Tuleja GasGas txt 200 2002r

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
krzychumafia
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 75
Rejestracja: śr, 11 lip 2012, 13:16
Motocykl: GasTXT280 ,Ogar,ShL,CRM125
Styl jazdy: Trial
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Tuleja GasGas txt 200 2002r

Post autor: krzychumafia » wt, 31 gru 2013, 11:58

Witam wszystkich otóż mam dziś do was parę pytań otóż mam w cylindrze tuleje pisałem ostatnio do gasgas w nowym targu ile kosztowała by wymiana takiej tuleji a oni mi odpisali że w tym motocyklu nie ma tuleji tylko nicasil a to widać gołym okiem że to tuleja... czy ten cylinder mógł być przerabiany z nicasilu na tuleje , i gdzie by mi zrobili tuleje na wymiar do takiego motocyklu ?
I chciałbym was również zapytać od którego roku w sherco i gasgasie jest tuleja i w jakich pojemnościach chodzi mi głównie o 250,280,300 ponieważ mam zamiar kiedyś w coś takiego zainwestować...
I czy ogólnie lepsza jest tuleja czy nicasil w trialach ?
Dziękuje i pozdrawiam

Maxym
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 289
Rejestracja: czw, 3 sty 2013, 18:02
Motocykl: Husqvarna WR 250
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: okolice Myślenic
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Tuleja GasGas txt 200 2002r

Post autor: Maxym » wt, 31 gru 2013, 14:01

Nicasil zawsze jest i będzie lepszy od tulei a zrobił go pewnie w firmie Motortech .
Nie wiem jak to jest z tulejami w gas gasie ale może te silniki starsze czyli np z gas gas contact są na tulei.
Na pewno silniki txt pro czyli roczniki od 2003 do teraz są wszystkie na nicasilu bo jest to ten silnik TXT PRO.
Może to ci pomoże:http://www.gasgasmotos.es/en/previous-models/7.html

http://www.youtube.com/watch?v=U0IAIDUZafY

Tu gość dokładnie wyjaśnia jak odróżnić silnik pro od tego starego.
Możesz napisać mu maila czy ten starszy typ silnika miał tuleję czy nicasil. Na pewno Ci odpowie.

Jeśli nie masz doświadczenia to daj tu zdjęcia tego cylindra bo czasem nicasil trochę przypomina tuleję i się ludzie mylą. Może mieć on na przykład przebarwienia itp.
Ostatnio zmieniony śr, 1 sty 2014, 13:03 przez Maxym, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej grzechów nie pamiętam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”