Dokręcenie nakrętki sprzęgła RMZ 250 2007

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
w0j0
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 8 gru 2016, 16:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Dokręcenie nakrętki sprzęgła RMZ 250 2007

Post autor: w0j0 » sob, 25 lut 2017, 15:40

Witam, mój problem polega na tym iż po dokręceniu głównej nakrętki kosza jak i docisku wewnętrznego sprzęgła (moment 90 nm). Dociskiem nie moge nawet zakręcić ręką, stoi i koniec, a jak chce zakręcić kompką coś chrobocze w trybach za koszem sprzęgłowym. Podgląd jest zerowy i nie widać na niczym przetarć czy innych charakterystycznych rys po zdemontowaniu owego kosza. Dla próby przykręciłem sam docisk i kręci się bez żadnego problemu. Coś musiało po eksploatacji sprzętu się zurzyć ale nic mi nie świta. Sprawdzałem w serwisówce czy przy składaniu niczego nie pominołem, ale wszystko jest (zaczynając od tuleji łożyska kosza, łożyska, kosza, podkładki, docisku, potem podkładki z zapadkami blokującymi nakrętke i nakrętki ) Dla próby skręciłem wszystko z mniejszą siłą, kosz po takim dokręceniu niema luzu na boki ani nic nie chrobocze, docisk już lepiej współpracuje z moją ręką i z lekką siła coś tam się kręci, ale to nie jest to co powinno być (czyli po zakręceniu palcem powinno się nonstop kręcić bez oporów) Prosze o wszelkie rady i podpowiedzi :)

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokręcenie nakrętki sprzęgła RMZ 250 2007

Post autor: seba8121 » ndz, 26 lut 2017, 08:54

A co było przyczyną rozebrozebrania, coś wymieniłeś na nowe ?

Autor tematu
w0j0
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 3
Rejestracja: czw, 8 gru 2016, 16:53
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dokręcenie nakrętki sprzęgła RMZ 250 2007

Post autor: w0j0 » ndz, 26 lut 2017, 13:33

Celm było zeszlfowanie rowków na koszu sprzęgłowym. Przed demontażem kosz miał luz na boki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”