stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
MeAndMyYZ
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: sob, 7 maja 2016, 22:10
Motocykl: yz450f 03'
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: UK narazie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Post autor: MeAndMyYZ » sob, 7 maja 2016, 22:50

Witam szczesliwych posiadaczy Yz450f( moja 2003) Mianowicie nabyta nie dawno a ja swiezy w temacie troche jezdze i wciaz zyje ... poki co ;) mam pytanie co do odglosow silnika przy wyzszych obrotach .. sa delikatne stuki nic wielkiego ale nie daje mi spokoju wiec szukam , delikatny stukot jakby cos mialo lekkie luzy. Jezdzilem kilka razy teraz czekam az sprawdze luzy zaworowe na dniach i moje pytanie brzmi czy to zawory czy cos innego moze wplynac(ewentualnie co ) na takie slabe stukanie przy obrotach dodam moto pali super jezdzi bez zarzutu nie strzela nie pierdzi nie szarpie .Jedni mowia ze Yamahy tak maja a inni ze silnik nie powienien wydawac dzwieku praktycznie wiec nie wiem ... z gory dzieki za ewentualne
wskazowki /podpowiedzi
Pozdrawiam
MeAndMyYz
Jaśnie Wielmożny Posiadacz Yamahy :D

Awatar użytkownika
solaris
Admin
Admin
Posty: 1872
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 18:04
Motocykl: aktualnie brak
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: B-nia
Podziękował: 2 razy
Podziękowania: 12 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Post autor: solaris » sob, 7 maja 2016, 23:42

Kosz sprzęgłowy? Korbowód?

Autor tematu
MeAndMyYZ
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: sob, 7 maja 2016, 22:10
Motocykl: yz450f 03'
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: UK narazie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Post autor: MeAndMyYZ » ndz, 8 maja 2016, 20:43

Kosz sprzęgłowy ? - czy mogę go w łatwy sposób sprawdzić i ewentualnie jak?
i podobnie korbowód ? jest szansa ażeby bez rozbierania głowicy stwierdzić luz na korbowodzie? mam nadzieje ze luz na zaworach załatwi sprawę ale jeżeli nie to trzeba dalej grzebać ...
jak wspomniałem nie jest to mocny stukot bardziej male luzy, takie cykanie przy większych obrotach i na moje rozumowanie korbowód czy cos w tym stylu waliło by solidnie po silniku chyba ale mogę sie mylić :? . Podobno łańcuch rozrządu często dają znać o sobie czy to prawda ?
dodam jeszcze ze kupiłem motor od gościa co raczej bystry nie byl w temacie i tylko jeździł jakiś czas póki mu nie zacza strzelać w tłumik a ja go do niego kopiłem taniej trochę z owego powodu. Poprzedni właściciel zdaje sie nie żałował na maszynie rama powder coat data tag i wszystko inne całkiem zadbane jak na wiek wiec wnoszę ze maszyna miala ciężki żywot przez ostatni rok tylko a chłop nie był zawodowcem wiec polatał od czasu do czasu na weekendzie. Chyba nawet przez ten rok oleju nie wymienil bo byl dosyc czarny jak go zlalem ... :evil:
Troche sie rozpisalem ale z gory dzieki za pomocne wskazowki w temacie
Pozdrawiam!
MeAndMyYz
Jaśnie Wielmożny Posiadacz Yamahy :D

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Post autor: robsztix » sob, 14 maja 2016, 21:36

W tych silnikach łożysko balansera daje takie objawy, ale trzeba też wziąć pod uwagę korbowód i inne elementy współpracujące ze sobą w silniku, myślę, że bez rozbiórki i fachowej weryfikacji będzie ciężko dojść, gdzie tkwi problem. Radzę się tym zająć zanim utworzysz nowy temat w stylu "wybuchło ale dlaczego?"

Autor tematu
MeAndMyYZ
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 6
Rejestracja: sob, 7 maja 2016, 22:10
Motocykl: yz450f 03'
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: UK narazie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Post autor: MeAndMyYZ » czw, 26 maja 2016, 22:10

Dzieki za odpowiedz, bede probowal znalezc przyczyne na pewno ... a wiec tak sprwadzilem luzy zaworowe i nic nie jest po za tolerancja no moze przy jednym ssacym bym powiedzial ze odrobine za luzni jak by ale nie na pewno. moje pytanie jest czy zdejmowac glowice, cylinder i zaczynac od korbowodu i tam szukac czy zaczac od kosza sprzeglowego ( jezeli kosz to w jaki sposob sprawdzic jego zuzycie (luzy jak na lozyskach) czy cos innego ? druga sprawa to przy sprawdzaniu luzu zaworowego ustawilem walki na znaki jak w manualu ale na wale nie mam zadnych znakow ani nakretki dzieki ktorej moglbym obracac walem ... , czy to jest jakies inne magneto? (nie wiem czy prawidlowo dodalem zdjecie) sa slady jak by ktos tam odkrecal to przecinakiem czy punktem jakims ale nie wiem. Jakwiec ustawic wal i rozrzad po rozbiorce silnika skoro nie mam znakow na magneto ???
i jeszce jedno czytam wszedzie o tych yz450f i wiele sie mowi o tym ze te silniki tak juz maja ze jakis pukanie lekkie jest , ludzie jezdza i nic sie nie dzieje jak prawidlowo powinny pracowac ? bez zadnych szomow stukow ?
wiem ze wiele pytam ale jak nie tu to gdzie ...?
Dzieki za podpowiedzi Pozdrawiam
Załączniki
yz450f .JPG
yz450f .JPG (119.25 KiB) Przejrzano 2488 razy
yz450f .JPG
yz450f .JPG (119.25 KiB) Przejrzano 2488 razy
MeAndMyYz
Jaśnie Wielmożny Posiadacz Yamahy :D

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: stuk puk na obrotach w yz450f 2003

Post autor: robsztix » pt, 27 maja 2016, 12:12

Możliwe, że masz jakieś tuningowe magneto, ściągnij pokrywę i wrzuć foto do oceny, bo z tym brakiem nakrętki, to naprawdę dziwna sprawa. Luz na zaworach ma być właściwy lub nie, jeżeli jest za luźny na którymś zaworze to wyreguluj to zadanych wartości. Te silniki klepią właśnie jak mają za duży luz na zaworach, bo już kilka razy poprawiałem po czyjejś regulacji, gdzie zbyt duży luz powodował dziwne dźwięki w silniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”