Husqvarna TE 410 z 1995r dusi się przy dodawaniu gazu.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
wiercik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 31 maja 2015, 21:51
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Husqvarna TE 410 z 1995r dusi się przy dodawaniu gazu.

Post autor: wiercik » sob, 12 wrz 2015, 09:38

Witam, około miesiąc temu dość niefortunnie rozwaliłem dekielek z silnika w HUSQVARNIE TE 410 z 1995r :D . Pare dni temu otrzymałem inny dekielek, więc założyłem, zalałem nowym olejem (castrol 10w40 4t). Na początku nie mogłem odpalic, ale w końcu załapał, pochodził chwile na wolnych obrotach, zgasiłem, zapaliłem wsiadam i jade i niby wszystko ok, ale po przejechaniu 1km gdy motor dobrze się rozgrzeje zaczyna się dusić przy dodawaniu gazu i gaśnie, ale na "luzie" chodzi bez zarzutu. Chwilke odpocznie dosłownie 1 minutkę i nie przejade znowu więcej niż 500m(to samo co wcześniej) co może być przyczyną? Dodam, że przy puszczaniu gazy strzela z wydechu jak opentały, czyściłem gaźnik 2 razy, regulowałem go i dalej to samo :x . Proszę o pomoc, fajna pogoda, pojeździłbym ale nie darady :(
Ostatnio zmieniony czw, 8 paź 2015, 14:08 przez kris514, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niepoprawny tytuł.

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z enduro !

Post autor: robsztix » sob, 12 wrz 2015, 12:53

Wygląda to na zbyt ubogą mieszankę. Jak wygląda świeca po takim jeździe? Najlepiej wrzuć foto. Zawory w normie? Może być też jakaś nieszczelność w dolocie, lub coś z zapłonem. Uszkodzenie dekla nie było czasem od strony magneta?

Autor tematu
wiercik
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 31 maja 2015, 21:51
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z enduro !

Post autor: wiercik » ndz, 13 wrz 2015, 11:13

robsztix pisze:Wygląda to na zbyt ubogą mieszankę. Jak wygląda świeca po takim jeździe? Najlepiej wrzuć foto. Zawory w normie? Może być też jakaś nieszczelność w dolocie, lub coś z zapłonem. Uszkodzenie dekla nie było czasem od strony magneta?
Dekielek od strony wajchy biegów i olej się wylał. Zaworów nie sprawdzałem, ale zrobie to w tygodniu jak znajdę wolny czas i wrzucę zdjęcie świecy, bo na razie nie jeździłem ostatnio.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”