Wylewa benzynę przelewem YZ 125 2003 rok

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
konon312
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 19 gru 2010, 15:43
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wylewa benzynę przelewem YZ 125 2003 rok

Post autor: konon312 » sob, 16 lis 2013, 23:05

Witam. Po długim remoncie w końcu udało się odpalić motor, wszystko fajnie tylko wylewa się benzyna przelewem, tzn z tego wylewu na dole co idzie z komory pływakowej. Z tego co patrzyłem w serwisówce ciężko będzie ustawić poziom paliwa w gaźniku, bo trzeba specjalną śrubkę z wężykiem. Może są jakieś inne sposoby żeby to zrobić? Próbowałem troszkę podgiąć tą blaszke od pływaka, aby ograniczyć dopływ paliwa, ale nic to nie dało, dalej leje. Na początku lało się prawie siurkiem, teraz jak potrząsne lekko gaźnikiem na boki( bez przechylania) to kapie, ale znacznie. Po kilku wyciąganiach gaźnika, teraz dorobiłem sobie butelkę z wężykiem i wlewam tak paliwo, żeby nie musieć wszystkie zakładać z tąd to potrząsanie :wink:
Z tego co zrobiłem to wyczyściłem gaźnik, zaworek który blokuje dopływ paliwa jest sprawny, wymieniłem w nim oring bo był już sparciały, ale nie pomogło.
Przed remontem nie lało, ale też jeździłem tyle co u gościa, jak wróciłem do domu to od razu się wziąłem za generalne. Przez ten czas gaźnik był w foliowej jednorazówce, żeby się nie zabrudził. Ostatnio wymieniłem dysze na 430 i w sumie tyle.
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o pomoc, bo jutro ekipa ustawiona a motor nie sprawny :(
Pozdrawiam

Motor Yamaha YZ 125 2003, gaźnik Mikuni

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wylewa benzynę przelewem YZ 125 2003 rok

Post autor: kris514 » sob, 16 lis 2013, 23:51

jaki oring? gdzie on jest? zaworek polaczony z lywakiem ma koncowke pokryta gumai jesli ta guma sie wyklepie to nie bedzie trzymac.
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
konon312
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 19 gru 2010, 15:43
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wylewa benzynę przelewem YZ 125 2003 rok

Post autor: konon312 » ndz, 17 lis 2013, 00:25

kris514 pisze:jaki oring? gdzie on jest? zaworek polaczony z lywakiem ma koncowke pokryta gumai jesli ta guma sie wyklepie to nie bedzie trzymac.
http://www.yamahapartshouse.com/oempart ... carburetor

Co do oringa to nr 11, guma w zaworze jest ok, tzn jak zamknę zaworek i chce dmuchnąć przez wężyk to nie przepuszcza powietrza. Problemem jest chyba ten poziom paliwa w komorze?

amator
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 1173
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 19:00
Motocykl: YZF250, KXF250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Podziękował: 3 razy
Podziękowania: 3 razy
Status : Offline

Re: Wylewa benzynę przelewem YZ 125 2003 rok

Post autor: amator » ndz, 17 lis 2013, 12:28

konon312 pisze:
Co do oringa to nr 11, guma w zaworze jest ok, tzn jak zamknę zaworek i chce dmuchnąć przez wężyk to nie przepuszcza powietrza. Problemem jest chyba ten poziom paliwa w komorze?
Jeśli sprawdzasz zaworek poprzez naciśnięcie reką na pływaki to pod taką siłą zaworek bedzie zawsze szczelny i nie będzie puszczał paliwa-powietrza. On musi zymykać się siłą pływaków wypartych do góry przez paliwo w komorze.
Poziom paliwa nic tu nie ma wspólnego i jesli piszesz ze już próbowałeś przegiąć blaszki od pływaków to znaczy ze już ten poziom przestawiłeś :axe: . Według mnie pływaki gdzieś zaczepiają o komorę gażnika. Zdejmij jeszcze raz dekielek komory gaźnika i obejrzyj dokładnie czy nie widać na nim wewnątrz gdzieś sladów tarcia pływaków o ścianki .Włóż gaźnik do słoika litrowego lub innego pojemnika nalanego paliwem i będziesz widział czy jak pływaki zamkną zaworek to można dmuchnąć w węzyk czy nie ?. Obejrzyj też srodkową dyszę głowna czy pływaki nie zaczepiają o nią a jeśli wszystko ok to moja stara metoda to kilka razy młotkiem w bok komory pływakowej i zazwyczaj pomaga. :drinkers:

Autor tematu
konon312
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 32
Rejestracja: ndz, 19 gru 2010, 15:43
Motocykl: YZ 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wylewa benzynę przelewem YZ 125 2003 rok

Post autor: konon312 » ndz, 17 lis 2013, 17:42

Dzięki wielkie amator za odpowiedz. No niestety pewnie przestawiłem ten poziom paliwa :? Dopiero za tydzień będę miał możliwość to znowu rozebrać i zobaczyć tak jak radzisz. Z tego co patrzyłem to pływaki chodzą swobodnie i nie ma śladów przytarć. Czyli prawdopodobnie będzie ten zawór iglicowy. Jak próbowałem z tym ustawianiem poziomu paliwa to nie lało tylko jak podgiąłem tą blaszkę od pływaków tak, że paliwo wcale nie leciało, jak lekko tylko odgiąłem to lało przelewem. Spróbuje kupić ten zawór, może pomoże.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”