Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
rl-
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: śr, 2 cze 2010, 20:52
Motocykl: crf
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: rl- » pn, 27 sty 2014, 18:57

tu się nie ma co zastanawiać, tylko trzeba iść do garażu i chwycić za wałek i ciągnąć nim do góry zmieniać biegi i ruszać kołem, wałkiem i jeśli wałek nie wysunie się o te kilka setek mm do góry to zdarzył się cud i kosz przez noc zgrubiał :P innej opcji NIE MA.

no chyba że za gruba podkładka w skrzyni, ale to pomijam bo właściciel twierdzi ze śruba była dokręcona mocno i bylo wszystko OK. tak samo jak możliwość że źle założyliście zębatki :D

Wolo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 7 lut 2012, 23:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: Wolo » pn, 27 sty 2014, 23:20

kris514 pisze:Mnie jeszcze zastanawia taka sprawa czy nie zdejmowaliście zębatek pod zewnętrznym koszem sprzęgłowym oraz zębatek które z tym koszem się zazębiają, niektóre zębatki są wypukłe i założenie ich przekręcając o 180 stopni sprawi że kosz nie siądzie na swoje miejsce :D
Wolo pisze: - zaznaczam- przed demontażem wszystko grało i huczało, nikt nie ingerował w kosz w jakikolwiek sposób, wymieniliśmy wałek i uszczelniacze pompy wody i zabraliśmy się za ponowny montaż i wówczas pojawił się problem, zatem wykluczyłbym wszelkie powody typu zmęczenie/ zużycie materiału, szemrane części, "lewy" montaż poprzedniego właściciela.

Tak jak pisałem wcześniej, jest to wysoce nieprawdopodobne, dlatego że przed demontażem wszystko działało elegancko, biegi wchodziły płynnie itp- jedynym powodem otwarcia serducha była owa cieknąca pompa wody.


jak wyżej- wykluczam wszelkie kombinacje tego typu- jak pisałem- wszystko działało prawidłowo, motocykl jeździł bezproblemowo, ciekła wyłącznie pompa wody, rozebraliśmy ją, złożyliśmy i to wszystko, co działo się z motocyklem, przy składaniu wyszły te "czary mary", z którymi się teraz głowimy.
NIE, nie robiliśmy w silniku NIC ponadto, co wypisałem na poprzednich i tej stronie.

Pogrzebiemy i damy odzew :)

Autor tematu
darekw84
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 11:26
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: darekw84 » pt, 14 lut 2014, 10:14

Panie i Panowie przyczyna znaleziona :-)
Kosz zewnętrzny od spodu nie był dokładnie spasowany z piastą kosza. Przy pomocy pręta stalowego oraz dwóch nasadek ścisneliśmy jedno z drugim i wskoczyła piasta na swoje miejsce. Na zdjęciu widać już element po tej operacji. Różnica była niewielka; tak na oko :rolleyes: jakieś niecały 1mm.Ale wystarczyło, aby kosz wewnętrzny opierał się na koszu zewnętrznym a nie na wałku; tak jak być powinno. Zastanawia mnie jeszcze fakt dlaczego tak się stało? Dziś lub jutro udaję się na jazdę testową. Dam znać czy problem został rozwiązany

Zdrówka :drinkers:
pozdrawiam
Dariusz
darekw84

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: robsztix » pt, 14 lut 2014, 19:18

A juz myslalem, ze sie nie odezwiesz, bo czekalem na final z zaciekawieniem. Fajnie, ze znalazles przyczyne, daj znac po testach czy nareszcie jest tak jak byc powinno. Pozdro :)

Autor tematu
darekw84
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 11:26
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: darekw84 » ndz, 16 lut 2014, 21:23

Po jeździe testowej stwierdzono: brak ciągnącego sprzęgła przy wciśniętej klamce :D Temat zakończony. Dziękuje wszystkim za sugestię i pomoc
pozdrawiam
Dariusz
darekw84

Wolo
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 12
Rejestracja: wt, 7 lut 2012, 23:21
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: Wolo » pn, 17 lut 2014, 09:53

Uff, w końcu się udało.
Piasta przesunęła się minimalnie względem nabitego na nią kosza, "wyszła" z niego.
Jak się to stało, zapewne pozostanie tajemnicą na zawsze, bo przecież jest to praktycznie nierozbieralna część, a kosz nachodzi na piastę baaardzo ciasno i użyliśmy zestawu do wciskania/ wyciskania łożysk, aby kosz nasunąć na piastę o te kilka dziesiątych milimetra.

Dzięki wszystkim za pomoc i porady, na szczęście okazało się, że to nic w silniku itp, zatem naprawa odbyła się "bezkosztowo", ale co główkowania nas to kosztowało...


Pozdrawiam serdecznie,


Wolo



Autor tematu
darekw84
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 11:26
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: darekw84 » pt, 28 mar 2014, 19:09

Myślałem że już nie napiszę w tym wątku :lol: a jadnak

Słuchajcie muszę wymienić u siebie tarcze sprzęgłowe. Wg mojej serwisówki(mam nadzieję że właściwej) tacz powinno być 9 identycznych i 8 przekładek. Różne sklepy i sprzedawcy oferują różne zestawy niby do mojej WR450 2004 rok. A to z jedną węższą tarczą, a to z dwoma pierścieniami, a to z jedną mniej. Powiedzcie jakie powinienem mieć odpowiednie tarcze, jaką ilość, żeby zestaw taki pasował tak jakby wyjechał z fabryki?
pozdrawiam
Dariusz
darekw84

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: robsztix » pt, 28 mar 2014, 22:19

Darku na to pytanie odpowie Ci serwisowka pod rocznik Twojej maszyny. W dziale "clutch" w tabelce bedziesz mial opis:
Friction plate (tarcza sprzegla)
Clutch plate (przekladka)
Cushion spring (pierscien/sprezyna)

Skrot w tabelce (Q’ty) bedzie okreslal ilosc danych podzespolow ;)

Autor tematu
darekw84
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 paź 2013, 11:26
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: darekw84 » sob, 29 mar 2014, 00:35

robsztix źle mnie zrozumiałeś. Wiem ile wg mojej serwisówki powinenem mieć tarczy, tylko teraz to już do końca nie wiem czy dobrą serwisówkę mam :butthead:
Czy ktoś z Was może potwierdzić że do 2004 WR450 jest 9 tarcz i 8 przekładek? Będę wdzięczny :D

robsztix pisze:Darku na to pytanie odpowie Ci serwisowka pod rocznik Twojej maszyny. W dziale "clutch" w tabelce bedziesz mial opis:
Friction plate (tarcza sprzegla)
Clutch plate (przekladka)
Cushion spring (pierscien/sprezyna)

Skrot w tabelce (Q’ty) bedzie okreslal ilosc danych podzespolow ;)
pozdrawiam
Dariusz
darekw84

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: robsztix » sob, 29 mar 2014, 09:23

Na pierwszej stronie po okladce, powinienes miec rok wydania, wiec jesli sie zgadza z Twoim moto, badz jest w przedziale rocznikow, gdzie nie bylo zmian, to trzymaj sie tego co podaje serwisowka ;)

Jaro5
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 200
Rejestracja: pt, 7 gru 2012, 22:28
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Łódzkie Poddębice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Sprzęgło ciągnie WR450F yamaha

Post autor: Jaro5 » sob, 29 mar 2014, 10:57

Tak ,powinieneś mieć 9 tarcz.
A nie wystarczyło odkręcić i sprawdzić :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”