YZ125 '03 nie wkręca się na obroty

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
karvizet
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 20 kwie 2015, 19:38
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ125 '03 nie wkręca się na obroty

Post autor: karvizet » wt, 19 maja 2015, 21:00

Witajcie serdecznie koledzy.

Sprawa wygląda następująco, moja YZ (125 2003r) odpala owszem, na wolnych chodzi okej, lecz przy przygazowaniu w momencie kiedy powinien otwierać się zawór mocy motor robi po prostu "łuuuuuuu" po czym gaśnie. Spędzając cały weekend z tym problemem w garażu z kumplem sprawdziliśmy już wszystko:
1. Cewki, cewka WN wszystko sprawdzone miernikiem wszystkie wartości mieszczą sie w granicznych wartościach podanych z serwisówki.
2. Mieszanka jaką robiłem odkąd mam ten moto to 1:40 - zawsze na IPONE Samourai Racing - 100% synthetic.
3. Świeca po wykręceniu jest delikatnie mokra, chociaż gaźnik raz ustawiony zaraz po zakupie nie był ruszany, a ostatnio był na nowo czyszczony i złożony tak samo (kolega w tych sprawach nie jest amatorem)
Lecz w końcu rozłożyliśmy ręce. Koledzy, co może być powodem nie wkręcania się na obroty i zalewania świecy.. Od czego zacząć sprawdzanie ?
Ponowne ustawianie i czyszczenie gaźnika? Sprawdzenie prawidłowości działania zaworu wydechowego ?
Dodam że dzisiaj po odpaleniu z tłumika tryskało nie przepaloną mieszanką co było widać po ubrudzonym piaskowcu i bluzie a świeca ma raptem 4mth.

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: kris514 » wt, 19 maja 2015, 21:31

Jeśli przystawisz rękę za tłumik tak by na nią spaliny leciały i przegazujesz motocykl to masz tłuste plamy na ręce? Stawiał bym na uszczelniacz wału.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
karvizet
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 20 kwie 2015, 19:38
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: karvizet » wt, 19 maja 2015, 21:43

przechodząc za odpalonym moto miałem szarą bluzę, która była cała w kropkach. dodatkowo sprawdzając dziś czy może dźwigienki się nie zablokowały ściągałem dyfuzor i również był lekko mokrawy

Awatar użytkownika
pawian1992
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 74
Rejestracja: sob, 14 maja 2011, 19:52
Motocykl: YZ 125 2012
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: pawian1992 » wt, 19 maja 2015, 22:04

Sprawdźcie membranę czy listki dobrze dolegają i żaden nie jest uszczerbiony . Ostatnio u siebie miałem problem z przerywaniem na wysokich obrotach i winna okazała się być membrana - jeden listek minimalnie uszczerbiony na rogu ale domykał jeszcze otwór i delikatne prześwity ( w innych moto widziałem większe i motor działał jak trzeba a u mnie lipa :P ) . Świecę też miałem zalaną . Najlepiej gdyby była możliwość przekładki membrany ze sprawnego moto dla upewnienia się .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”