Potrzebna opinia na temat zaworów

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
ja23
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 204
Rejestracja: ndz, 4 paź 2009, 14:20
Motocykl: Honda XR 600
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: 3-miasto
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Potrzebna opinia na temat zaworów

Post autor: ja23 » czw, 10 paź 2013, 17:25

Witam jako że jestem w trakcie remontu silnika dr 350 potrzebuje opinii na temat: zaworów firmy Bronco które już zakupiłem http://allegro.pl/zawory-zawor-suzuki-d ... 86880.html cały komplet z uszczelniaczami wyszedł 300zł

Następnie borykam się czy kupić korbowód firmy vesrahczy szukać czegoś innego http://allegro.pl/korbowod-vesrah-suzuk ... 73293.html te akurat mają dobrą opinie

Następnie tłok na allegro pokazały się tłoki firmy TKRJ i tu nasuwa się pytanie czy warto??? cena o połowę niższa jak np wosner w późniejszym czasie zamontuje tłoczek lepszej marki typu vertex wosner itp
Dodam że moto będzie eksploatowane co drugi weekend może co każdy w lajtowym enduro ogólnie wycieczki krajoznawcze :D

Problem polega na tym że w moto muszę sporo wpakować bo jak to się w PL zdarza wbiłem się na minę typu głowica szrot wałek pęknięty mr:Świątek ogarnia już kuwetę :D cylinder szrot tu wchodzi tylko wprasowanie nowej tulei pod nominał i dlatego próbuję to poskładać w miarę sensownie.Resztę podzespołów typu łańcuszek rozrządu i łożyska silnika kupiłem proxa i all bals
Ogólnie w silnik nie chciał bym pchać jak najtańszych podzespołów bo wiadomo jakie mogą być konsekwencje. Korba i tłok to jest mój dylemat kupić czy przezimować bez moto :( i dozbierać kasy na pewne części?????

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Potrzebna opinia na temat zaworów

Post autor: Majster128 » czw, 10 paź 2013, 17:48

Wossner, Vertex, Vesrah to marki, w które wg. mnie warto inwestować.
Są też bdb. zawory Vesrah. Z tego co widzę narazie braki na magazynach, ale jak Ci nie pilno to może lepiej poczekać, aż jakaś hurtownia je sprowadzi.

levis
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 323
Rejestracja: pn, 1 kwie 2013, 22:41
Motocykl: 1990 Kx 125
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Potrzebna opinia na temat zaworów

Post autor: levis » pt, 11 paź 2013, 08:48

kolego, ja bym przezimował moto. Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie. Dopiero co poskładałem moto, tak, że na upartego mógłbym pojeździć, ale trochę pierdół jeszcze zostało.

O tych zaworach, które kupiłeś - to nie słyszałem. DR 350 jednak nie jest super wysiloną jednostką i jeżeli będziesz dbał o odpowiednie luzy zaworowe to będzie śmigać bardzo długo.

Ale tłok to jednak ważna sprawa i ja bym skusił się na lepszą firmę - Wossner lub Vertex

Albo zrobiłbym jeszcze inaczej - szarpnąłbym się i złożył moto na tych dobrych częściach, a brakujące 200-400 pln pożyczył od rodziny - na pewno zrozumieją :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”