Naprawa gwintu M7 Heli Coil

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
cinQop
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 10:22
Motocykl: KTM SX-F 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Mechnice k?Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Naprawa gwintu M7 Heli Coil

Post autor: cinQop » śr, 23 kwie 2014, 11:44

Hej,
ma ktoś może z forumowiczów zestaw do naprawy gwintów np. Heli Coil lub coś podobnego dla gwintu M7? Poprzedni właściciel przeciągnął gwint w mostkach od wałków rozrządu i teraz mam problem. U mnie w Opolu M6 i M8 mają w warsztatach ale M7 nikt nie ma, a jeden zestaw koło 130zł kosztuje, a ja już mam dodatkowe wydatki więc szukam żeby trochę zaoszczędzić:) dajcie znać czy możecie pożyczyć lub wiecie kto ma taki zestaw:) dokładnie chodzi mi o coś takiego:

http://www.4metal.pl/artykuly/helicoil- ... h-gwintow/

pozdrawiam

Konrad324
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 299
Rejestracja: ndz, 10 kwie 2011, 15:58
Motocykl: CRF 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa gwintu M7 Heli Coil

Post autor: Konrad324 » śr, 23 kwie 2014, 18:40

Z gwintu m6 jaki masz w mostkach robisz m8 i wkręcasz sprężynkę co daje z powrotem 6 pozostaje ci rozwiercić i nagwintować na m7 dając śrubę m7 z tymi sprężynkami nie ma tak łatwo szczególnie przy tak małych gwintach.

Autor tematu
cinQop
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 47
Rejestracja: śr, 28 lis 2007, 10:22
Motocykl: KTM SX-F 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Mechnice k?Opole
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Naprawa gwintu M7 Heli Coil

Post autor: cinQop » śr, 23 kwie 2014, 20:47

Tylko tam oryginalnie jest M7 wiec tak nie idzie zrobic. A znow zeby zrobic M8 jest juz za duzy otwor bo byl M7 a zeby zrobic dobry gwint M8 potrzebny jest otwor 6,4mm. Myslalem nad wszystkimi mozliwosciami i zostaje mi wlasnie tylko naprawa za pokoca tego Heli Coil lub cos podobnego. Szukalem informacji na temat tego typu napraw i wszyscy pozytywnie sie wypowiadaja, latwosc w uzyciu a przede wszystkim wytrzymalosc gwintu wieksza niz oryginal (podobno):)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”