Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » śr, 15 lut 2017, 00:36

Witam, pół roku temu kupiłem crf 450 15r na wtrysku z przełącznikiem map na kierownicy, miała niby 40h ja zrobiłem może ze 3h. Gościu powiedział że jest wszystko seria nic nie robione prócz tłoka przy 30h. Moto ma założony kompletny wydech akrapovic, motorek palił na 2-3 kopnięcia jedyne co mnie niepokoiło lekko to falujące obroty na ssaniu jak jest zimny o jakieś 400-500 obrotów góra-dół, ale po spuszczeniu ze ssania ładnie chodził na wolnych, teraz temperatura jest poniżej 0 stopni i motor nie chce już tak dobrze odpalać, gdy próbuje go odpalić za pierwszym kopnięciem łapie na 1-2sec i gaśnie i zaczyna się kopanie... motor co 2-3 kopnięcia leciutko się odzywa ale nie odpala dopiero może za 20 razem odpala i falują te obroty dopóki go ze ssania nie zdejmę, co może być przyczyna falujących obrotów na ssaniu ? i dlaczego tak teraz odpala? Mam jeszcze jeden problem, gdy motor jest rozgrzany czasami trzyma za wysokie wolne obroty, jak go zgaszę i od razu odpalę to wracają prawidłowe. Dodam że motor na ciepłym pali za 1-2 razem bez problemu.

jeszcze jedna prośba czy ktoś ma jakieś namiary na serwisówkę w pdf do owego moto :) Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: wicherek666 » czw, 16 lut 2017, 13:10

Przyczyn falowania może być naprawdę sporo. Najprostszą a za razem najczęstszą jest lewe powietrze w układzie dolotowym. Hondy 2011 mają dość specyficznie montowany króciec ssący. Nie wiem jak w 2015 ale myślę że może być tam podobnie. Warto by przejrzeć ten odcinek. Mil wyświetla jakiś błąd ? podobne objawy są także przy błędzie czujnika ciśnienia bezwzględnego w kolektorze dolotowym. Może diagnostyka rozświetliłaby co nieco ciemną drogę którą obecnie podążasz :D Skoro zmieniany był tłok, moim zdaniem istnieje szansa że coś niewłaściwie złożono i do układu dostaje się niepożądana porcja powietrza.

Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » czw, 16 lut 2017, 14:01

Dzieki za odpowiedz. Nic błędu nie pokazuje po odpaleniu zaświeci się na 2 sec i gaśnie, chodzi o pozycje nr 15? a da sie sprawdzic ten czujnik jakos, może odłączenie go na chwile i odpalenie moto coś wyjaśni ? Czy tylko komputer pod moto?

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: wicherek666 » pt, 17 lut 2017, 07:02

Czyli nie wali błędu. No niestety to 15 :D Sam czujnik można sprawdzić, gdzieś na YT widziałem tutorial. Skoro mil nie zwraca błędu, możesz próbować podłączyć pod kompa tak będzie najpewniej. W dalszym ciągu próbowałbym obejrzeć podłączenie króćca ssącego. Możesz też spróbować adaptacji przepustnicy. Po wymianie tłoka zmieniło się ciśnienie sprężania w silniku.
Ostatnio zmieniony pt, 17 lut 2017, 12:37 przez wicherek666, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » pt, 17 lut 2017, 08:11

To musze poszukać tego filmiku, a adaptacja przepustnicy to tez tylko pod kompem prawda ? A nie wiesz czy od crf09-13 nie podejdzie ten czujnik, wizualnie to samo cenowo 200zl taniej :D

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: wicherek666 » pt, 17 lut 2017, 12:36

Tak. Komputer. jeśli wypniesz map sensor motocykl odpali na wysokich obrotach. Sam czujnik powinien pasować, kiedyś kombinowałem od hondy cbr o ile pamiętam denso 3 pinowy także pasuje. Osobiście obstawiam adaptacje lub lewe powietrze w kolektorze dolotowym. Czujnik sam z siebie rzadko się psuje, generalnie mimo że w układzie będzie widoczny jako sprawny elektrycznie będzie przekazywał fałszywe informacje o ciśnieniu, dlatego właśnie mil nie będzie wyświetlać błędu. Komputer i obserwacja parametrów, to najskuteczniejsza diagnoza map sensora. możesz tez podpiąć inny na próbę. Jednak proponuje zacząć tak jak pisałem od oględzin ukł. dolotowego pod katem nieprawidłowości powstałych przy montażu, uszkodzeń mechanicznych generujących nieszczelności. Adaptacja przepustnicy, lub uszkodzenie elementu nr.1 na diagramie który podpiąłeś. Czy po wymianie układu wydechowego na akrapovic zmieniono mapę wtrysku ?

Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » pt, 17 lut 2017, 14:17

To dzisiaj idę w garaż trochę pogrzebie sprawdzę czy wszystko siedzi na miejscu, czy jakieś nieszczelności są. . Sprawdzę pozycję nr 1 i sprawdzę pozycję nr5 może się wypial albo dziurawy. Wydech był w tym moto mam jeszcze oryginalny wydech, nie wiem czy ktos zmieniał mapę. Gość od którego kupiłem miał jeszcze crf z 16r może coś popsutego podmienil ze swojej ;/






Właśnie wróciłem z garażu :) na króćcu zero nieszczelności ładnie włożony dobrze opaski skręcone. Jedyne co mnie zaniepokoiło to po wykręceniu elementu odpowiadającego za ssanie (nr1 w schemacie wcześniej dodanym) dziwnie zakończony wklęsłe na końcu, moim zdaniem na końcu powinna być jakaś uszczelka ale sami zobaczcie.




Druga sprawa to wymieniłem olej 4mth temu i stan oleju podniósł się w skrzyni, a w silniku zmalał ;/ czyżby uszczelniacz na wale ? chodzi o jakies 50-70ml



Sprawdziłem też luzy zaworowe na wydechowych 0,25 na ssacych po 0,13.



Jeszcze wyczaiłem że brakuje w moto elementu nr 13 ze schematu, możliwe że przez niego coś się dzieje ? za dużo powietrza czy nie ma to wpływu ?




Sprawdzałem ten czujnik ciśnienia od cbrki i innych hond
mój ma nr 079800-9340
a od cbr 079800-5710 lub 079800-7430
Wizualnie to samo ale czy będzie działał tak samo?? :?:

Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » ndz, 19 lut 2017, 18:30

koledzy pomóżcie bo sezon idzie :( :(

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: wicherek666 » pn, 20 lut 2017, 01:06

Luzy na zaworach masz książkowe. Co do elementu 13, to raczej powinien tam być :D Jeśli chodzi o element 1, to moim zdaniem jest niekompletny, nie widziałem co prawda takiego z tego rocznika ale każde ssanie które miałem okazję oglądać były zamknięte z fazowaną krawędzią. Szukałem zdjęć ale nie udało mi się znaleźć takiego które rozwiałoby moje wątpliwości. Na partzilla.com znalazłem to czego szukasz. Może napisz z prośba o fotkę z profilu który pomoże coś ustalić, tak bym robił, szukał, pytał jak to wygląda. Co do map sensora, zrób podobnie. Ten który ja testowałem w nazwie różnił się o ile pamiętam dwoma ostatnimi symbolami - było ok. Działał. Napisz do producenta email z zapytaniem czy podejdzie. Różnice mogą być znaczne, nie polecam testowania bez 100% pewności że można go bezpiecznie wpiąć w układ.

Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » pn, 20 lut 2017, 09:39

Okej tak zrobię, napisze o więcej zdjec i czy podejdzie ten map sensor.

A co z tym olejem co znika z silnika, a w skrzyni się pojawia? Jakie są możliwe przyczyny?

i co z tym opalaniem w ciepłe dni palił na 2kopy na zimnym teraz na 30 ?

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: wicherek666 » pn, 20 lut 2017, 23:09

W silniku przybywa bo moto stoi, i to co było na górze trafia do dołu. W skrzyni ubyło bo się dobrze olej rozprowadził. Obserwuj sytuację, miałem kiedyś podobny problem :D Co do odpalania to być może faktycznie ma na to wpływ problem z którym się obecnie rozprawiasz. Ogólnie nie warto odpalać w mroźne dni, jest to nie zdrowe oraz zawsze będzie trudniej zwłaszcza z hondą i z taką pojemnością.

Autor tematu
mateusz.semczak1
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: wt, 21 sty 2014, 20:41
Motocykl: crf 450 15r
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Crf 450 2015r - faluja obroty na ssaniu, czasami trzyma wysokie jałowe obroty

Post autor: mateusz.semczak1 » pn, 20 lut 2017, 23:27

Z tym olejem to źle przeczytałeś kolego, ponieważ to w skrzyni przybywa a w silniku ubywa

A z czujnikiem nikt nie ogarnia czy to podejdzie ale znalazłem jeszcze bardziej podobny numerowo
Mój 079800-9340 a znalazłem 079800-9350 gościu co go sprzedaje mówi ze pierwszy człon nr najważniejszy a ten drugi to zakodowana data produkcji ale pewności nie ma. Co myślicie ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”