Problem z odmą!!!!!! yamaha yzf450 2008

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
LUKASZENKO80
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: czw, 13 cze 2013, 20:09
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Problem z odmą!!!!!! yamaha yzf450 2008

Post autor: LUKASZENKO80 » pt, 14 cze 2013, 22:12

Witam serdecznie jestem od tego roku szczęsliwym posiadaczem Yamaha yzf450 2008, która zakupiłem w konfiguracji supermoto. Zaraz po zakupie został zmieniony tłok gdyż stary miał swoje godzinki 56 mth, na Wossnera o podwyższonej kompresji. Zauważyłem że do zbiorniczka na zlewki na treningach wydostaje się sporo oleju. Niestety po telefonie do poprzedniego właściciela usłyszałem , że on nie miał takich problemów. Cylinder przed założeniem tłoku został zmierzony i założyliśmy nominał. Potem podjąłem decyzje, że muszę wyeliminować ta uciążliwą drobna usterkę bo zaczęło mnie irytować ciągłe dolewanie oleju i sprawdzanie stanu. Założyłem replice vertexa, co nie przyniosło żadnych skutków..... kolega mój zaciągnął języka u braci Kędzierskich , którzy doradzili żeby założyć oryginalny Yamahowski , że to na pewno będzie to.... Niestety po założeniu yamahowskiego olej dalej sobie leci odmą do zbiorniczka na zlewki. Przez jakieś 2 mth może być to nawet z 200 gram. Chciałem zapytać czy któryś z Was szanowni forumowicze miał taki problem i czy udało się rozwiązać???? Zaznaczę , że sam silnik nie był rozbierany i jest w idealnej kondycji nóweczka, jedyną bolączką jest ten olej i nawet zastanawiam się nad jakimś tuningiem od wewnątrz. Proszę o pomoc rady itp :) dzięki

tomasz12
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 770
Rejestracja: pn, 12 gru 2011, 21:19
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Problem z odmą!!!!!! yamaha yzf450 2008

Post autor: tomasz12 » sob, 15 cze 2013, 08:26

Proszę napisać jaki wymiar miał cylinder podczas mierzenia, z jakim luzem został spasowany ten tłok z yamahy? Ile oleju jest zalane w silniku?

Awatar użytkownika
kapik69
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 235
Rejestracja: pt, 13 lip 2007, 08:27
Motocykl: Honda CR250R 2002
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: TUCZNO
Podziękował: 1 raz
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem z odmą!!!!!! yamaha yzf450 2008

Post autor: kapik69 » sob, 15 cze 2013, 22:35

W swojej YZ450F 2008 też na ten sezon zamontowałem tłok o podwyższonym stopniu sprężania, ale nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków, no może ew to że bardzo mocno trzeba go kopnąć żeby odpalił. Z odmy i owszem leci mi raz po raz troszkę oleju, ale nie jestem w stanie stwierdzić ile bo leci on na ziemię (nie mam zbiorniczka na zlewki jak w SM), a mam też pomniejszony układ olejowy i w silniku mam 850ml oleju i zmieniam go co 4mth. Co do samych tłoków to widzę że trochę w to zainwestowałeś i jak się okazało bez rezultatu, może należało by wyczyścić i przejrzeć cały układ smarowania, łącznie z odpowietrzeniem tej szpilki przez którą idzie kanał smarowania wałków rozrządu itd
szukam sponsora... ciekawe czy znajde ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”