Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Szymon3069
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 12 mar 2016, 23:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: Szymon3069 » sob, 25 lut 2017, 23:31

Witam!
Pierwszy raz w zyciu robie remont silnika (kompletny) jestem juz po rozpołowieniu silnika i ponownym jego złozeniu na nowych czesciach (dół silnika) zostalo zamowic nowego tloczka (cylinder juz przehonowany) i składać ale jedna rzecz nie daje mi spokoju... zawor wydechowy, to ze jest on poprawnie zlozony i poprawnie bedzie działał to wiem poniewaz przed remontem motocykl chodził bardzo dobrze, sprawa wygląda inaczej, nie lubie montować czegoś jeśli nie wiem jak to działa... zawor wydechowy, pod pokrywą sprzęgła tak jakby taki trzeci karter po prawej stronie jest pompa wody, od pompy wody idzie taka rurka do gory i wychodzi pod cylindrem z obu stron ( na dole i na gorze) ta rurka ma tak jakby cos co ma za zadanie popychac, na dole (przy pompie wody ma popychać taką sprezyne i dzieki temu pompa wody moze sie przesunąc ) kompletnie nie wiem po co... oto pierwsza zagadka, druga to taka co tak na prawde zasila zawor ze on sie otwiera ? Moc potrzebna do otwarcia zaworu idzie z tej pompy wody ? Czy z komoresji i cylindra ? I ostatnia sprawa dol silnika mam złożony i tam gdzie wystaje w miejscu cylindra ta dzwignia jak zaloze na nią cylinder to ona ma popychac wiadome ale ja tego nie moge zrobic na sucho... ani palcem ani nawet kluczem probowałem popchnąć nic z tego..., czy tam działa az taka moc ze da sobie z tym rade ?
Na dole zdjecie
Z gory dziekuje

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: kris514 » ndz, 26 lut 2017, 09:31

W wałku sterującym zaworem wydechowym jest sprężyna i kilka kulek stalowych które pod wpływem obrotów wychodzą na zewnątrz wciskając sprężynę (działa jak wariator w skuterze). Ten wałek poprzez wodzik steruje zaworami wydechowymi które po otwarciu powiększają okno wydechowe. Bez zaworu motocykl albo byłby niskoobrotowy albo wysoko tak jak to jest teraz lecz miał by bardzo agresywne przejście z niskich na wysokie obroty i nie miał mocy na niskich. Skoro nie możesz ruszyć zaworów w cylindrze to prawdopodobnie masz je zapieczone czyli trzeba je wyjąć wyczyścić i złożyć z powrotem. Działa tam taka siła że da radę palcami to wszystko ruszać.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon3069
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 12 mar 2016, 23:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: Szymon3069 » ndz, 26 lut 2017, 09:37

kris514 pisze:W wałku sterującym zaworem wydechowym jest sprężyna i kilka kulek stalowych które pod wpływem obrotów wychodzą na zewnątrz wciskając sprężynę (działa jak wariator w skuterze). Ten wałek poprzez wodzik steruje zaworami wydechowymi które po otwarciu powiększają okno wydechowe. Bez zaworu motocykl albo byłby niskoobrotowy albo wysoko tak jak to jest teraz lecz miał by bardzo agresywne przejście z niskich na wysokie obroty i nie miał mocy na niskich. Skoro nie możesz ruszyć zaworów w cylindrze to prawdopodobnie masz je zapieczone czyli trzeba je wyjąć wyczyścić i złożyć z powrotem. Działa tam taka siła że da radę palcami to wszystko ruszać.
Dziekuje bardzo za odpowiedz ale nie zrozumiałeś, zawor wydechowy w cylindrze moge bez problemu otwierać i zamykać palcami, chodzi mi o to co jest zaznaczone strałką na zdjeciu, ta dzwignia ktora po wcisnięciu otwiera tak jakby pompe wody tylko po co ? I tam w pompie wody jest wlasnie sprezyna ona jest bardzo twarda na tyle ze palcem nie wcisne tej dzwigni (zaznaczonej strzalka)

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: kris514 » ndz, 26 lut 2017, 11:48

Ta pompa wody steruje zaworem wydechowym, w większości motocykli to cięgło podczas pracy idzie do góry a nie w dół
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon3069
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 12 mar 2016, 23:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: Szymon3069 » ndz, 26 lut 2017, 12:36

Rozjaśniłeś mi troszke sprawe ale nadal nie wiem skąd pompa wody ma na tyle mocy aby tą dźwignie ruszyć ktorej ja ręką nie mogę ani drgnąć, sprezyne palcem wcisne ale dzwigni juz za nic w swiecie... racja są tam na pompie wody takie 4 kulki metalowe i na nich taki talezyk ale jak to sie dzieje ze one wraz z całą pompą (wałkiem) są wypychane do gory ? Dobrze myse ? Caly walek przesuwa sie po uszczelniaczach ?
A druga sprawa nagrałem krotki filmik jakbys mogl zerknąć, zawor działa poprawnie ? Oczywiscie tam gdzie pcham nozyczkami tam ma pchac po zlozeniu ta dzwignia ktora idzie z pompy ktorej nie moge ruszyc
https://youtu.be/Zt-2fLQD2os

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: kris514 » ndz, 26 lut 2017, 16:52

I wszystko jasne ta twoja dźwignia nie porusza się góra dół lecz lewo prawo. Te 4 metalowe kulki podczas pracy ściskają sprężynę, wałek nie przesuwa się po uszczelniaczach. Zawór działa poprawnie.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon3069
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 12 mar 2016, 23:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: Szymon3069 » ndz, 26 lut 2017, 19:09

A w innych motocyklach z innymi zaworami walek porusza sie po uszczelniaczach ?

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: kris514 » ndz, 26 lut 2017, 20:51

W żadnym.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon3069
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 12 mar 2016, 23:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: Szymon3069 » pn, 27 lut 2017, 08:27

Okej juz to rozumiem ale nie wszystko, wyczytałem na innym forum zeby ta dzwignia zadziałała musi zadziałać sila odsrodkowa, na pompie wody są umieszczone w 4 rowkach 4 metalowe kulki, na nich osadzona jest taka płytka która je dociska i na niej jest lozysko i na lozysku jest dzwignia i to wszystko jest wypychane tą siłą odśrodkową ktorą wytwarza co ? Te kulki metalowe pchają to gory wszystko czy jak ? O to mi dokladnie chodzi tego nie rozumiem,

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: kris514 » pn, 27 lut 2017, 16:01

Siła odsrodkowa działa na kuli wypychajac je na zewnątrz, przez co oddychają one blaszke a ona ściska sprezyne.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
Szymon3069
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 35
Rejestracja: sob, 12 mar 2016, 23:12
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CR 250 86-91r zawór wydechowy

Post autor: Szymon3069 » pn, 27 lut 2017, 16:05

Ooooo dokladnie o to mi chodziło faktycznie teraz wszystko mi pasuje :D
Dziekuje bardzo :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”