Problem po remoncie:/

Pytaj o to jak dbać i serwisować swój motocykl!
Enduros70
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 1028
Rejestracja: czw, 18 lut 2010, 15:24
Motocykl: EXC 450
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Jarosław
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem po remoncie:/

Post autor: Enduros70 » sob, 30 mar 2013, 16:11

Nie jestem chemikiem, nie wiem co tam się wydarza, ale zawsze robię świeże, stare mam do mycia części. Sąsiad zatarł nówkę pilarkę za ponad 2k, mieszanka z przed zimy stała w szopie z drugiej piły. Kolejny przykład to robił typek kostkę u mnie i zagęszczarka stanęła w pewnym momencie, mieszanka z przed dwóch miesięcy w kanistrze, 5 litrów rozrobił, a dużo ta maszynka nie spala. Ściągnąłem cylinder, lekko przytarty, papier ścierny na szybko, poskładałem żeby skończył robotę. Po miesiącu mówił, że nadal chodzi :D

Awatar użytkownika
robsztix
Mechanik hobbysta
Mechanik hobbysta
Posty: 691
Rejestracja: śr, 9 lut 2011, 22:10
Motocykl: WR450F
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem po remoncie:/

Post autor: robsztix » sob, 30 mar 2013, 16:13

mlodywilk pisze:Muszę przyznać, że o czymś takim pierwszo słyszę, wiem, że niekiedy się skrapla benzyna, bo kolega miał problem w swoim moto 4t, ale że oddziela się mieszanka.
Trzeba całą benzynę wymienić, czy wystarczy dolać dodatkową porcję oleju?
Trzeba wymienic cala, zazwyczaj na takiej "zlezalej" benzynie nawet nieda sie odpalic silnika...

Ciechu
Amator leśnych szlaków
Amator leśnych szlaków
Posty: 292
Rejestracja: pt, 3 mar 2006, 18:51
Styl jazdy: Motocross
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem po remoncie:/

Post autor: Ciechu » sob, 30 mar 2013, 17:08

Zalatuje mi tu mitologią. Jedyny wiarygodny scenariusz jaki przychodzi mi do głowy to wytrącenie się oleju i opadnięcie na spód zbiornika. Gdy mieszanka jest zrobiona w kanistrze to byłbym w stanie uwierzyć że olej opadł na dno i do zbiornika poleciała czysta benzyna z 'góry' kanistra. Aczkolwiek oleje silnikowe do 2T raczej mają właściwości zapobiegające takiemu zjawisku. Co najwyżej barwnik się wytrąca i opada.

Nie mam niezbitych dowodów ale wydaje mi się że ponowne wymieszanie zawartości takiego kanistra powinno załatwić sprawę. Jeżdżę dosyć rzadko i bak zalany do pełna męczę czasami przez dwa oddalone od siebie wypady. Chociażby ostatnio jeździłem na paliwie, które zostało mi w baku z jesieni. Nie jestem żadnym kilerem i motocykle mają u mnie raczej lekki żywot ale jeszcze nigdy nic nie przytarłem a już na pewno nie przez paliwo, które czekało w baku całą zimę.

Może mi umknęło, wspominałeś coś o filtrze powietrza? Czysty? Oczyśćcie dokładnie silnik, wymieńcie to co trzeba i przyłóżcie się do regulacji i czyszczenia filtra.

Swoją drogą bogato tego oleju lejecie. 200ml na 5 lirów daje proporcję 1:25. Serwisówka mówi o 1:32 czyli możesz zejść do około 150ml na piątkę.

Awatar użytkownika
kris514
Mechanik motocyklowy
Mechanik motocyklowy
Posty: 2270
Rejestracja: ndz, 31 paź 2010, 11:10
Motocykl: KTM sx 150 2009
Styl jazdy: Enduro
Podziękował: 5 razy
Podziękowania: 11 razy
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem po remoncie:/

Post autor: kris514 » sob, 30 mar 2013, 17:45

Ciechu też jeżdżę co roku na jesiennym paliwie i też żadnych niepokojących rzeczy nie dostrzegam, aczkolwiek 2 lata dla benzyny to zabójczy okres (zmienia się jej zapach i motor na niej nie chce chodzić) ale sprawdzałem to w 4t więc to nie wina mieszanki
PandaMoto serwis motocyklowy
www.pandamoto.pl

Autor tematu
stolarz1991
Mistrz prostej
Mistrz prostej
Posty: 67
Rejestracja: czw, 31 sie 2006, 18:36
Motocykl: Ktm Exc 450 2009
Styl jazdy: Enduro
Lokalizacja: Żyrardów(woj.maz)
Podziękował: 0
Podziękowania: 0
Kontakt:
Status : Offline

Re: Problem po remoncie:/

Post autor: stolarz1991 » pt, 19 kwie 2013, 16:50

Dla zamkniecia tematu: przyczyna: źle dobry tłok,przez poprzedniego właściciela
( założony tłok bez okienka od strony gaźnika.
Jazda motocyklem to przezycie religijne, im szybciej tym blizej Boga..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”