Olej z odmy KXF 250 2008r.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Xaarkes2
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 101
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 22:06
Motocykl: KX 250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Olej z odmy KXF 250 2008r.

Post autor: Xaarkes2 » śr, 29 kwie 2015, 08:46

Powoli rozbieram silnik, bo muszę wymienić zębatkę 3 biegu i przy okazji chciałbym zaradzić wywalaniem oleju przez odmę. http://motox.home.pl/forum/viewtopic.ph ... b0#p217561
To jest temat poprzedniego właściciela, który swoją drogą mnie o tym fakcie nie poinformował. Remont widać, że te 22mth temu był robiony, bo tłok i zawory jeszcze nawet w nagarze się nie ubrudziły.
Wiem, że najczęstszą przyczyną jest jajowaty cylinder, ew. złe pasowanie tłoka. Na dniach będę miał średnicówkę, to się dowiem, jednak jeżeli to nie tłok, ani cylinder, to co może być powodem tego wywalaniu oleju przez odmę?
Simering na wale?, czy może ta taka "siatka", co widać ją od strony magneta?

grayfox
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 878
Rejestracja: pn, 9 cze 2008, 18:05
Motocykl: KXF 250 2006
Styl jazdy: Cross Country
Lokalizacja: Żywiec / Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej z odmy KXF 250 2008r.

Post autor: grayfox » śr, 29 kwie 2015, 09:48

Może też pod zaworami do góry silnika dmuchać.
Bierze olej ?

Autor tematu
Xaarkes2
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 101
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 22:06
Motocykl: KX 250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej z odmy KXF 250 2008r.

Post autor: Xaarkes2 » śr, 29 kwie 2015, 10:44

Też o tym myślałem, ale silnik wogóle nie dymi, więc uszczelniacze zaworowe są chyba w dobrym stanie. Oleju idzie dosyć dużo, bo po ok. 3 mth było już puste okienko od sprawdzanie oleju, a było prawie całe.
Może to simmering na wale?

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej z odmy KXF 250 2008r.

Post autor: andrzej555 » śr, 29 kwie 2015, 18:27

Kolego od wymiany do wymiany czyli jakieś 20mth nie powinieneś dolewać oleju,przynajmniej u mnie w kilku moto tak było,a jeżeli tak bierze to chyba ten silnik nadaje sie do ponownego przejrzenia.Kawy nie miałem może ten typ tak ma,niech sie wypowiedzą właściciele.
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Autor tematu
Xaarkes2
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 101
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 22:06
Motocykl: KX 250F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Olej z odmy KXF 250 2008r.

Post autor: Xaarkes2 » śr, 29 kwie 2015, 19:21

Ten typ tak niema i tu leży problem. W serwisówce znalazłem ten element co "izoluje" skrzynie korbową i lewą stronę silnika od odmy. W serwisówce nazwane to jest Reed Valve. Działa to chyba na takiej zasadzie, że jak do skrzyni korbowej przedostanie się ciśnienie to ten zawór się otwiera i potem wylatuje odmą. Niewiem, może ten zawór się zużył i wypuszcza tego powietrza zbyt dużo?
Ale z drugiej strony tam nie powinno być żadnego ciśnienia, więc zostaje mi jedynie zmierzyć cylinder i tłok i ew. wymienić simmering na wale


Nie mam obecnie kosza sprzęgłowego, a muszę odkręcić zębatkę wału korbowego i nie wiem jak ją zablokować. Myślałem nad przytrzymaniem jest kluczem tzw. żabką, ale boje się o zęby. Jest szansa, że się uszkodzą?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”