kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
r0oy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 22 mar 2008, 15:51
Motocykl: CR 125
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: r0oy » czw, 12 maja 2016, 08:40

Dzięki za odpowiedzi,
membrana v-force 3 w idealnym stanie, połączenie gaźnika z cylindrem oraz z airboxem również sprawdzałem.
Gaźnik też oczywiście czyściłem (kilkukrotnie) wraz z ssaniem, uszczelniacze stare wyciagnałem i z nimi pojechałem do sklepu, dobrano mi tam odpowiednie wymiary i jakość z uwagi że to na wał, wysokoobrotowy i temperature, kolejne uszczelniacze zamówiłem przez internet (proxa) a trzeci zestaw poszedł znów ze specjalistycznego sklepu. Zakładne zgodnie ze sztuką, dodatkowo odwrociłem tuleję (tą która jest pomiędzy uszczelniaczem a wałem) która miała wyślizgane delikatnie miejsca na styku z uszczelniaczem i teraz uszczelniacz chodzi po nowej równej powierzchni (tuleja jest symetryczna).

Odnośnie mieszanki to zazwyczaj lałem 100-110ml na 5l zmniejszyłem na 90 z uwagi na podejrzenia o nie przepalaniu całości oleju.

Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy?

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: wicherek666 » czw, 12 maja 2016, 10:26

Mieszankę polecam robić 1:35 tj: 145 ml oleju na 5L paliwa. Z motulem 800 jest troszkę inaczej, producent zaleca bodajże dolewanie mniejszej jego ilości. Mierzyłeś ciśnienie sprężania silnika ? Zawór wydechowy działa prawidłowo ?

r0oy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 22 mar 2008, 15:51
Motocykl: CR 125
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: r0oy » czw, 12 maja 2016, 11:03

Zawór wydechowy działa prawidłowo, tj. otwiera się odpowiednio jak dodajemy gazu i zamyka przy odpuszczaniu. Ciśnienia niestety nie mierzyłem bo nie mam do tego sprzętu. Tłok tak jak wspominałem wossnera 53.95 czyli selekcja A (wypukłe denko). Cylinder jest oryginalny Hondy z oznaczeniem A, czyli taki jaki był fabrycznie zakładany. Kompresja wygląda na dość mocną i zastanawiam się czy nie dać dodatkowej uszczelki pod cylinder. Planowałem głowicę raz, nie wiem ile razy była planowana wcześniej. W moim wypadku zrzucone było 0.08mm, dla porównania mam głowicę z tego samego modelu z rocznika 2001, która również ma nowy cylinder z tłokiem nominalnym oryginalnym od hondy. W tamtej głowicy widać rant, pomiędzy powierzchnią styku z cylindrem a właściwą komorą spalania. W przypadku mojej głowicy ten rant jest niewyczuwalny (wnioskuję kilkukrotne planowanie głowicy) i przez to zmniejszyłą się komora spalanie = większe ciśnienie no i dodatkowo tłok z wypukłym denkiem. Honda z która mogę to porównywać ma mniejszą kompresję, tłok z płaskim denkiem i rant na głowicy.

Czy tutaj może być problem ze zbyt dużym ciśnieniem?

Awatar użytkownika
wicherek666
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 617
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2014, 18:07
Motocykl: CRF250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Wronki
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 1 raz
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: wicherek666 » czw, 12 maja 2016, 14:08

Osobiście myślę że to nie w ciśnieniu będzie problem. Może spróbuj zmienić olej do mieszanki ?

r0oy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 22 mar 2008, 15:51
Motocykl: CR 125
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: r0oy » pt, 13 maja 2016, 09:56

Ciśnienie zostało sprawdzone i na zimnym silniku wynosi 12bar, a na ciepłym 11bar. Spróbuje zmienić olej na mniej profesjonalny, np. Castrol Power 1 racing 2T.

r0oy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 22 mar 2008, 15:51
Motocykl: CR 125
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: r0oy » ndz, 22 maja 2016, 13:21

Witam ponownie, w moim przypadku problem został rozwiązany.
Okazało się, że uszkodzony jest przewód wysokiego napięcia i było przebicie co skutkowało przerywaną iskrą i nie przepalaniem mieszanki. Po wymianie przewodu oraz fajki problem został wyeliminowany. Zauważyłem również, że motul 800 często zalewa świece przy nierozgrzanym silniku, gdzie castrol tego nie robi.

Pozdrawiam i pamiętajcie o sprawdzaniu elektryki !

Autor tematu
staszko
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: czw, 17 mar 2016, 20:35
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: staszko » śr, 25 maja 2016, 21:10

Witam Panowie to znowu ja ;) Ten kx powoli doprowadza mnie do szału. Mam z nim nowy problem jakiś czas temu zaczeło mi się wylewać paliwo z gaźnika wężykiem z komory pływakowej więc kupiłem zestaw naprawczy do gaźnika i wymieniłem zaworek iglicowy,gniazdo zaworka oraz wszystkie dysze,a paliwo jak sie lało tak sie leje nadal wiecie może co jest przyczyną? I jeszcze jeden problem motor przerywa dalej na niskich obrotach oraz wydaje dźwięk w filtrze powietrza jakby powietrze było wypychane. Za pomoc z góry dzięki.

r0oy
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 9
Rejestracja: sob, 22 mar 2008, 15:51
Motocykl: CR 125
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: r0oy » pn, 30 maja 2016, 12:48

Cześć!

Czy regulowałeś wysokość pływaka? Jeśli nie, powinieneś to zrobić.
Wygląda, na to, że pływak za późno zamyka zaworek i paliwo się przelewa.

Sprawdź też czy pływak nie jest dziurawy. Nie widzę innych możliwości.

Autor tematu
staszko
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 25
Rejestracja: czw, 17 mar 2016, 20:35
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: kx125 nadmiernie kopci i pluje olejem

Post autor: staszko » wt, 5 lip 2016, 19:16

Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam znowu problem czy ma ktoś może z was zdjęcia oryginalnego pływaka do kawasaki kx 125 2004r? I mam problem ponieważ regulowałem gaźnik oraz wysokość pływaka i problem jest w tym że gdy daje kawie po gazie to ona zaczyna sama wchodzić na obroty i po chwili sie uspokaja co może być przyczyną? Z góry dzieki za odpowiedz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”