rmz 250 problem ze skrzynia

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: seba yamaha yz » ndz, 6 gru 2015, 18:23

Witam, jest taki problem kupiłem Rmz 250 2009 r ze skrzynia do remontu a wiec rozebrałem silnik a tam 3 tryby do wymiany tryby zostały wymienione na orginalne nowe suzuki wraz z wszystkimi zabezpieczeniami i silnik złozony. Skrzynia przed złozeniem katrerow przetestowana kazdy bieg wchodził wszystko fajnie swobodnie sie obracało. Dzisiaj włozyłem silnik w rame na podnosnniku sprawdzałem jak biegi wchodza krecac kołem wszystko ok. Zciagnałem moto z podnosnika na luzie jade dosłownie 2 metry do tyłu i nagle bieg sam sie wbił, hmm mysle co jest grane od tego momentu gdy moto jest na glebie to ciezko znalezc luz i jedynke ciezko wbic. Jak jest na podnosniku to luz łatwo sie znajduje i zaden bieg sie nie wbija sie samoistnie. Jednak ciezko ta jedynke wbic jakby poł bieg sie robil i jak zaczne przekrecac kołem to sie wbije wtedy. Ma ktos jakis pomysł
http://www.ronniesmailorder.com/oempart ... ansmission

tryby wymieniałem wraz z zabezpieczeniami 4,3,14 tyby

Wlasnie patrzałem jeszcze raz zmienialem biegi i jest tak z 5 na 4 jakby z oporem szło krecac tym wałkiem co zakładana jest mała zebatka. Tak jakby ciasno toche a nagle znowu luzno tak jak powinno byc. I jak zamawiałem tryby to nr3 troche sie roznil od mojego trybu, ilosc zebow taka sama srednica wewnetrzna taka sama tylko była wyzsza jak połozyłem jedna obok drugiej dzwoniłem do suzuki mowili ze innych nie ma mozliwe ze wzmocnili poprawili wadliwe zebatki ??

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: Majster128 » ndz, 6 gru 2015, 19:53

Czyli inny moduł zębów.

Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: seba yamaha yz » ndz, 6 gru 2015, 19:58

w tym trybie bo on jest podwojny to zeby sa troszeczke wyzsze ale tylko na jednym drugie jest takie same mozliwe ze wzmocnili nr czesci jest taki sam wszedzie to raczej pomyłki nie ma gdzies przy z zrzucaniu biegow jest ciasno kurde silnik w super stanie pracuje jak marzenie nie wiem gdzie jest bład w tej skrzyni.Bede musiał rozebrac i zobacze ze starym trybem jak to bedzie. Szczeze to bym nie chciał podejrzewam wodziki nie wiem juz sam co myslicie.
Mozliwe ze przy składaniu skrzyni popełnilem gdzies bład kilka razy sprawdzałem z serwisowka

nr trybu zamawianego w suzuki 24231-10H10-000 nic innego nie moze byc?

Dziwne jest to ze na podnosniku kołem na luzie mozna obracac bez problemu a zaden bieg sie nie wbije samoistnie , ale gdy jest juz na glebie pare metrow do tyłu i odrazu bieg sie wbija

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: tomasz12 » ndz, 6 gru 2015, 20:56

Czy różnica jest w szerokości zębatki, czy w jej średnicy zewnętrznej? W pierwszym przypadku można to trochę skorygować, w drugim już nie, Majster napisał dlaczego. Tak czy inaczej, nie będzie to pracowało, ponadto grozi uszkodzeniem silnika.
Proszę zwymiarować obydwa koła zębate, i najlepiej dodać ich fotki.

Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: seba yamaha yz » ndz, 6 gru 2015, 21:52

Jutro bede rozbierał jeszcze raz silnik mam nadzieje ze zobacze co jest. Srednica zebow jest taka sama tylko wysokosc o jakis 1mm jakby zeby były wydłuzone zeby zwiekszyc wytrzymałosc. A co mam zrobic jak innych trybow nie da sie kupic. Korekta nowej oryginalnej czesci raczej chyba takich zeczy nie powinno sie robic?? Oryginał powinien pasowac wydaje mi sie

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: tomasz12 » pn, 7 gru 2015, 17:07

Jeżeli, wysokość (wielkość) zęba, jest różna od oryginału nie da się tego naprawić. Moduł zęba musi być identyczny, niestety w skrzyni biegów na pewno się to nie dotrze.
Gdyby była to betoniarka, to co innego.

Autor tematu
seba yamaha yz
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 336
Rejestracja: śr, 27 maja 2009, 14:24
Motocykl: Yamaha yz-f 250
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: rmz 250 problem ze skrzynia

Post autor: seba yamaha yz » wt, 8 gru 2015, 18:10

Witam problem rozwiazany . Brakowało jednej podkładki tuz za trybem 4biegu i nadmiernie zuzyty wodzik. Tak na przyszłos z moich bledow sprawdzajecie wszytko dwa razy. Sprawdza sie powiedzenie'' Polak madry po szkodzie''
Załączniki
seba3 pomniejszone.JPG
seba3 pomniejszone.JPG (230 KiB) Przejrzano 4435 razy
seba3 pomniejszone.JPG
seba3 pomniejszone.JPG (230 KiB) Przejrzano 4435 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”