YZ 250 07 przerywa na średnich obrotach.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
GorgXon
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 17
Rejestracja: śr, 26 gru 2007, 15:00
Motocykl: YZ 250 07
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

YZ 250 07 przerywa na średnich obrotach.

Post autor: GorgXon » pn, 3 cze 2013, 23:26

Witam. W zeszłym tygodniu kupilem yz 250 07, z którą teraz mam problem. Silnik po remoncie-wymieniona korba, cylinder po nicasilu, nowy tłok- odpala od strzała na zimnym i ciepłym. Na obroty wkręca się również dobrze jednak juz podczas jazdy nie jest tak kolorowo. Z dołu ciągnie przyjemnie (fmf gnarly robi swoje), ale przy otwarciu przepustnicy już do połowy wydaje mi się, że wyraźnie przerywa. Myślałem, że to kwestia rozgrzania i przepalenia. Niestety tak nie jest. Przy gwałtownym przyspieszaniu jeszcze jakoś ujdzie-troche poprzerywa ale dojdzie do gory i pozniej leci, ale gdy chcę spokojnie przejść od dołu do góry to przy średnich obrotach jest problem. Wiem, że ciężko jest pomóc jak się tego nie widzi, ale tak jak pisałem wygląda to na przerywanie-nie tylko słychać ale i czuć, że motor nie idzie płynnie. Dodam, że świeca po wykręceniu jest mokra, tak jakby zalewało ją. No i zacząłem myśleć tak...może zawór wydechowy-sprawdziłem-otwiera się,ale troche skacze przy srednich, zmieniałem świece, w gazniku regulowalem srubke biegu jalowego-nic nie daje. Co może być tego przyczyną? elektryka?gaźnik?wydech? Może ktos spotkał się z czymś takim? Znajomy mi powiedział, że to chyba norma w crossach 250 2t-nie chce mi sie wierzyć:p

superpimp
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 99
Rejestracja: ndz, 22 sty 2012, 20:28
Motocykl: exc 300
Styl jazdy: Trial
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 07 przerywa na średnich obrotach.

Post autor: superpimp » pn, 3 cze 2013, 23:44

Ogólnie w yz często padają moduły. Niby mówi się że gdy jest uszkodzony to w ogule niema iskry... ale osobiście miałem do czynienia z yz 250 2004 która jednego dnia jeździła ok, następnego przerywała ciężko paliła a kolejnego dnia zaczęła jeździć do tyłu(nie żartuje) a po wymianie modułu wszystko ustało.

Także jak masz możliwość to oczywiście po uprzednim przeczyszczeniu gaźnika i filtra powietrza sprawdziłbym moduł , cewke wn , kabel wn fajkę.

A przerywanie niema prawa bytu, na pweno żadna w pełni sprawna 250 2t jak i każda inna crossówka tak niema :)
Mówię z doświadczenia to było dawno ale teraz sam posiadam yz 250 i też przechodziłem z nią ciężki okres :mrgreen:

Awatar użytkownika
Majster128
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 3381
Rejestracja: ndz, 26 sie 2007, 10:33
Motocykl: CR 250
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Ladzin (Krosno)/Kraków
Podziękował: 0
Podziękowania: 10 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: YZ 250 07 przerywa na średnich obrotach.

Post autor: Majster128 » pn, 3 cze 2013, 23:48

Nieodpowiednia iglica lub złe jej położenie. Musisz zubożyć mieszankę.

Konrad324
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 299
Rejestracja: ndz, 10 kwie 2011, 15:58
Motocykl: CRF 250R
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: YZ 250 07 przerywa na średnich obrotach.

Post autor: Konrad324 » wt, 4 cze 2013, 14:55

Opuść iglicę o ząbek lub dwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”