Honda CRF450 04-05r

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Rafka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: pn, 4 sty 2016, 17:38
Motocykl: Kxf250 crf450 exc450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda CRF450 04-05r

Post autor: Rafka » czw, 2 lut 2017, 12:24

Witam, crf450 04-05r problem z kopniakiem, a mianowicie chodzi bardzo ciężko, jakby dekompresator nie otwierał zaworów, (zawory posiadają dobre luzy), sprawdzałęm również dekompresator z innego moto-bez zmian, honda pali od strzała, pracuje równo, tylko trzeba użyć dużej siły aby się przebić. Czy ktoś posiada jakieś pomysły gdzie może być przyczyna.

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: kapik69 » ndz, 19 lut 2017, 20:47

Miałem podobnie w yz450f 2008 lecz ja sam się do tego przyczyniłem, musiałem splanować głowicę i cylinder, łącznie prawie o 0,8mm i dodatkowo założyłem tłok HC (high compression). Motocykl odpalał bardzo dobrze, jednakże wymagało to bardzo dużej siły, a wyobraźcie sobie ile siły miałem po 80 minutach cross-country gdy zadusiłem motocykl i trzeba było go znowu odpalić? Sprawdź ciśnienie sprężania bez dekomresatora i porównaj uzyskaną wartość z wartością z serwisówki.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: wicherek666 » pn, 20 lut 2017, 00:46

Nie spotkałem się jeszcze z serwisówka w której podano wartości ciśnienia sprężania. Zazwyczaj jest podany stopień sprężania. Hondy ze względu na głowicę sohc odpala się specyficznie. Kop mocniej :wink:

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: kapik69 » wt, 21 lut 2017, 00:10

wicherek666 pisze:Nie spotkałem się jeszcze z serwisówka w której podano wartości ciśnienia sprężania. Zazwyczaj jest podany stopień sprężania. Hondy ze względu na głowicę sohc odpala się specyficznie. Kop mocniej :wink:
hmmmmmmm dziwne, a ja się jeszcze nie spotkałem z forum na którym można pisać posty które nie wnoszą nic konkretnego do tematu. "Kop mocniej" to rzeczywiście odpowiednia pomoc w diagnozie tego przypadku. Ale dobra nie piszę nic więcej bo już sam ten post jest hipokryzją.
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: wicherek666 » wt, 21 lut 2017, 01:21

Jeśli autor tematu znalazł rozwiązanie problemu, proszę o wpis. Twoja wypowiedź może w przyszłości pomóc innej osobie rozwiązać podobny problem.

Autor tematu
Rafka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: pn, 4 sty 2016, 17:38
Motocykl: Kxf250 crf450 exc450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: Rafka » wt, 21 lut 2017, 17:40

kapik69 brałem to pod uwagę, dlatego głowica została zdemontowana w celu weryfikacji, tłok normalny- wszystko jest OK. Problem rozwiązany ale tylko w 50% jak dla mnie ponieważ do końca nie zdiagnozowałem przyczyny (są tylko domysły- w chwili obecnej tego nie sprawdzam ) a mianowicie do tej pory ustawiałam rozrząd na znaki, postanowiłem zrobić to bez nich- problem znikł 50% sukcesu, drugie 50% to gdzie leży przyczyna i tutaj moje pytanie, czy jest możliwe aby ktoś źle zamontował dolną zębatkę ? (nie zgrywając ze znakami na wałku).... Tak przy okazji szukam strony www, sklepu gdzie mogę kupić poszczególne elementy do hondy.

Awatar użytkownika
seba8121
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 603
Rejestracja: ndz, 20 lut 2011, 10:42
Motocykl: RMZ 250 10'
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: seba8121 » wt, 21 lut 2017, 19:16

http://www.hondapartshouse.com możesz rozebrać na poszczególne części i spisać numer oem. Może coś pomoże w szukaniu.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: amator » wt, 21 lut 2017, 23:01

Rafka pisze:...czy jest możliwe aby ktoś źle zamontował dolną zębatkę ? (nie zgrywając ze znakami na wałku)....
Oczywiście że jest mozliwe. Zębatka na czopie wału jest osadzona na wcisk. Jesli ktoś kiedyś wymieniał korbowód bądz wymieniał pierścien łozyska wału mógł wtedy zdemontować zębatkę . Prawidłowe ustawienie zębatki na wale jest takie
(opis graficzny) A U A
gdzie "A" to zęby zębatki a "U" to wycięcie (czółenko) na klin, czyli pomiędzy zębami musisz widzieć idealnie po srodku wycięcie pod klin Albo włozony klin. Podobnie jesli kiedyś może doszło do konfliktu zaworów z tłokiem to zębatka górna na wałku rozrządu jest zamocowana do wałka na wcisk (piasta) . tu też moze dojśc do przesuniecia zębatki względem wałka i tez rozrząd nie będzie grał , jednak tego ustawienia nie ma mozliwości sprawdzenia w warunkach warsztatowych . :(. Te przesunięcia mogą być rzędu setnych milimetra ale efekt może być taki jak u ciebie. Zdarza się to bardzo sporadycznie ale zdarza. :drinkers:

Autor tematu
Rafka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: pn, 4 sty 2016, 17:38
Motocykl: Kxf250 crf450 exc450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: Rafka » śr, 22 lut 2017, 12:04

górna zębatka jest przykręcona na 2 śruby, więc mało prawdopodobne jest jej przesunięcie nie robiąc szkód, których bym nie zauważył (chyba że się mylę ), dolna zębatka siedzi tak jak napisałeś (ale sprawdzę to jeszcze dokładnie ) zamówiłem nowy łańcuszek aby wyeliminować jakikolwiek przesunięcia przez zużyty (rozciągnięty) łańcuszek. Jak dla mnie to robi się ciekawie :/ Dolna zębatka kręci się x2 szybciej niż góra, po ustawieniu rozrządu bez znaków i późniejszym sprawdzeniu, wychodzi różnica o jeden ząbek, tzn że dół musiałby być przestawiony o połowę. Jeśli okażę się że wszystko jest na swoim miejscu, to gdzie mogę szukać rozwiązania. Dodam że obecnie rozrząd jest ustawiony bez znaków i moto bardzo dobrze pracuje, nie słychać żadnych stuków, pali od strzała itd.....

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Honda CRF450 04-05r

Post autor: amator » sob, 25 lut 2017, 00:37

górna zębatka jest przykręcona na 2 śruby, więc mało prawdopodobne jest jej przesunięcie nie robiąc szkód, których bym nie zauważył (chyba że się mylę )

mylisz się, górna zębatka jest przykręcona do piasty koła 2 śrubami ale piasta jest osadzona na wałku nierządu na wcisk i to tam prawdopodobnie doszło do przesunięcia . Musisz pożyczyć od kogoś taki wałek i porównać ze swoim . :drinkers: :drinkers:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”