Gdzie kupić sam pierścień do tłoka VERTEX

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
krzysiek16161
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: pn, 23 wrz 2013, 15:41
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Gdzie kupić sam pierścień do tłoka VERTEX

Post autor: krzysiek16161 » pt, 15 sie 2014, 17:14

Witam tak jak w temacie potrzebuje sam pierścień do tłoka vertex 53.95 szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Motor to honda cr 125 92r a potrzebuje samego pierścienia bo oryginalny pękł. Gdzie mogę dostać taki pierścień? Proszę o pomoc. Pozdrawiam :)

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić sam pierścień do tłoka VERTEX

Post autor: pt77 » ndz, 24 sie 2014, 09:45

http://www.na.vertexpistons.com/Product ... ails_id=32
Vertex ma taki sam pierścień jak OEM, w serwisie hondy będą mieli 13121-KZ4-A91 to jest sel A.
13121-KZ4-702 to sel B. Jeśli to jest 92 jak piszesz. Podaj nr ramy. Poza tym zawsze można coś od innej 125 dopasować, byle zameki przekrój taki sam był. Średnica może być delikatnie większa to na zamku dopiłujesz. A napisz jeszcze gdzie szukałeś?
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Gdzie kupić sam pierścień do tłoka VERTEX

Post autor: amator » ndz, 24 sie 2014, 22:12

pt77 pisze:http://www.na.vertexpistons.com/Product ... ails_id=32
Vertex ma taki sam pierścień jak OEM, w serwisie hondy będą mieli 13121-KZ4-A91 to jest sel A.
13121-KZ4-702 to sel B. A napisz jeszcze gdzie szukałeś?
Przemek - czy to selekcja tloka a,b,c czy d, etc. to pirścień jest tylko jeden z selekcji A. Nie jest tak że tłok B pierścień B, tłok C pierścień C. Inaczej, tłoki produkuje sie o 0,01większe/nadwymiarowe, pierścienie nie. Dopiero tłoki Big bore -jak na szlif mają pierścienie powiększone. Z kontaktu PW wiem że autor postu pierścień już sobie załatwił ale tematu już nie zamknął . :D

pt77
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 194
Rejestracja: pt, 2 lis 2012, 12:49
Motocykl: cr250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Gdzie kupić sam pierścień do tłoka VERTEX

Post autor: pt77 » pn, 25 sie 2014, 07:14

amator pisze:
pt77 pisze:http://www.na.vertexpistons.com/Product ... ails_id=32
Vertex ma taki sam pierścień jak OEM, w serwisie hondy będą mieli 13121-KZ4-A91 to jest sel A.
13121-KZ4-702 to sel B. A napisz jeszcze gdzie szukałeś?
Przemek - czy to selekcja tloka a,b,c czy d, etc. to pirścień jest tylko jeden z selekcji A. Nie jest tak że tłok B pierścień B, tłok C pierścień C. Inaczej, tłoki produkuje sie o 0,01większe/nadwymiarowe, pierścienie nie. Dopiero tłoki Big bore -jak na szlif mają pierścienie powiększone. Z kontaktu PW wiem że autor postu pierścień już sobie załatwił ale tematu już nie zamknął . :D
W sumie racja selekcje na nikasil różnią się setkami a luz na zamku do 0.6mm. Tak tylko wywnioskowałem z fiszek bo dwa rodzaje pierścieni są. Wossner robi tłoki pod tuleje i tam już nie wiem czy pierścień nie większy, jak tłok większy o 0,2 albo 0,4mm. Ogólnie chodzi o to że w razie czego pisałem też o dopasowaniu z innej 125 o podobnej średnicy i dopasowaniu szczeliny na zamku. Ale jak tak jest że już sobie załatwił to ok.
Życie jest za krótkie, aby czekać na iskre dwa obroty wału.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”