Pytanie dotyczące kosza sprzęgłowego w Husce...Gajowy Help!

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Pytanie dotyczące kosza sprzęgłowego w Husce...Gajowy Help!

Post autor: grzesiek3210 » pt, 1 cze 2007, 00:36

Witam!Wiem że Gajowy coś wspominał o koszu do Huski,wiem że coś było w planach zrobienie kosza stalowego zamiast Alu.Powiedz co tam wyszło z tego bo mój jest już powybijany i jak będę robił remont to coś muszę z tym zrobić.myślałem żeby napawać i później ładnie obrabiać...albo zlecić wykonanie komuś stalowego.Zębatka z koszem jest połączona przez takie gumowe sprzęgiełka o ile się nie myle.Czy nie można tego zrobić na sztywno?Zaśmiecę jeszcze temat...Gajowy czy nie masz moze jakiegoś "patentu" na półce po dawnej husce.A mianowicie chodzi mi o kickstarter do Husqvarny made in Gajowy wykonany ze stali albo coś podobnego?Bo ja już pół roku jeżdżę z kopniakiem na gumce z haczykiem bo mam takie gniazdo rozbite że śrut wypada,a większy się już nie mieści,poza tym uszka aluminiowe są jajowate i lata to jak żyd po pustym sklepie.Pozdrawiam i czekam na newsy

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: enduroguy » pt, 1 cze 2007, 02:08

sstalowy kosz to by byla porazka. Trzeba napawac i oddac do frezera - jakosc w sumie fabryczna ;) . Jak jestes chetny to napisz na PW, bo mam zaprzyjaznione warsztaty ktore to robia profesjonalnie i za drobna oplata moge sobie pobiegac ;)
pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » pt, 1 cze 2007, 07:58

Stalowy kosz-zacząłem to robić, odpuściłem w momencie gdy przyszło do zrobienia wypustek pod te gumowe sprzęgiełka-dostałem koniec końców extra cenę na kompletny kosz, i stwierdziłem ze dla 200 PLN oszczędności nie będę tracił godzin pracy, w sumie za sam wypasiony materiał zapłaciłem 150 PLN. Nie wiem czemu uważasz Kuba że stalowy kosz to byłaby porażka-jeśli jest to przemyślana robota, z odpowiednich materiałów, i przy odpowiedniej obróbce-nie widzę kwestii, tylko pytanie o koszta.
Wiesz, w WR250 po 99` były dwa rodzaje kosza-jeden taki gdzie ramiona są na dole (co drugie ramię) łączone wysokim nadlewem, i nowszy typ-gdzie nie ma tego nadlewu. W tym nowszym typie mozesz pokusić się o nadspawanie, i późniejszą obróbkę, w tym typie z nadlewami bez usunięcia frezem tych nadlewów nic się nie zrobi-tu już się wchodzi w oslabienie materiału, to juz się robi na własne ryzyko, można by ewentualnie przefrezować te nadlewy, i od zewnątrz nałożyć na gorąco pierścień wzmacniający, to byłoby dośc dobre na mój gust.
Podsumowując-zrobienie kosza od zera wyniosłoby mnie ok. 500-600 PLN (po kosztach-materiał, toczenie, frezowanie, szlifowanie, dłutowanie wielowypustu, obróbka cieplna, nitowanie, wywazanie)), a kupiłem okazyjnie nówkę za chyba 700-750 netto, z zanitowanym trybem, w pudelku był też tryb z wału korbowego. Też mogę Ci pomóc w w obróbce-mam wszystko u siebie na miejscu, tylko nie ukrywam że trochę by to potrwalo, jestem mocno przywalony robotą. Zmieściłbyś się w granicach 100-150 PLN za spawanie i obróbkę łącznie.
Co do kopki-kupiłem nówkę, a tą co robiłem sprzedałem bo czasem się zacinała na kulce, i nie mialem weny by po raz kolejny to poprawiać. O ile wykasowanie luzów na osi to no problem, to poprawa kanałka na kulkę-benedyktyńska robota.
Pzdr.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

enduroguy
Uzależniony od adrenaliny
Uzależniony od adrenaliny
Posty: 541
Rejestracja: pn, 4 gru 2006, 23:14
Motocykl: RM125 #155
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Józefów k/o W-wy
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: enduroguy » sob, 2 cze 2007, 08:12

hmm no zalezy od materialu, ale stali w takim zzasstosowaniu jakos nie moge sobie wyobrazic. Natomiast widzialem juz slicznie dotoczony koszyk z aluminium w mojej YZ125 94'. Po kilkudziesieciu motogodzinach byl tak wybity ze to masakra, pozatym pod wplywem sily odsrodkowej listki rozginaly sie i tarcza potrafila sobie przeskoczyc ;) . Sadze, ze poprzedni wlasciciel tego motocykla "oszczedzil" w ten sposob jakies grosze, a efekty jego pracy byly conajmniej beznadziejne...
Pzdr
Fuck The Whales!!! Save 2 Strokes!!!

mXmoto.pl
- TLD , BudRacing, MSR, Answer...

gajowy
Do odcięcia!
Do odcięcia!
Posty: 719
Rejestracja: ndz, 1 sty 2006, 10:11
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Post autor: gajowy » sob, 2 cze 2007, 08:22

hmm no zalezy od materialu, ale stali w takim zzasstosowaniu jakos nie moge sobie wyobrazic.
Wiesz, skoro widziałem np. w EXC525 stalowy kosz, fabryczny, to jakoś się to sprawdza.
Co do aluminium-jak gość wyrzeźbił to ze zwykłego aluminium, to nie dziwota że takie cyrki się działy.
Husqvarna CR 250 82`, Husqvarna SM 450R 08`, Beta Zero 125 91`.

Autor tematu
grzesiek3210
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 188
Rejestracja: pn, 24 paź 2005, 00:06
Motocykl: Suzuki RM 250 K9
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Poland East Side
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Post autor: grzesiek3210 » sob, 2 cze 2007, 12:44

To ekstra.Jak będę w razie rozbierał silnik to odezwę się do Ciebie i mi "ztuningujesz mój kosz".Mam jeszcze drugi kosz z WRki tyle że w tamtym jedna wypustka jest urwana...i nie mam jej.A co do kopki to przewertuję po znajomych czy ktoś nie ma na zbyciu.A jak nie to przeczekam aż się urwie i zamówię nową.Dzięki za pomoc.

Ps.Co do koszy tuningowych to wiem że Piotrek z Be Fast kiedyś oferował
http://www.motocross.malopolska.pl/inde ... yk=&wysw=2

Ale nie wiem czy jest jeszcze w ofercie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”