Rmz 450 przeskakuje na 2,3,4 biegu

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
filakoss
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: czw, 10 paź 2013, 20:59
Motocykl: yz400f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Rmz 450 przeskakuje na 2,3,4 biegu

Post autor: filakoss » sob, 18 lip 2015, 19:31

Witam tydzień temu kupiłem Suzuki rmz 450 2006. Wizualnie na zewnątrz wszystko było ok z wyjątkiem napędu. Tylna zebatka nie miała już praktycznie zębów, a łańcuch był poprzecierany do wewnętrznych ogniw. Po przejażdżce już po kupnie gdy motocykl się rozgrzał zaczał jakby przerywać na każdym biegu (na jedynce słabo wyczówalne) Było to wyczówalne w dolnym zakresie obrotów po przekroczeniu jakiejs granicy przestawał szarpac. Byłem 100% pewny, że to przez napęd. Na drugi dzień kupiłem i zmieniłem tylną zebatke i łańcuch ( przednia jak nowa). Znów się przewiozłem motocykl bez problemu na asfalcie na 4 biegu szedł na koło bez podrywania po jakichs 5-10 min jazdy znow zaczął jakby przerywać, ale jak siadłem berdziej na tyl to przestawał. Nie wiem czym to może byc spowodowane łańcuh nacioągniety a wrażenie jakby przeskakiwał. Może to coś ze skrzynią lub regulacją gażnika?, miał może ktoś z was podobny problem? Prosił bym o pomoc. Dodam, że ani nie szarpie motocyklem anie nic nie czuć jedynie słychać.
(pisane na szybko;p)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”