yz 450 '08 - pytanie o remont

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
mateo94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: ndz, 22 sty 2017, 11:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

yz 450 '08 - pytanie o remont

Post autor: mateo94 » ndz, 22 sty 2017, 11:39

Witam.Mam pare pytan odnosnie w/w motocykla.Moze zaczne od początku,kupiłem yamaszke od brata szwagra z rodziny,on sprowadził ja z USA z przebiegiem 12mth,czyli no prawie nowka,ja po 8 latach odkupiłem ja od niego z przebiegiem okolo 140mth(tak przez 8 lat posiadania zrobil okolo 120mth),przy przebiegu 128mth wykonał remont (tłok ( wosner), korba ( Hot Rods), łożyska wału ( Hot Rods), łańcuszek rozrządu ( morse), uszczelniacze zaworowe.) Obecnie motocykl w moich rekach ma juz ponad 200mth,w zwiazku z tym mam pytanie.na tym tloki itd,jest juz zrobione okolo 90mth.Jak sprawdzic ,dowiedziec sie kiedy wykonac nastepny remont ? motocykl pali bez problemu cieply czy zimny,zero jakich kolwiek problemow,poprzedni wlasciciel jak i ja sprawdzalismy zawory skrupulatnie co 30 40mth,i dopiero przy okolo 200mth 2 zawory wymagaly regulacji (nawet w serwisie off road byli zdziwieni,zartujac ze w ktm czy crf juz z 6x była by potrzebna regulacja).Jak poznam ze w motocyklu szykuje sie remont ? mimo ze chodzi idealnie i wgl,skad mam wiedziec ze szykuje sie remont co sprawdzic i kiedy ? chce uniknąc nie potrzebnych kosztów i wole zrobic wszystko na czas,podobno w takich motocyklach nie czuc spadku mocy nawet przed wybuchem.I czy to prawda ze przy pierwszym remoncie wystarczy zrobic samą góre silnika,a u mnie był zrobiony góra i dół ? co musiałbym przy nastpenym remoncie wymienic ?? prosze o rozwianie moich wątpliwosci.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: yz 450 '08 - pytanie o remont

Post autor: wicherek666 » pn, 23 sty 2017, 00:57

Wykorzystasz w pełni potencjał takiego moto ?

Kre_K
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 455
Rejestracja: sob, 12 wrz 2009, 13:36
Motocykl: cyryfy
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 450 '08 - pytanie o remont

Post autor: Kre_K » pn, 23 sty 2017, 13:03

tak z fusow nikt nie jest w stanie powiedziec kiedy trzeba robic remont.
na dobra sprawe,to okresla serwisowka,ale gdybys mial sie nia kierowac,to motocykl w ciagu tych 200 mth powinien byc juz po 4 remontach a nie po jednym jak jest faktycznie.
jako,ze sam przeciągam te terminy z remontami,to co moge podpowiedziec to z pewnoscia trzeba byc ostroznym,bo przeciez pytasz o to,zeby nie poplynac na kase jak sie np. urwie korba czy zatrze rozrzad.
dla mnie absolutna granica dla tloka jest 100 godzin jazdy (pod warunkiem,ze lejemy dobry olej,ktory zmieniamy razem z filtrem oleju co 8-10 godzin czyli tak,jak ksiazka opisuje) i to na poziomie zaawansowany amator w stosunku 60% tor 40% las bez palowania na prostych,rzucania czy topienia motocykla co jest teraz dosc mocno w modzie.
przed kazda jazda grzeje motocykl do cieplych chlodnic nie uzywajac gazu,ale widzialem szkoly grzania silnika gazem co w moim mniemaniu nie jest dobre dla nikasilu.
wazne jest,zeby dbac o sprzet a w Twoim przypadku,czyli w przypadku yamahy bedzie zyla dlugo i szczesliwie,tym bardziej jak jest w fajnym,seryjnym stanie.

sprawdzaj stan zaworow regularnie,stan oleju i czy nie ubywa go po treningu.czy motocykl ladnie odpala w kazdej sytuacji,nie grzeje kolanka,nie strzela w wydech i czy nie kopci.jesli silnik zaczyna pobierac olej,na poczatku spaliny zaczna smierdziec olejem spalonym,potem zacznie sie kopcenie.

czysc filtr powietrza co jazde,max co dwie.to decyduje o stanie zaworow,a jesli glowa siadzie,to najdrozsza zabawa zaraz obok walu i skrzyni biegow.
uzywaj tylko dobrego oleju i zmieniaj go jak wyzej napisalem,a najlepiej sciagnij serwisowke i sprawdz co dokladnie jest napisane.
poza tym jest 2ga strona medalu,bo jesli nie zmienisz np. tloka na czas,moga wiazac sie z tym inne konsekwencje jak jajo na cylindrze co za tym idzie utrata np. selekcji A zakladajac,ze np. taka teraz jest.

no i lepiej chuchac na zimne niz potem na wariata szukac w polowie sezonu karterow ;)

p.s ten motocykl nie oslabnie tak szybko,bo to 4 biegowy yzf,najmocniejszy jaki byl na gazniku na ktorym murzyn w 2007-2010 wyciagal wszystko.

p.s 2 unikaj chinskiego/taiwanskiego gowna typu all bals,hot rods i inne all szity,bo to jest najgorsze gowno co mozesz kupic.szukaj produktow japonskich,a najlepiej OEM'owych,ale wiadomo,ze to jest wieksza moneta.ratuje Cie PROX,bo z tego co sie oreitnuje (prosze mnie poprawic) do Yamahy takie tloki szly na pierwszy montaz.
---------------------------

Autor tematu
mateo94
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: ndz, 22 sty 2017, 11:23
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: yz 450 '08 - pytanie o remont

Post autor: mateo94 » pn, 23 sty 2017, 19:31

olej zmieniam co 6-10 mth ale to na prawde moze sie raz zdarzyło tak pózno.Nie jest on seryjny ma tam pare dodatkow zamontowanych w usa,miedzy innymi wydech pro circuit,wkladka Boysenn do gaźnika,zawieszenie Factory Connection i takie tam,no ale to chyba nic nie zmienia prawda ?? filtr czyscilem czesto i dbalem o niego,obecnie wrzucilem kola SM,i wiadomo filtr sie tak nie kurzy,ale jak jezdzilem/bede jezdzil po torze albo lesie no to wiadomo sprawdza sie go :) ja mam 2008 rok i tu jest 5biegowa skrzynia (chyba kazda yzf ma 5biegow) . Czyli co robic ? mysle zeby oddac go to serwisu niech zdejma gore silnika i wszystko sprawdzą pomierza itd. dobry pomysl ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”