Świeca CR 125

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Werner_MX
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: wt, 27 sty 2009, 18:50
Motocykl: CR 125R '07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TORUŃ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Świeca CR 125

Post autor: Werner_MX » czw, 27 lis 2014, 17:09

Powiedzcie mi co jest bo zgłupiałem.
Kupiłem nową świece taką jak była montowana w originale czyli NGK BR9EG , zamontowałem ją. Motocykl odpalił od strzała, pięknie chodził lepiej niż na starej (też BR9EG). Na następny dzień dojechałem na niej na tor przejechałem może ze dwa okrążenia i motor zdechł. Wykręciłem świece była cała mokra. Wyczyściłem ją i wkręciłem znów. Motor odpalił od kopa ale po 10 sekundach zgasł. Wykręciłem tą świece i wkręciłem starą i jeździłem na niej do końca dnia. Dziś poszedłem do garażu i z ciekawości wkręciłem tą felerną świece, motor pochodził z 15 sekund i padł :evil: . Zamontowałem starą i chodzi :x .

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Świeca CR 125

Post autor: Maxym » czw, 27 lis 2014, 17:17

Co chcesz wiedzieć, trafiła ci się wadliwa, felerna świeca słabej jakości i tyle, dużo ludzi potwierdza że ngk w niektórych seriach podupadła na jakości . Również jeżdżę na BR9EG w dwóch motorach i jest OK ale kupiłem odpowiednik DENSO W27ESRV czyli odpowiednik BR9EG ( podobno denso to lepsza wersja ngk made in japan).
Więcej grzechów nie pamiętam...

Endriuu
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 120
Rejestracja: czw, 1 mar 2012, 20:23
Motocykl: rm 125
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Świeca CR 125

Post autor: Endriuu » czw, 27 lis 2014, 17:52

Ze swojej strony mogę ci polecić świecę irydową ngk BR8EIX, jeżdżę na takiej i zero problemów a i kultura pracy silnika się poprawiła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”