też miałem taki problem na zbyt małych dyszach zmieniłem na te większe 240 i 30 i wszystko było git wkręcała się bez zamuła. Dzisiaj wkrecilem na chwile stare dysze ( te oryginalne mniejsze) bo myslalem ze ja moze zalewa albo cos i bylo jeszcze gorzej. Co poradzicie ?. Na zimnym silniku na ssaniu jest mininalnie lepiej nie dławi az tak ale jak juz sie rozgrzeje to na ssaniu gasnie

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dt 125 dławienie.

Post autor: kris514 » śr, 24 maja 2017, 21:43

Skoro po myciu karcherem tak to dysze zostawiłbym w spokoju. Szukałbym przyczyny w instalacji elektrycznej (ona nie lubi wody), ewentualnie mokrym filtrze powietrza. Sprawidziłbym jeszcze czy w paliwie nie ma wody, oraz to samo w gaźniku. Karcher mógł zrzucić jakiś przewód przelewowy, lub gdyby go nie było to tamtędy mógł nabić wody. W tym gaźniku jest tps?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon1325
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: śr, 18 maja 2016, 17:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dt 125 dławienie.

Post autor: Szymon1325 » śr, 24 maja 2017, 21:53

TPSa ten gaznik nie ma zwykly gaznik mikuni vm28ss , a przez ta instalacje mogli by dlawic tylko z dolu obrotow a na wysokich nie? Na wysokich normalnie jedzie ma moc i wszystko

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Dt 125 dławienie.

Post autor: kris514 » śr, 24 maja 2017, 22:00

Miałem kiedyś taki przypadek że cr 125 strasznie przerywała na średnich obrotach (otwarcie zaworu) i po otwarciu dalej już super jeździła. Okazało się że przyczyną była fajka od świecy, a dokładniej nakrętka na tą świecę od wibracji wytarła się i nie robiła dobrego styku przez to było całe zamieszanie. Sprawdzałeś w ogóle czy w fajce nie ma wody?
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon1325
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 7
Rejestracja: śr, 18 maja 2016, 17:13
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dt 125 dławienie.

Post autor: Szymon1325 » śr, 24 maja 2017, 22:04

Dzisiaj założyłem gumę co wchodzi wyzej airboxa i troche hamuje dolot powietrza do niego i juz nie dlawi po dodaniu gazu do konca, jak to sie moglo stac ze szybciej bylo dobrze bez tej gumy i nie dlawilo a teraz dlawi bez niej?

Limbo
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 98
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 13:49
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Dt 125 dławienie.

Post autor: Limbo » czw, 8 cze 2017, 10:56

wdg mnie problem z filtrem powietrza. po myciu wody zapchales cześć "porow". powieszenia dolotu usprawnilo sprawę. wymyj i wysusz filterek

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”