wymiana uszczelniaczy na wale jak to zrobić ?

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Autor tematu
koza666
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 wrz 2012, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

wymiana uszczelniaczy na wale jak to zrobić ?

Post autor: koza666 » pt, 29 mar 2013, 18:18

Witam panowie mam problem tego rodzaju padł mi simer od strony sprzęgła (prosił bym o jakieś wskazówki jak go wymienić). Kupiłem uszczelniacze jeden mam uniwersalny taki za 5 zł,a jeden corteco za 20 zł ale on jest jakby prawostronny czyli wał musi kręcić się w prawą stronę,jeśli ktoś miał styczność z tym silnikiem powiedzcie mi w którą stronę kręci się wał w rotaxie 122 (aprilia rx 125). Ten uszczelniacz corteco jest fpm i podobno typowo motoryzacyjny, w sumie różni się tym że ma na wardze takie paski poprzeczne chyba nawet jak by wał kręcił się w lewo to nic się nie stanie jak założę ale zapytam kompetentniejszych niż ja ;).I jeszcze jak by ktoś mógł mi wytłumaczyć jak konkretnie wymienić ten uszczelniacz na co uważać itp,to był bym bardzo wdzięczny ;)
Pozdrawiam

Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: wymiana uszczelniaczy na wale jak to zrobić ?

Post autor: Enduros70 » pt, 29 mar 2013, 21:11

Uszczelniasz przeznaczony do obrotu wałka tylko w jedną stronę ? :rolleyes:
Tak dla wiadomości to wał zawsze ze wskazówkami zegara leci. Demontujesz tryb na wale, kosz sprzęgłowy o ile będzie utrudniał i wydłubujesz płaski śrubokrętem. Przy zakładaniu posmaruj wargi smarem litowym.

Autor tematu
koza666
Gdzie jest sprzęgło?
Gdzie jest sprzęgło?
Posty: 14
Rejestracja: ndz, 30 wrz 2012, 12:52
Styl jazdy: Motocross
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Status : Offline

Re: wymiana uszczelniaczy na wale jak to zrobić ?

Post autor: koza666 » pt, 29 mar 2013, 21:27

Dziękuję objaw jest taki że dławi moto bez ssania jeszcze bardziej dławi i nie trzyma obrotów :cry: leje się coś z wydechu bardzo taki olej jakby i chyba ubyło mi ze skrzyni 100ml oleju.Ale nie jestem pewien ale nie kopci ani więcej ani na czarno więc sam już nie wiem czy to ten simer ;C

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”