Wysokie niskie obroty.

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Awatar użytkownika
Autor tematu
Dekadent
VIP
VIP
Posty: 252
Rejestracja: wt, 26 cze 2007, 15:25
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Wysokie niskie obroty.

Post autor: Dekadent » sob, 4 maja 2013, 12:44

Witam!

Mam problem, myślałem że sobie poradze sam ale sie myliłem [znowu]

Posiadam suzuki dr350 z wydechem przelotem i gaznikiem mikuni tm33

Problem polega na tym ze jak jezdze wolne obroty są strasznie wysokie, powinno byc ok 1,5k a są gdzies 2-3k, jednak gdy spadnie z obrotów to znowu gasnie, mam tam takie pokrętełko do niskich obrotów ale nic nie reaguje motor jak chodzi w tym zakresie 2-3k. Kruciec mam niby pęknięty, z tym z boku mocowania. Robiłem próbe dezodorantem, psikałem na odpalonym i jedyne co sie stało to to że pachniał mi ładnie przez tydzien, a obroty nie wzrastały ani nie malały.
Dysze głowną mam wiekszą mam 135, a seria to 132,5 bodajże.
Swiece cały czas miała biały kolor, i na wydechowych zaworach patrząc przez kolanko był biały nalot.
Dałem iglice na samą góre teraz niby swieca jest ok.
Aha, iglica miała minimalny luz góra dół, tak jak seria myslałem ze to przez to i zrobiłem ze jest na sztywno teraz, nie wiem czy tak może byc, no i jest prosta.
Ktoś pisał gdzies ze moze luz przepustnicy, moja jest płaska i luzu troszke ma ale nie wiem jaki powinna miec.

Foto swiecy po wyczyszczeniu i przejechaniu 14km, chyba za bogata mieszanka? Teraz ani razu nie strzeli z wydechu a przedtem to nonstop ziało ogniem, chyba opuszcze iglice o 1 ząbek?

"A tak naprawdę za plecami wszyscy życzą Ci porażki."

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Wysokie niskie obroty.

Post autor: robsztix » śr, 15 maja 2013, 18:39

Sprawdz i przesmaruj rolgaz i linke gazu oraz jak jest poprowadzona moze sie gdzies zawiesza. Wysokie obroty moga tez byc spowodowane zbyt uboga mieszanka, poszukaj nieszczelnosci miedzy glowica a gaznikiem. Nie wiem czy masz tzw. "gorace ssanie" u mnie kiedys byla nieszczelnosc w miejscu gdzie linka od tego ssania wchodzi do gaznika i tez dostawal obrotow, bo lapal wiecej powietrza.

xh0Na
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 1
Rejestracja: sob, 1 cze 2013, 11:27
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: Wysokie niskie obroty.

Post autor: xh0Na » pn, 3 cze 2013, 06:39

:finga: odpala na dosłownie 2 sekundy i gaśnie :drinkers:
%=%=%=%=%
xh0Na kiiNG
%=%=%=%=%

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”