YZ 250 - świeca oblepiona nagarem

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
deru
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: wt, 23 kwie 2013, 23:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

YZ 250 - świeca oblepiona nagarem

Post autor: deru » czw, 1 maja 2014, 15:18

witam

Motor 46 godzin po remoncie przelatał bez problemu i nagle zaczął zamulać na wysokich obrotach aż zgasł i nie chciał odpalić. Świeca była cała oblepiona nagarem aż nie było widać elektrody po zmianie świecy motor odzyskał pełną moc i odpalał jak wcześniej. Po kolejnych 2h znowu to samo silnik zdechł a świeca cała w nagarze. Prosze o porade co może być przyczyną ? ( znajomy mechanik co serwisuje mi motor podejrzewa że tłok sie kończy) wykluczał bym olej do mieszanki gdyż wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów i kupuje z pewnego źródła.

Motor: yamaha yz 250, silnik 48 godzin ( licznikowych ) po wymianie cylindra ( oryginał yamaha ) i tłok wossener na dwóch pierścieniach do mieszanki lany ipon samurai 2t a mieszanka robiona sumiennie 1:40 25ml na litr, skład mieszanki ustawiony fabrycznie 20 mtg wcześniej przy wymianie listków membrany. Nie jestem mistrzem świata ale motor wkręcam na obroty i nie zamulam a po jeździe przepalam.

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 - świeca oblepiona nagarem

Post autor: motorider7 » czw, 1 maja 2014, 19:41

Jaki masz układ wydechowy ? Może skład mieszanki jest niewłasciwie ustawiony? obstawiam zbyt bogatą mieszankę bądź może olej trafił sie jakiś trefny.. spróbuj na innym paliwie . jeżeli chodzi o tłok to trzeba zrzucić głowiczke i sprawdzić w jakiej jest kondycji.
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Autor tematu
deru
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 66
Rejestracja: wt, 23 kwie 2013, 23:57
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 - świeca oblepiona nagarem

Post autor: deru » pt, 2 maja 2014, 13:32

Układ wydechowy pro circuit kilka miesięcy temu piaskowany i nowa wata w końcówce. Skład mieszanki jest 100% fabrycznie ustawiony. Olej bym wykluczył bo kupiłem w 5 litrowej bańce i używam go od zeszłego roku i było ok. Mam jeszcze podejrzenie na uszczelniacz walu czy olej ze skrzyni podczas spalania może sie osadzać na świecy ? ( był wymieniany jak robiłem generalke 48 mg wcześniej )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”