Zawór wydechowy Honda cr 250 r 2004

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
koszel11
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: sob, 18 lut 2012, 18:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Zawór wydechowy Honda cr 250 r 2004

Post autor: koszel11 » pn, 10 mar 2014, 21:20

Witam . Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją Hondą . Problem jest taki ,że zacina się bądź nie otwiera zawór wydechowy . Motor szarpie , jadąc na otwartej manecie honda jedzie na pół gwizdka , chwilami dostaje mocy i ciągnie , po chwili sama łapie doła . Może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa w tych modelach zawór wydechowy i czy ktoś zna przyczynę tej usterki .

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy Honda cr 250 r 2004

Post autor: amator » śr, 12 mar 2014, 00:58

zawór jest sterowany krokowym silnikiem elektrycznym.
po przekroczeniu jakichś obrotów silniczek pociaga za linkę sterującą i otwiera zawór a po spadku obrotów kreci w odwrotna stronę i zamyka .
Odkręć Dekeielk z lewej strony (4 sróbki) i po odpaleniu moto i dodaniu gazu będziesz widzial czy i jak pracuje .
2 podstawowe usterki;
Przerwanie sie włosów którejś linki (Koszt 1 st ok 30zl
Zatarcie się oski zaworu w cylindrze
Link do tematu http://www.ronniesmailorder.com/fiche_s ... veh=131958

Autor tematu
koszel11
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 11
Rejestracja: sob, 18 lut 2012, 18:40
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy Honda cr 250 r 2004

Post autor: koszel11 » śr, 12 mar 2014, 07:33

Dzięki za odpowiedź . Wczoraj po odkręceniu dekielka odpaliłem motor i tak jak piszesz mechanizm nie pracuje tak jak powinien . Otworzy zawór tak jak mu się zachcę . Wiesz może jak powinny być wyregulowane te linki . Ktoś mi jeszcze mówił ,że silniczek podpięty jest pod moduł czy to prawda ?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Zawór wydechowy Honda cr 250 r 2004

Post autor: amator » ndz, 23 mar 2014, 22:38

koszel11 pisze:Dzięki za odpowiedź . Wczoraj po odkręceniu dekielka odpaliłem motor i tak jak piszesz mechanizm nie pracuje tak jak powinien . Otworzy zawór tak jak mu się zachcę . Wiesz może jak powinny być wyregulowane te linki . Ktoś mi jeszcze mówił ,że silniczek podpięty jest pod moduł czy to prawda ?
zrób tak: Odepnij/zdejmij linki od "motyla", spróbuj pokrecić bez linek prawo>lewo "motylem" i zauważ czy kręci sie lekko palcami czy trzeba palcami ale użyc większej siły?. prawa strona motyla w dole zawór zamkniety , lewa w dole otwarty.
Zamknij zawór palcami odpal moto zaworu nie dotykaj ale przygazuj parę razy i obserwuj linki czy po przygazówce pracują . Jesli tak to silniczek jest ok linki ok chyba ze są uszkodzone jak pisałem wcześniej . Linek za bardzo się nie reguluje musza być lekko naciągnięte żeby nie wypadały z rowka rolki napędowej przy silniczku. jedna z linek ma sprężynkę , która jest po to że jakby zawór zatarł się /przestał pracować to spręzynka podda się i silniczek pracuje a nie spali sie . Silniczek jest przy zbiorniku pod lewą osląną chłodnicy . Sterowanie silniczkiem może być impulsami od modułu ale nie jestem tego pewien. To prosta konstrukcja więc raczej mysle że pracuje na zasadzie wzrostu albo spadku napięcia w alternatorze. sprawdz co pisalem i odezwij sie . Pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”