wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Rafka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: pn, 4 sty 2016, 17:38
Motocykl: Kxf250 crf450 exc450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Post autor: Rafka » sob, 2 kwie 2016, 10:25

Witam, tak jak w temacie wyrzuca mi płyn i to zaraz po odpaleniu, trwa to może jakieś 5 min w tym czasie motor szybka nabiera temperatury, lewa chłodnica zaczyna parować a wężykiem ucieka płyn. Dodam że przy ostatniej jeździe zagotowałem silnik do tego stopnia, po powrocie okazało się że brakuje płynu i oleju w silniku. Płynu ok 500ml ( oczywiście po zagotowaniu- sprawdziłem stan i uzupełniłem ubytek ) oleju jakieś 200ml. Kawasaki w tym dniu była w ciężkim terenie i trwało to jakieś 6h. Obstawiam na walnięty korek ( było parę gleb-aczkolwiek fizycznie wygląda dobrze), ewentualnie uszczelka pod głowicą, a dodam jeszcze że po odpaleniu przy zdemontowanym korku widać że płyn krąży. Jakieś pomysły ?

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Post autor: ghollum » sob, 2 kwie 2016, 13:06

Uszczelka pod głowicą.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Post autor: andrzej555 » sob, 2 kwie 2016, 14:48

Na dzień dobry przejrzyj węże czy któryś nie jest załamany,dużo tam ich nie jest :D ,sprawdż drożność chłodnicy też po glebie mogła sie gdzieś zagiąć,najgorsza opcja padła uszczelka,pękła głowica.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
Rafka
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 33
Rejestracja: pn, 4 sty 2016, 17:38
Motocykl: Kxf250 crf450 exc450
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Post autor: Rafka » sob, 2 kwie 2016, 15:56

ghollum dlaczego jednoznacznie stwierdzasz że to uszczelka, andrzej555 na dzień dobry sprawdziłem wszystko co mogłem sprawdzić bez rozbieranie. Postanowiłem dzisiaj polatać samemu koło komina, po godzinnej jeździe sprawdziłem poziom płynu, i wydaję mi się że jest tyle co na początku zakrywa żeberka (jakieś 1cm od korka ), natomiast z olejem jest inaczej przed jazda sprawdziłem poziom wydawał mi się zbyt niski, poniżej dolnej kreski w okienku, postanowiłem nalać do górnej kreski. po powrocie zakrywa cale okienko, dopiero kiedy przechyle moto widać że tam jest. Oględziny zrobiłem zaraz po jeździe wiec silnik był jeszcze ciepły, dodam jeszcze że przy ostatnim zagotowaniu płynu dolałem zwykłą wodę.

ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Post autor: ghollum » sob, 2 kwie 2016, 20:21

Nie stwierdzam kategorycznie że to uszczelka ale skoro wykluczyłeś inne możliwości to uszczelka jest bardzo prawdopodobna ,zwłaszca że wspominałeś o ciężkim terenie i ubytku płynu rzędu 500ml co stanowi około 50% całego płynu. W takich warunkach głowica "lubi" się krzywić. Co do oleju to fakt że na zimnym silniku widać jego stan na dole okienka a po rozgrzaniu wypełnia całe nie jest niczym dziwnym ot zwyczajnie spieniony i rozgrzany olej zwiększa swoją objętość.

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wyrzuca płyn chłodniczy kxf250

Post autor: grayfox » pn, 4 kwie 2016, 09:31

Zobacz do korka czy idą bomble przy odpalonym motocyklu.
Sprawdź kolor świecy, może masz za ubogą mieszankę i motocykl się gotuje przez to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”