CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
Hofciu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 23 lip 2008, 23:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: Hofciu » ndz, 16 mar 2014, 22:08

kupiłem CRF 450 z 2009r. na wtrysku odrazu zrobiłem remont tłok, korba, łożyska, uszczelniacze itp. luzy zaworowe był ok. płytki na ssących ok 1,95 więc jeszcze w miarę na wydechu ok 2,85.
Na ciepłym pali z kopa, aktualnie zrobiłem motorem od marca 15mth i mam taki problem że na zimnym pali od 2-3 pochodzi 1-2 sekudny i gaśnie, kopę jeszcze raz pali już od 1 pochodzi 2-3 sekundy i gaśnie zazwyczaj dzieje się tak ze 2-3 razy potem już zaczyna chodzić i nie gaśnie, ale przy dodawaniu gazu często się zdusza i gaśnie najczęściej przez pierwsze 15-30min jazdy, a czasami się przydusza, jadę sobie popuszczam gazu przed zakrętem na wyjściu daje w palnik, a ona się zamula i dopiero zaczyna iść. Dodam że obroty regulowałem już w każdą stronę, dzieje się to na wysokich i na niskich obrotach, obroty reguluje się w tych motocyklach ssaniem pokręcając w lewo lub w prawo. A i jeszcze taka ciekawostka, moto jest na wtrysku a na zejściu strzela w tłumik jak na gaźniku ! Tak jakby dostawało non stop paliwo i dlatego też się może zdusza po odpuszczeniu i dodaniu gazu ! Jak pojeżdżę z 15 min to problem się nie co zmniejsza i się już tak nie zdusza, ale i tak występuje.
Jeszcze mam taki problem może być to związane z tym zduszaniem jak już zapale i chodzi sobie na tym ssaniu to nie chodzi równo na wyższych obrotach jak to na ssaniu tylko sobie podnosi obroty i opuszcza, podnosi i opuszcza ! Wykręciłem te ssanie i nic podejrzanego nie widziałem, zastanowiło mnie tylko jedno często na czubku dyszy od ssania w gaźniku była uszczelka gumowa czarna, a Tu u mnie na wtrysku nie ma, może ktoś zerknąć czy u siebie w CRF 450 na wtrysku ma taką uszczelkę ?

Awatar użytkownika
andrzej555
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 824
Rejestracja: ndz, 25 gru 2011, 18:30
Motocykl: soon 250 4t
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: WRA
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: andrzej555 » pn, 17 mar 2014, 06:16

A jaki ma kolor świeca?
Ech,a byłem kiedyś generałem
4t is best/4t ist besser

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: motorider7 » pn, 17 mar 2014, 20:01

siema. na moje oko problem z zasilaniem Paliwem ( wtrysk ) czy przed remontem również występowały takie objawy ? ewentualnie przed zaglądaniem do wtrysku ? Może jakiś błąd przy montażu ( jakieś lewe powietrze ) a i gdzie kupiłeś ten motor jeżeli można wiedzieć ?? możesz mi napisać na PW jestem ciekaw.
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Awatar użytkownika
mckwadrat89
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 160
Rejestracja: czw, 8 paź 2009, 18:25
Motocykl: CRF250 '10
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: mckwadrat89 » pn, 17 mar 2014, 21:32

A układ nic nie sygnalizuje? Czyli jak zachowuje się diodka przy wyłączniku na kierownicy?
Baseball, basketball, football - all require one ball...off-road require two!

Autor tematu
Hofciu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 23 lip 2008, 23:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: Hofciu » wt, 18 mar 2014, 08:53

dioda nie sygnalizuję błędu po zapaleniu pali się przez 1-2 sekundy i gaśnie, więc to chyba norma, ale wyczytałem że nawet jeśli pada któryś czujnik czyli daj błędne odczyty to nie będzie sygnalizować, chyba że padnie całkowicie. Czujnik temperatury mierzyłem zgodnie z serwisówką w 40 stopniach pokazał dobry odczyt. ITC czyli czujnik powietrza nie wiem jak zmierzyć jaką powinien mieć rezystancje itp. Błąd w składaniu raczej jest nie możliwy, są trzy kostki od map sensora, wtrysku i TPS. Chyba że gdzieś w instalacji przerwał się jakiś obwód. Dodam że wczoraj bo przejrzeniu internetu okazało się że ktoś wrzucił programator biegów od wersji, nowszej lub starszej bo tylko w 2009 roku była kontrola trakcji do 3 biegu, aktualnie jest czujnik DTC, ale nie spełnia swojego działania bo stoi w jednej pozycji, nie zależnie na jakim biegu się jedzie, wydaje mi się że ktoś po prostu chciał moc na każdym biegu, czujnik odłączałem od instalacji i nie miało to żadnego wpływu na obroty. Po wyjęciu wtrysku i kopnięciu motocykla wtrysk ładnie pyli leci taka mgiełka (wyglądająca jak dymek).

Motor kupiłem w okolicy koła ;)

Autor tematu
Hofciu
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: śr, 23 lip 2008, 23:58
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: Hofciu » czw, 20 mar 2014, 21:28

dzięki za pomoc :finga:

popik1415
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: wt, 14 maja 2019, 14:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: popik1415 » wt, 14 maja 2019, 14:31

czy problem został rozwiązany?

OgarNee
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 83
Rejestracja: pn, 25 wrz 2017, 21:24
Motocykl: Honda CR 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: CRF 450 2009r na wtrysku problem !

Post autor: OgarNee » wt, 14 maja 2019, 18:06

Ostatni raz na forum był 5 lat temu, wątpię aby Ci opisał :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”