problem yamaha yz 426 f 02r

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
lukass416
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 21 gru 2014, 13:54
Motocykl: yamaha yz426 f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: lukass416 » pn, 22 gru 2014, 12:42

Witam wszystkich . mam maly problem w mojej yamaszce yz426f zaczelo sie od tego ze z tej malej dziurki pod pompa wody pojawil sie plyn wiec pierwsze co zrobilem rozebralem pompe zamowilem uszczelniacze + lozysko (SKF z luzem c3) w sklepie z uszczelniaczmi i lozyskami koszt to jakies 25 zł gdzie reperaturka pompy na allegro kosztuje 85.. po wymianie wszystko poskrecalem odpalilem moto i udalem sie na przejazdzke po okolo dwoch godzinach zaczelo cos piszczesc zgasilem moto . wrocilem i rozebralem ponownie ... co ujzalem lozysko rozwalone w nic ...dobrze ze wczenie zhasilem bo nie chce mowic co by bylo gdyby kulki z lozyska poszly na skrznie sprzegło it... znalazlem wszystki kulki wymylem silnik wianek tez zmielony ale byl . pojechalem do sklepu zamowilem drugie lozysko skrecilem ... tym razem wytrzymalo 3 min ;/ nie mam pjeci co to moze byc dodam ze walek pompy jest prosty luzow nigdzie nie ma ... co moze byc problemem pomocy . stare lozysko firmy koyo made in japan wytrzymalo a te nie ??? czy to wina lozysk ?pomozcie pozdrawiam

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: motorider7 » pn, 22 gru 2014, 16:03

hej. tu masz schemat pompy do twojej yamahy .http://www.bikebandit.com/oem-parts/200 ... 7sch254457
sprawdź czy złożyłeś tak jak na schemacie . I mogło być tak że łożyska były do bani , trafiły sie felerne i tak krótko wytrzymały . Trzeba by było kupić z innej firmy teraz i spróbować. aa i rozumiem że założyłeś otwarte łożysko ? nie "Zetke" ?
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Ricky
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 18
Rejestracja: pn, 24 lis 2014, 10:42
Motocykl: Yamaha Yz 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: Ricky » pn, 22 gru 2014, 18:10

bardzo dziwna sprawa z tymi łożyskami. a jak wbijasz łożysko w korpus to nie uderzasz w środek łożyska?? możliwe że jakieś wadliwe kupiłeś. jeszcze może sprubuj c-4 ale normalnie c-3 powinno wytrzymać.

Autor tematu
lukass416
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 21 gru 2014, 13:54
Motocykl: yamaha yz426 f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: lukass416 » pn, 22 gru 2014, 18:52

dzieki wielkie zlozylem zgodnie z schematem czyli siedzac na moto lewy uszczelniacz sprezynka do silnika ,prawy sprezynka do wirnka pompy . z lozyska oczywiscie zdjalem zaslepki drugie wzialem bez luzu nie zdazylem sie przejechac i padlo ... zamowilem juz zestaw naprawczy ale za sie boje skladac ...http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-pomp ... 91528.html i toche drozszy ..mam nadzieje ze lozysko koyo to wysoka polka

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: Majster128 » pn, 22 gru 2014, 19:35

Jakość łożyska na pewno nie miała znaczenia w tym przypadku. Gdy będziesz montował zrób kilka fotek, tak aby było widać kolejność montażu.

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: tomasz12 » pn, 22 gru 2014, 19:36

Proszę dodać fotki tego, co zostało z łożyska. Czy łożysko zniszczone nosi ślady wysokiej temperatury?

Autor tematu
lukass416
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 21 gru 2014, 13:54
Motocykl: yamaha yz426 f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: lukass416 » wt, 23 gru 2014, 00:04

ok dodam zdjęcia jak będę składał . łożysko nie ma śladu przebarwień na wałek wchodzi o dziwo luznie tylko w karter trzeba je wbic oczywiście używam do tego tulejki która pasuje na zewnętrzną stronę łożyska (nie biję w środek wiem czym to grozi ) zastanawia mnie jednak jedna rzecz , natomiast kiedy skręce pompe założę karter i go przykręce to pompą nie da sie ruszyc reka w lewo czy prawo ... tak jakby wszystko było za ciasno czy zbyt spasowane .wkładając wałek pompy w wałek ktory go napedza jest wyczyuwalny luz (przed skreceniem ) nie wiem czy to zalezy od grubości uszczelki , starą wyrzucilem kupiłem nowa i moze jest delikatnie cieńsza ale bez przesady. pomierzyłem też szerokosc łozyska i simeringów, i sa takie same ja te stare . czy nie powinno byc tak ze pompa ma delikatny luz i reka da sie nia krecic chociaz troche w lewo i prawo bo tak było przed wymianą ? ręce opadają . stare łożysko jest dosc wysłuzone moim zdaniem krecąc nim słychac jak wyje (i nie jest to c3) ale wytrzymało kilka dobrych moto godzin i wymienialem tylko dlatego ze płyn ciekł uszczelniaczem

