YZ250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
tommm86
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 15 lip 2016, 19:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ250

Post autor: tommm86 » pt, 15 lip 2016, 19:27

Witam, niedawno kupilem Yamahe YZ250, motocykl w stanie - nie idealnym, ale jezdzilo calkiem ok, sprzegla chodzilo db, biegi wchodzily i nie wypadaly, tak, ze z racji niskiej ceny postanowilem kupic, i za reszte w zime wyremontowac co trzeba... ale... podczas jazdy zauwazylem, ze moto nie wkreca sie po otwarciu manetki do konca, tak na 3/4 szedl fajnie, ale przy pelnym otwarciu przerywal, do tego gasl na wolnych obrotach, mysle sobie gaznik albo filtr, wiec nie ma tragedi. motor postal w garazu, po kilku dniach odpalilem go zeby spr, czy jak naciagne linke gazu to na wyzszych obrotach bedzie chodzil, efekt w miare byl, mial ciut wyzsze obr. ale nie gasl, zgasilem moto, bo nie mialem kluczy przy sobie, nastepnego dnia moto nie umialem odpalic... kopie kopie i nic, echo, spr, iskre i jest, silnik sie nie odzywa, wiec mysle sobie gaznik, wyciaglem filtr (mega oklejony tym syfem wiec zamowiony nowy) wyciaglem gaznik do czyszczenia, i... okazalo sie ze nie mam sruby od regulacji skladu mieszanki... moje pytanie czy mozliwe jest ze sruby nie mialem od zakupu i mimo to silnik palil a motor jezdzil?? czy musiala mi sie wykrecic od wibracji pod garazem?? czy jej brak moze byc powodem ze moto nie pali? czy jest opcja ze wczesniej jej nie mialem a teraz cos sie popsulo?? dodam ze iskra jest, mieszanke zrobilem 1:32 z castrolem 2t syntetykiem, a gaznik to mikuni corp TM gaznik ma od str. filtra 62mm a od str cylindra 28/44mm czy ktos mi moze powiedziec czy to napewno db gaznik do tego moto, i czy jest opcja ze zgubilem dysze i przez to moto nie pali czy mam szukac innych powodow??

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: KaLi » pt, 15 lip 2016, 22:33

Kolego mi zdaję się, że moto może być totalnym trupem i będzie mu potrzebny bardzo generalny remont.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Autor tematu
tommm86
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 15 lip 2016, 19:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: tommm86 » sob, 16 lip 2016, 12:39

morze jest dlugie szerokie i pelne ryb jak to mowia, moze byc tez igla ktora nigdy nikt nie wjezdzal w teren, moze byc wszystko, a mi chodzi o odp. na moje pytanie a nie zabawe w macka wrozbite, co innego gdybys chociaz widzial to moto, to moze, mozzzee by miala sens taka odp... no nic czekam na jakas odp. ktora moze w czyms pomoc...

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: Konrad96 » sob, 16 lip 2016, 16:21

Nie masz śruby od regulacji składu mieszanki, więc jak to ma jeździć skoro silnik dostaje tyle paliwa ile sie wleje, a nie tyle ile się ustawi ? Poza tym na 100% łapie tam lewe powietrze. Zacznij od skompletowania gaźnika a potem kombinuj.

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: KaLi » sob, 16 lip 2016, 21:11

A czy sens miało pytanie odnośnie tego, że nie masz śruby regulacji składu mieszanki i się pytasz czy jeździć, odpalać tak dalej czy olać to i szukać przyczyny w czymś innym nie sprawdzająć wpierw tej śruby która jest podstawową częścią. Wyczyść filtr powietrza, gaźnik i załatw tę srubę, a potem będziesz myślał co dalej jeśli to nie pomoże.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Autor tematu
tommm86
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 15 lip 2016, 19:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: tommm86 » ndz, 17 lip 2016, 10:40

zauwaz, ze nie pytalem czy tak jezdzic, bo to raczej oczywiste, pytanie brzmialo, czy mozliwe ze caly czas nie bylo tej sruby a mimo to silnik palil i chodzil, bo nie wiem czy cos sie stalo innego, czy wina lezy po str. tej sruby. Sruby szukam caly czas, i jest problem, nie umie jej nigdzie znalesc, czy ktos z was uzywal uniwersalnych tuningowych srub regulacji?? sa za ok 50zl na allegro, ale nie mam pojecia czy podejda gdyz nie mam starej na wzor...

Awatar użytkownika
KaLi
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 455
Rejestracja: wt, 1 cze 2010, 19:09
Motocykl: sxf 250, TXT 300
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Gielniów
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 6 razy
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: KaLi » pn, 18 lip 2016, 22:21

Zbyt pochopnie stwierdziłem, że moto do remontu itp. Nie będziemy się już przedrzeźniać. Z którego roku masz moto ? Mam jakiś gaźnik może by podpasowała. Ja używam do swojego takiej tuningowej.
360

FB: PatRyk
IG: pkali360

Serwis Motocykli:
Zapraszam do polubienia mojego FanPage na FB:
MOTOFUN
796 280 122

Autor tematu
tommm86
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 4
Rejestracja: pt, 15 lip 2016, 19:26
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ250

Post autor: tommm86 » śr, 20 lip 2016, 13:02

1997 ale gaznik juz zamowilem, co do remontu, to za roznice w cenie chce go zrobic zima, ale do tego czasu mysle ze kilka razy uda sie wyjechac w tym sezonie. Dzieki za pomoc pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”