Wałek Balansera CRF 250r 04-09

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wałek Balansera CRF 250r 04-09

Post autor: motorider7 » czw, 15 maja 2014, 16:59

Siema.
Ostatnio naszła mnie taka myśl związana z problemem w moim moto ( crf 250r ) , mianowicie wałek balansera jest już nieco wyjechany i nawet po założeniu nowego łożyska igiełkowego szum sie zmniejszył nieco ale dalej jest. Wymiary łożyska igiełkowego w crf 250 od 2004 do 2009r włącznie to 20x32x14 mm , gdzie 14 mm to średnica otworu wewnątrz który nachodzi na wałek. Zwróciłem uwage że nowsze crf 250 od 2010r wzwyż mają ten otwór o 1mm mniejszy czyli 13 mm ( wymiary łożyska 20x32x13 mm ) Moim pomysłem jest przetoczyć wałek balancera pod to nowsze łozysko ciaśniejsze . Gdyby stoczyć powierzchnie pod to nowe łożysko usunelibyśmy te wyżłobienia od rolek łożyska i automatycznie zyskalibyśmy na kasie . wystarczyło by przetoczyć powierzchnie wałka i zakupić łożysko z nowszego modelu . Podejżewam że zostane obrzucony postami typu nie da sie i że to twardy materiał itd ale rowki pod półpanewki w łożyskach w głowicy na wałku rozrządu udało mi sie wykonać idealne na wzór oryginału ( w łożyskach faga i ntn bodajże ) . Potrzebuje tylko kogoś kto by pogłówkował w jaki sposób zamocować ten wałek w tokarce. :P za gwint ? Nożem spokojnie doszedł by do przeciwwagi i stoczył nierówności. Liznoł by to i by grało :)
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Tomekm_ 86
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 13
Rejestracja: wt, 8 kwie 2014, 11:17
Motocykl: Honda CRF 250R 2006
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Okrajnik k. Żywca
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wałek Balansera CRF 250r 04-09

Post autor: Tomekm_ 86 » czw, 15 maja 2014, 22:34

Ja wymieniałem ostatnio wałek i łożyska do mojej crf 250. Tylko szkoda że teraz się dopiero dowiaduje że w rocznikach 2010r. były inne wymiary łożyska igiełkowego. Możesz spróbować tak zrobić jak napisałeś (liznąć delikatnie) tylko ciężko będzie zamontować wałek do tokarki ja narazie nie mam pomysłu....
Jest: HONDA CRF 250R 2006
Było: DIABOLINI XB-33, SUZUKI RM 125, HONDA CR 125 :)

gouder
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 62
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:01
Motocykl: yz450f
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wałek Balansera CRF 250r 04-09

Post autor: gouder » czw, 15 maja 2014, 23:01

Wymiar łożyska czytasz tak średnica wewnętrzna x średnica zewnętrzna x szerokość
więc to o którym piszesz jest węższe a nie ma średnicy mniejszej o 1 mm. Poszukaj na albeco czy tym podobnej stronie czy jest takie łożysko.

Awatar użytkownika
Autor tematu
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wałek Balansera CRF 250r 04-09

Post autor: motorider7 » pt, 16 maja 2014, 08:39

gouder pisze:Wymiar łożyska czytasz tak średnica wewnętrzna x średnica zewnętrzna x szerokość
więc to o którym piszesz jest węższe a nie ma średnicy mniejszej o 1 mm. Poszukaj na albeco czy tym podobnej stronie czy jest takie łożysko.
Oj kolego , racja racja i jeszcze raz racja . Przepraszam , pomyliło mi sie . Na następny raz przed napisaniem przemyśle nie 2 a 3 razy :) Dzięki .. tak czy inaczej problem jeszcze by został z uszczelniaczem który również jest na tej powierzchni. To poprostu była taka zwykła myśl pomysł przeróbki. No nic pozostaje zamówić nowy . Pozdrawiam Panowie. :) Ewentualnie poszukam innego łożyska.
Obecnie Honda CRF 250x 2006

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”