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: pt77 » wt, 23 gru 2014, 08:30

Grubość uszczelki nie jest bez znaczenia. Przymierz bez uszczelki czy lekko siada. Może ktoś planował obudowę pompy. Wałek prosty? Kołki ustalające są? Spróbuj samą obudowę bez środka czy równo leży potem z resztą. Ręką do końca ma wejść nie dociągaj śrubami jak nie dochodzi.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: motorider7 » wt, 23 gru 2014, 12:14

lukass416 pisze:zastanawia mnie jednak jedna rzecz , natomiast kiedy skręce pompe założę karter i go przykręce to pompą nie da sie ruszyc reka w lewo czy prawo ... tak jakby wszystko było za ciasno czy zbyt spasowane .wkładając wałek pompy w wałek ktory go napedza jest wyczyuwalny luz (przed skreceniem ) nie wiem czy to zalezy od grubości uszczelki , starą wyrzucilem kupiłem nowa i moze jest delikatnie cieńsza ale bez przesady.
Przyjacielu musi sie ręką obracać , sądze że problem tkwi w tej podkładce . Masz zbyt cienką i ściska do kupy wszystko co blokuje swobotne obracanie pompy
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Autor tematu
lukass416
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 21 gru 2014, 13:54
Motocykl: yamaha yz426 f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: lukass416 » wt, 23 gru 2014, 15:11

wałek prosty kołki ustalające na swoim miejscu . karter dosuwam ręką do karteru silnika wszystko ładnie się składa ... pozostaje wyrzucić nowa uszczelkę i zamówić nowa grubsza .nową kupowałem w intermotors ale widać ze jakoscią odstaje od starej (zielona cienka) nie wiem czy setne minimetrów maja aż takie znaczenie ale spróbuję . dziś przyszło łożysko i nowe uszczelniacze łożysko firmy NACHI JAPAN (pierwsze słyszę taką nazwę) miało być KOYO ... poskładam to wszystko na sucho i opisze co się dzieje . dzięki wszystkim za rady .

i mam jeszcze jedno pytanie czy na wałku pompy (na rysunku oznaczony nr 1)http://www.bikebandit.com/oem-parts/200 ... 7sch254457 powinien być na końcu segier i podkładka?? tzn przed łożyskiem dokładnie tam gdzie strzałka od jedynki jest. Bo u mnie tak jest a na rysunku powinni to chyba oznaczyć?

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: motorider7 » śr, 24 gru 2014, 15:38

hmm dziwne bo w mojej starej yamaszce nie miałem segera i podkładki .. miałem dokładnie tak jak na schemacie i działało elegancko. Raczej sie nie myle ale niech ktoś mnie poprawi w razie czegoś. tam nie ma konieczności wstawiania segera. Zobaczysz że to mogło być przyczyną. kuknij se na tą aukcje : http://www.ebay.ie/itm/water-pump-turbi ... 3cef21a34c
Jestem pewny że segera ma tam nie być i podkładki. składaj bez tego i ciesz sie jazdą.
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Autor tematu
lukass416
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 21 gru 2014, 13:54
Motocykl: yamaha yz426 f
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: problem yamaha yz 426 f 02r

Post autor: lukass416 » śr, 24 gru 2014, 23:12

czyli wychodzi na to ze ktoś założył tam segier i jeszcze do tego podkładkę na zdjęciu które wstawił kolega motorider7 są wyraźne ślady od simeringow ale tam gdzie pracuje łożysko i przed nim nie ma żadnego segiera i do tego podkładki (na zd. taki czarny wrąbek ) a u mnie był i to i to co oczywiście działa jak dystanse ktore po skręceniu hamowały pompę i to mocno .wywaliłem to i złożyłem wszystko dziś bez uszczelki ze tak powiem "na sucho: jak radził kolega i swobodnie kręcę pompą po dokręceniu pokrywy... wychodzi na to że ktoś majstrował tylko niestety moim kosztem ;/ jeśli faktycznie tam tego nie musi być to będę niezmiernie ucieszony :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”