Honda XL 600 rozrusznik zblokowany z kopką

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Kucyfir
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 14 maja 2015, 10:52
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Honda XL 600 rozrusznik zblokowany z kopką

Post autor: Kucyfir » czw, 14 maja 2015, 11:11

Witam Wszystkich serdecznie jako nowy posiadacz enduro i nowy forumowicz tutaj.

Otóż mam problem z odpalaniem mojej nieszczęsnej zmotanej xl-ki. z silnikiem PD04

Mam ją od niedawna i tak naprawde nie probowałem jeszcze odpalić jej z kopki. Więc odpalana była rozrusznikiem. Ostatnio po tym jak zgasiłem silnik rozrusznik już nie dawał rady. Kręcił coraz wolniej, póżniej coś stukło pukło w okolicach rozrusznika, no przynajmniej tak mi sie wydawało i teraz rozrusznik chodzi tylko na wyjętej świecy bądż wciśniętym odprężniku, więc mniemam że coś jest zatarte ?! Rozrusznik nie ma siły przekręcić silnikiem, a kopiąc kopką odzywa sie rozrusznik. ?! . Jeśli mieliście podobny problem i będziecie chcieli podzielić się tym ze mną będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Honda XL 600 rozrusznik zblokowany z kopką

Post autor: andrzej555 » pt, 15 maja 2015, 07:06

Prawdopodobnie bendix sie nie schował,jakby nie patrzeć rozrusznik i tak masz do wyjęcia i naprawy,więc od tego zacznij.Możliwe,że padło jakie łożysko które napędza rozruch i ono blokuje rozrusznik i kopke po rozkręceniu sie dowiesz.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
Kucyfir
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: czw, 14 maja 2015, 10:52
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: Kucyfir » pn, 18 maja 2015, 07:02

Witam. Z tym rozrusznikiem to wiem. A z tym rozkręceniem to wystarczy tylko mały dekiel od strony rozrusznika ? Przecież nie bede rozbierał całego dołu silnika, no chyba że to konieczne...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”