Dziwne stukanie w sx 400

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
ghollum
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 466
Rejestracja: pt, 5 cze 2009, 11:12
Motocykl: 293 cm3 w 2T
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Izery
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwne stukanie w sx 400

Post autor: ghollum » czw, 10 wrz 2009, 12:04

Owe dziwne stukanie na małych obrotach to nic nadzwyczajnego w KTM z silnikiem RFS, stukanie powoduje przeciwwaga dekompresatora która na niskich obrotach czasami stuka w śrubę oporową, objawy to nie regularne stukanie zwłaszcza na zimnym silniku w okolicach głowicy, stukanie zazwyczaj zanika po rozgrzaniu silnika.

rydzyk673
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 43
Rejestracja: sob, 10 sty 2009, 16:56
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Dziwne stukanie w sx 400

Post autor: rydzyk673 » czw, 10 wrz 2009, 21:08

w wyczynowych 4t delikatne stukanie, mruczenie czy swist jest normalna rzecza. w yz 4t jest to najmniej zauwazalne.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re:

Post autor: amator » czw, 10 wrz 2009, 23:19

Pomyk pisze:Nie koniecznie to co Kaze mówi jest prawdą.Ja mam to samo w mojej YZ,jak wcisnę sprzęgło to dźwięku praktycznie nie słychać.Więc rozebrałem kosz sprzęgłowy,zmieniłem łożysko(przepatrzyłem cały kosz) złożyłem do kupy i nadal to samo,więc postanowiłem rozebrać silnik w drobny maczek i tak też zrobiłem.Rozłożyłem cały silnik skrzynie wszyściutko,powymieniałem wszystkie łożyska w silniku,a akurat że przyszedł nowy tłok, to go założyłem wraz z nowym łożyskiem na górze korby.Złożyłem silnik do kupy, odpaliłem i to samo nadal :/.Teraz obstawiam że to może być kosz zużyty, bo jak wciskam sprzęgło to tarcze sprzęgłowe sie ściskają i nie tworzą żadnego dzwięku, a jak puszcze to sie rozchylają i słychać trrrrr.Drugą opcją w mojej Yz może być popychacz,ale sprawdzałem jest prosty,więc nie mam już pomysłów.PZdr
jak wciskasz sprzęgło to tarcze właśnie ze sie rozchylaja a jak puszczasz to sprężyna je sciska. :axe:
ale jesli chodzi o ten dzwięk to masz na 110% racje że to dzwięk stukania lużnych tarcz o ściankę kosza sprzegłowego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”