remont cr 250 01r

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
milion12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 24 lut 2014, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

remont cr 250 01r

Post autor: milion12 » ndz, 16 mar 2014, 19:42

Witam jestem na forum nowy i chciałbym się dowiedzieć kilku ważnych rzeczy i chciałbym tu o wypowiedzi gości którzy znają się na rzeczy otóż kupiłem nie dawno cr 250 2001r po stopnieniu śniegu trochę pojeździłem i okazało się że kupiłem padło.
Do rzeczy: na 3 biegu przy większych obrotach podczas jazdy szarpie, nie ma tej mocy co ma mieć zawór wydechowy się nie otwiera i słaba kompresja, wczoraj ściągłem dyfuzor i tłok jest porysowany i na dodatek ma duży luz w cylindrze.
Ogółem zabieram się za remont.
Jakie części polecacie bo wiadomo nie są to tanie rzeczy ale z tego co patrzyłem to np.tłok Namura kosztuje ok 300zł korba Psychic 260zł a tłok z Wossnera jest droższy kosztuje coś ponad 400zł a korba z hot rodsa też coś ok 400zł i co myślicie kupować te droższe czy tańsze?
Bez szlifu się też pewnie nie obejdzie a jest na tulei żeliwnej gdzie robić szlif? wysyłać do zakładów które się specjalizują w szlifach do takiego typu motorów czy można oddać do normalnego zakładu w okolicy który robi szlify np. do wsk.
Gdzie robić wał ? bo z tego co słyszałem to w cr nie jest łatwo zmienić korby boję się żeby tego czasem nie zjebali.
aha i jeszcze co może być przyczyną szarpiącego 3 biegu i co by tu należało wymienić przy tej usterce.

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: remont cr 250 01r

Post autor: Majster128 » ndz, 16 mar 2014, 20:21

Przyczyną szarpiącego biegu są zazwyczaj uszkodzone sprzęgła kłowe kół zębatych i/lub wodziki.
Szlif w WSK, a szlif w motocyklu wyczynowym to całkiem różna dokładność wykonania.
Odnośnie wymiany korbowodu mogę się spokojnie tego podjąć.
Korbowód mogę polecić Proxa, ewentualnie wossnera. Tłok wossnera.

Awatar użytkownika
motorider7
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 301
Rejestracja: sob, 3 kwie 2010, 21:28
Motocykl: Crf 250x
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Naprawa/Jordanów
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: remont cr 250 01r

Post autor: motorider7 » ndz, 16 mar 2014, 20:21

Siema.
No z tego co widze to czeka cie generalka. Jeżeli chodzi o częsci to ja bym nie żałował . Tłok bym kupił wossnera / vertex, korbe również wossner ( korbom z wossnera ufam najbardziej ), wymien również łożyska i uszczelniacze na wale oraz łożyska w skrzyni, przede wszystkim dobre uszczelki na cały silnik . Jeżeli silnik na tulei to musisz sprawdzić jej stan ( czy posiada zarysowania itd ) najlepiej odeślij do Pana Woryny Motor-Tech on sie zajmie tym porządnie . Co do zakuwania korby jest masa warsztatów co to wykonuje nawet na forum ktoś sie znajdzie co ci to zrobi ( zapytaj Majstra )
z resztą niebawem napewno sie tu odezwie .. :P ( spóźniłem sie widzisz.. był piernik szybszy :P )
Ogólnie silnik trzeba rozebrać całkowicie , przeglądnąć każdą częsc , szczególnie skrzynie skoro czułeś że coś szarpało . Wszystko wyjdzie ci w praniu , nie ma co gdybać , silnik na stół i wyjdzie wszystko co masz zrypane . zerknij również na sprzęgło ( na kosze sprzęgłowe i tarcze ) wszystko musisz szczegółowo zbadać
Obecnie Honda CRF 250x 2006

Autor tematu
milion12
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 2
Rejestracja: pn, 24 lut 2014, 21:45
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: remont cr 250 01r

Post autor: milion12 » czw, 20 mar 2014, 16:51

Na razie to fundusze składam bo widzę że troche wyjdzie za części. A jeśli chodzi o skrzynie to wczoraj jak jechałem wrzuciłem 3 bieg i koło staneło i nie mogłem ruszyć lewarkiem od biegów ale jak nacisłem sprzęgło pokopałem w kopnik to się odblokowało.
A jak myślicie jaki by był orientacyjny koszt łożysk na skrzynie biegów bo patrze po allegro i nie znalazłem łożysk na skrzynie a pewnie bym myślał kupić na cały silnik łożyska koyo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”