Honda nx 650 Brak smarowania głowicy

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda nx 650 Brak smarowania głowicy

Post autor: ja23 » śr, 24 lut 2016, 16:32

Witam dziś wziąłem się za wymianę oleju i filterka w dominatorze dodam że oba sitka w ramie i w silniku czyste . Zlałem olej założyłem nowy filtr zalałem olejem 1.9l i odpaliłem moto na chwilę aby przemieliło. Z ciekawości odkręciłem przewód smarowania głowicy a tam brak oleju :shock: zaglądam dalej do filtra a tam suchy nowy filtr :shock: odkręcam dekiel sprzęgła a tam szok 0 oleju :shock: odpaliłem moto bez pokrywy i jakaś mgiełka koło filtra leciała. Ma ktoś jakiś pomysł? Może zlać olej i nalać go prosto do silnika?
Ostatnio zmieniony śr, 24 lut 2016, 19:24 przez ja23, łącznie zmieniany 2 razy.

Konrad96
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 156
Rejestracja: pt, 27 gru 2013, 17:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda nx 650

Post autor: Konrad96 » śr, 24 lut 2016, 17:43

To gdzie ty lałeś ten olej jak nie prosto do silnika?

Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: honda nx 650

Post autor: ja23 » śr, 24 lut 2016, 17:52

Do ramy tak jak się należy. Zastanawiam się czy nie powstała jakaś poduszka pow dodam że miałem rozkręcone przewody olejowe od ramy do silnika i parę godzin czekałem aż cały ścieknie .Za 10 dni jak przyjadę to zerknę może sam ścieknie do silnika a jak nie to zleje olej z ramy i wleje bezpośredni do silnika tylko jak?? może szybciej pompa zasie. Teoretycznie powinna sama bez problemu zassać z ramy.

edit: czy mi się wydaje czy pompa zasysa olej tylko z filtra oleju w silniku ?? Przewód nr 3 wchodzi do pompy ?? na zdjęciu tego za bardzo nie widać ale chyba nie bo był by układ zamknięty i by krążyło z ramy do pompy i z powrotem. Sprawdzałem na szybkości to połączenie przewodu nr 3 z silnikiem to u mnie olej się pokazuje a w silniku już nie. Mam nadzieję że zapowietrzony.
Załączniki
OLEJENIE.PNG
OLEJENIE.PNG (94.45 KiB) Przejrzano 2777 razy
OLEJENIE.PNG
OLEJENIE.PNG (94.45 KiB) Przejrzano 2777 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”